sobhe-no.ir
1422
دوشنبه، ۱۶ خرداد ۱۴۰۱
2
یادداشت

سوپرانقلابی‌ها سروصدا تولید می‌کنند

مصطفی غنی زاده

رهبرانقلاب در مراسم سی و سومین سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی:

نگذارید مردم را مأیوس کنند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در اجتماع پرشور مردم در مرقد مطهر رهبر کبیر انقلاب به مناسبت سی‌وسومین سالگرد عروج آن عزیز سفر کرده، امام خمینی (ره) را روح جمهوری اسلامی، شخصیتی حقیقتا استثنایی وامامِ «دیروز و امروز و فردای ملت ایران» خواندند و تأکید کردند: نسل جوان و هوشمند کنونی برای اداره آینده کشور و رساندن ملت به قله‌های پر شکوه به نرم‌افزاری مطمئن، جامع، شتاب‌دهنده وتحول‌آفرین یعنی درس‌ها و گفتار و رفتار امام نیاز دارد.

صبح نو

یادداشت

سوپرانقلابی‌ها سروصدا تولید می‌کنند

مصطفی غنی زاده

مقام معظم رهبری در سخنرانی‌شان بر مسائل مهمی از جمله شخصیت و ابتکارات حضرت امام (ره)، وضعیت کنونی کشور و حرکت آینده آن، تحرکات دشمن و لزوم مقابله با آنان تاکید داشتند که باید در جای خود مورد تامل و تفکر وسیع واقع شود. اما یکی از نکات مهم بیانات ایشان، مخالفت با برخی تندروی‌هایی بود که بروز و ظهور عینی در این مراسم داشت. سخنرانی آقای حاج سیدحسن خمینی با شعارهای تندی از طرف برخی حاضرین، تحت‌الشعاع قرار گرفت که رهبری نسبت به آن واکنش نشان داده و فرمودند: « شنیدم در زمان سخنرانی جناب آقای حاج سیدحسن خمینی، کسانی سر و صدا کردند. همه بدانند که من با این کارها و سر و صداها مخالف هستم.» ایشان در سخنرانی قبلی نیز از برخی تندروی‌های افراطی توسط «سوپرانقلابی‌ها» سخن گفته و از آن انتقاد کرده بودند. سوال اینجاست که چرا تندروها یا به تعبیر ایشان سوپرانقلابی‌ها چنین رفتارهایی از خود نشان می‌دهند؟ پاسخ اینجاست که افراطی‌ها همیشه برای خود شعارهایی را می‌سازند که از اصل انقلاب فاصله دارد و مختص خودشان است؛ شعارهایی که مردم عامه را دفع می‌کند و حتی بین خواص انقلاب نیز خطوطی پررنگ می‌کشد، برخی از افراد درون دایره انقلاب را تبدیل به منافق می‌کند و برخی دیگر را واداده یا نفوذی؛ مهم همان محورهایی است که آنان نه از متن منویات امامین انقلاب بلکه از منویات و اجتهادهای شخصی خود برداشت می‌کنند. سوپرانقلابی‌ها در برخی مواقع حتی از امام جامعه نیز عبور می‌کنند تا به تعبیر خود راه را برای او باز کنند، اما درواقع راهی انحرافی را می‌پیمایند و این می‌شود که راه اصلی را گم کرده و در نقطه‌ای از آینده حتی با رهبری نیز زاویه پیدا می‌کنند. در نگاه آنان هرکسی که برچسبی از نگاه رقیب سیاسی داشته باشد باید به جای نقد درون انقلابی، تکفیرِ برون انقلابی شود. اصل و اساس اندیشه‌ای آنان لزوم «تسویه شدن» افراد حاضر در بدنه جمهوری اسلامی است؛ حال این‌که نگاه امامین انقلاب که مبتنی بر نگاه حضرت رسول (ص) است، جذب حداکثری و گذشت از برخی ایرادات جزئی است.
خلاصه این‌که می‌توان حدس زد برخی از این سوپرانقلابی‌ها که امروز علیه سیدحسن خمینی شعار داده‌اند، خود را بصیرتر از رهبری می‌دانند و حتی پس از بیان پشت میکروفون، بازهم سردادن چنین شعارهایی را لازم می‌پندارند؛ چه در فضای واقعی و چه در فضای مجازی. ما اما باید با دقیق کردن مواضع‌مان نسبت به اصول انقلاب که از بیانات معظم له برداشت می‌شود، راه درست را در تبعیت از امام جامعه برداریم و اجازه ندهیم برخی با سوءاستفاده از شعارهای انقلاب، تندروی خود را به اسم انقلاب تمام کنند و به آن ضربه بزنند.

captcha
شماره‌های پیشین