sobhe-no.ir
1415
سه شنبه، ۰۳ خرداد ۱۴۰۱
1
گزارش «صبح‌نو» از ریزش ساختمان ۱۰طبقه «متروپل» ‌در آبادان را بخوانید

غم ِآبادان

علی جواهری / دوشنبه حوالی ساعت۱۲ و ۳۰دقیقه بخش‌هایی از ساختمان ۱۰طبقه اداری - تجاری در خیابان امیری آبادان ریزش کرد که تاکنون آمار دقیقی از تعداد مصدومان یا افراد فوت‌شده در دست نیست اما اقدامات برای جست‌و‌جو و ارائه خدمات در حال انجام است. برای حفظ سلامت عابران و مردم خیابان اصلی امیرکبیر(امیری) آبادان ازسوی نیروی انتظامی بسته و این ساختمان به‌صورت کامل تخلیه شده است و چند دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در محل مستقر شدند. در پی ریزش این ساختمان ۹تیم عملیاتی به محل حادثه اعزام شده و درحال ریزش‌برداری و عملیات جست‌وجو برای یافتن افراد احتمالی گرفتار در زیر آوار هستند. مجتمع در دست ساخت متروپل در مرکز شهر آبادان و در منطقه‌ای پررفت‌وآمد در مرکز شهر آبادان قرار دارد.

سرمقاله

بی‌مسوولیتی در آبادان!

یادداشت کیارش مسیبی، عکاس تئاتر و کارشناسی پژوهش هنر درباره دوران پساکرونا

تقابل عکاسان حرفه‌ای تئاتر و تازه‌واردها

خوشبختانه امروزه بعد از تزریق واکسن کرونا به اکثریت جامعه شاهد کمرنگ شدن این بیماری در سطح کشور هستیم که با توجه به این امر سالن‌های تئاتر و گروه‌های نمایشی کم‌کم جانی تازه گرفته‌اند و شاهد اجراهای متعدد در سالن‌های مختلف نمایش در سطح شهر هستیم. این قضیه باعث شده تا عکاسی تئاتر و ثبت لحظه‌های تئاتری نیز از سر گرفته شود و افرادی که علاقه‌مند به عکاسی تئاتر هستند به دنبال رویای خود عکاسی از صحنه، نور و بازیگر بروند.

«صبح نو» در گزارشی اهمیت راهبردی سفر رئیس جمهور به عمان را بررسی کرد

تهران- مسقط؛ مثبت

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رییس‌جمهور روز گذشته(2خرداد) در تداوم دیپلماسی همسایگی دولت مردمی و برای گسترش تعاملات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی، به دعوت رسمی «هیثم بن طارق آل‌سعید»، سلطان عمان، در رأس هیات‌عالی رتبه سیاسی و اقتصادی تهران را به مقصد عمان ترک کرد و وارد فرودگاه مسقط شد. در جریان سفر روز گذشته رییس‌جمهور به عمان، ۱۲سند همکاری میان مقامات ارشد دو کشور ایران و عمان در حوزه‌های انرژی، سیاسی، حمل‌و‌نقل، همکاری‌های دیپلماتیک، روابط تجاری و اقتصادی، علمی، محیط‌زیست و ورزشی به امضا رسید. این اسناد ازسوی وزرای امورخارجه، صنعت، معدن و تجارت، نفت، راه و شهرسازی و رییس سازمان توسعه تجارت کشورمان و همتایان عمانی آن‌ها به امضا رسید.

قرار است فردا انتخابات هیات‌رییسه سال سوم مجلس یازدهم برگزار شود

رقابت برای کرسی نایب‌رییسی

فردا 4خرداد طبق قرار قبلی انتخابات هیات‌رییسه سال سوم مجلس یازدهم برگزار خواهد شد. در این بین، برخی نمایندگان برای کسب جایگاه‌های هیات‌رییسه نام خود را رسانه‌ای کرده‌اند. اخبار واصله حکایت از این دارند که فراکسیون اکثریت برای ریاست مجلس، روی محمدباقر قالیباف اجماع دارد و با این حساب، بقیه گزینه‌ها باید برای سایر جایگاه‌ها مبارزه کنند.

«صبح‌نو» همزمان با سالگرد آزادسازی خرمشهر با محمدعلی صمدی گفت‌وگو کرده‌ است

خونین‌شهر آزاد شد

مرضیه کیان / عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر، از مهم‌ترین اتفاقات جنگ عراق علیه ایران بود که بازتاب جهانی یافت و پس از پایان آن بسیاری از رسانه‌های بین‌المللی به تحلیل آن پرداختند و شمار زیادی از مقامات جهان درباره این عملیات و آینده جنگ تحمیلی علیه ایران اظهارنظر کردند. البته ذهنیت عراق و جهان درباره توان نظامی جمهوری اسلامی، پس از عملیات فتح‌المبین و آزادسازی بخش‌هایی از خاک ایران دچار تغییرات جدی و تا اندازه‌ای از توهم قدرت و پیروزی و اشغال ایران کاسته شد. عملیات بیت‌المقدس اما ضربه نهایی را بر دیکتاتور عراق وارد کرد و آرزوی نبردهایی از جنس قادسیه را برای صدام حسین بر باد داد. رویای محمره تعبیر نشد و خرمشهر تا همیشه به خاک ایران بازگشت.

قالیباف در نخستین رویداد بین‌المللی خصوصی‌سازی در ایران تأکید کرد:

حل مشکلات اقتصادی با خصوصی‌سازی بدون رانت

محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی در نخستین رویداد بین‌المللی خصوصی‌سازی در اقتصاد ایران، ضمن تاکید بر تحول‌خواهی در اقتصاد کشور گفت: امروز موضوع خصوصی‌سازی مهم‌ترین پاشنه آشیل اقتصاد کشور است. رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقتصاد دولتی به یک زخم کهنه طی چندین دهه گذشته تبدیل شده است، تاکید کرد: اقتصاد دولتی، متمرکز، غیربارور و به زمین نشسته است.

تکذیبیه

تکذیبه سیما فیلم درباره گزارش «صبح نو»

شماره‌های پیشین