sobhe-no.ir
1423
سه شنبه، ۱۷ خرداد ۱۴۰۱
10
خبر

اخطار دادستانی به ناایمن‌ترین بیمارستان کشور

گزارش حمایت بنیاد برکت از کسب‌وکارهای خانوادگی و ایجاد ۱۲ هزار شغل را بخوانید

سهم 4 درصدی مشاغل خانگی در ایران

اشتغالزایی در خانه می‌تواند تاثیر بسیار بزرگی در ایجاد یک جریان اقتصادی باشد. توجه به ظرفیت‌های اقتصادی کشور برای ایجاد اشتغال، کاهش نرخ بیکاری و بهبود وضعیت معیشتی مردم جامعه سال‌هاست که مدنظرمسوولان قرار دارد. توسعه مشاغل خانگی به‌ دلیل برخورداری از مطلوبیت‌های فراوان و بازدهی بالا، توان بسیاری برای جامه‌ عمل پوشاندن به برنامه‌های اشتغالزایی در کشور دارد. نقش مشاغل خانگی در توسعه اقتصادی به عنوان یک فعالیت کارآفرینانه امری اثبات شده است در کشورهای توسعه‌ یافته چند دهه از اجرای سیاست‌های حمایتی از مشاغل خانگی می‌گذرد و درصد زیادی از مشاغل در کشورهای پیشرفته به مشاغل کوچک و خانگی وابسته هستند.

جوابیه

سامانه‌های شهرداری برای اطمینان از پایداری موقتا محدود شده است

صبح نو

خبر

اخطار دادستانی به ناایمن‌ترین بیمارستان کشور

دادستان تهران با بیان اینکه برای تمام مدارس دولتی تهران پرونده ایمنی تشکیل می‌شود، گفت: ناایمن‌ترین بیمارستان کشور اخطار پلمب و تعطیلی دریافت کرده است. «علی صالحی»، دادستان تهران با اعلام بررسی وضعیت ساختمان‌های ناایمن وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش در دادستانی تهران اظهار کرد: در این جلسه ناایمن بودن ساختمان‌ها از سوی رؤسا و معاونین دانشگاه‌های علوم پزشکی و مدیران آموزش و پرورش مورد تأیید قرار گرفت و فقدان بودجه و اعتبار کافی جهت تملک یا تخریب و نوسازی ساختمان، مهم‌ترین مشکل در این زمینه عنوان شد. طبق گزارش مدیران آتش‌نشانی در دو سال گذشته حدود 930 فقره اخطاریه و دستورالعمل ایمنی به اداره‌کل آموزش و پرورش شهر تهران صادر شده است که متأسفانه اقدام مناسبی از سوی آموزش و پرورش در پی نداشته است.
دادستان تهران تصریح کرد: طبق گزارش خود رؤسای دانشگاه علوم پزشکی، ناایمن‌ترین بیمارستان کشور در تهران قرار دارد که اخطار پلمب و تعطیلی آن به‌همراه یکی دیگر از ساختمان‌های دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی حسب درخواست سازمان آتش‌نشانی صادر شده است.
در این جلسه مقرر شد با امضای تفاهم‌نامه مشترک بین اداره‌کل راه و شهرسازی استان تهران، شهرداری تهران و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، مالک هر ساختمان که با تأیید سازمان آتش‌نشانی واجد وصف ناایمن باشد، مکلف شود حداکثر ظرف دو هفته، علاوه بر ارتقای ایمنی و رفع خطر از ملک، طبق دستورالعمل‌های آتش‌نشانی، تأییدیه نظام مهندسی از حیث ایمن بودن ملک از نظر سازه و... را هم اخذ و ارائه کند. در رابطه با وضعیت مدارس ناایمن مقرر شد برای تمام مدارس دولتی تهران شامل دوهزار و 420 مدرسه، پرونده ایمنی تشکیل شود و آموزش و پرورش نسبت به اصلاح و ارتقای وضعیت این مدارس اقدام کند. اداره آموزش و پرورش تهران مکلف شد فهرست و مشخصات تمام مدارس شهر تهران را در چهار سطح بحرانی، پرخطر، کم‌خطر و ایمن تهیه و به سازمان آتش‌نشانی و نظام مهندسی ارائه کند و بازدید مشترک و تهیه دستورالعمل مناسب با هر مدرسه با حضور اعضای این کمیته با اولویت ساختمان‌های بحرانی و پرخطر انجام گیرد.
صالحی یادآور شد: در خصوص بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها نیز ضمن تشکیل کمیته مشترک شناسایی و ارتقای ایمنی، مقرر شد هر سه دانشگاه علوم پزشکی ایران، تهران و شهید بهشتی حداکثر ظرف دو هفته آینده فهرست و مشخصات تمام ساختمان‌های خود اعم از اداری، دانشگاهی، بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها و... را در چهار سطح بحرانی، پرخطر، کم‌خطر و ایمن تهیه و به سازمان‌های نظام مهندسی و آتش‌نشانی ارائه کنند. دادستان تهران تأکید کرد: در این جلسه مقرر شد در صورتی که به هر دلیل امکان اصلاح وضعیت و ارتقای ایمنی ساختمانی وجود نداشته باشد اعضای کمیته نظر خود مبنی بر پلمب و تعطیلی ساختمان را به سازمان آتش‌نشانی و سازمان نظام مهندسی اعلام کنند تا با درخواست آن دو مرجع، دستور پلمب و تعطیلی ساختمان صادر شود.
به‌گفته دادستان تهران، سازمان بازرسی استان تهران نیز عملکرد اداره‌کل آموزش و پرورش تهران و دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی را از حیث عمل به تکالیف قانونی و اجرای دستورالعمل‌های آتش‌نشانی و ارتقای ایمنی ساختمان‌ها بررسی کرده و اقدامات لازم را در این زمینه به‌عمل آورده است.

captcha
شماره‌های پیشین