sobhe-no.ir
1408
یکشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱
15
«صبح‌نو» کتاب‌های مرتبط با نمایش ایرانی را معرفی می‌کند

میراث سترگ نمایش ایران

ایام نمایشگاه کتاب، گاه تنها فرصت بسیاری از مخاطبان برای بازدید و خرید کتاب در سال محسوب می‌شود. در حوزه تئاتر نیز کتاب‌های زیادی هر سال چاپ می‌شود اما تعداد این کتاب‌ها در حوزه نمایش ایرانی بسیار محدود است. در این راستا از محمدرضا آزادفرد، بازیگر، کارگردان و پژوهشگر تئاتر خواسته‌ایم تا کتاب‌های جدید حوزه نمایش ایرانی را برای ما معرفی کند. یادداشت او برای «صبح‌نو» را در زیر می‌خوانید.

اخبار کوتاه

خبر

زندگی 6 مادر شهید سوژه «رخ مادر» شد

صبح نو

اخبار کوتاه

گرامیداشت زنده‌یاد «عزت‌الله مهرآوران» 
در غرفه نشر«آواژ»
غرفه‌ نشر آواژ در سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به بزرگداشت زنده‌یاد «عزت‌الله مهرآوران» اختصاص یافت. به گزارش روابط‌عمومی نشر آواژ، همزمان با برگزاری سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب در مصلای تهران، نشر آواژ با نصب تصاویر زنده‌یاد «عزت‌الله مهرآوران» (نویسنده،کارگردان و بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون)، در غرفه، اقدام به برگزاری بزرگداشتی برای این هنرمند ارزنده‌ کشور کرد. همچنین این انتشارات، نمایشنامه‌ «ابریشم‌بانو» نوشته‌ عزت‌الله مهرآوران را در نمایشگاه عرضه کرده است و و مجموعه‌آثار این نویسنده نیز به‌زودی ازسوی همین نشر راهی بازار کتاب خواهد شد. نشر «آواژ» از ناشران تخصصی هنر، سینما و ادبیات نمایشی است که طی سال‌های گذشته آثار درخور توجه و شایسته‌ای را به چاپ رسانده است. مدیریت این نشر برعهده‌ «محمدرضا قلی‌پور»، نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر و «فرشته فرشاد» (نمایشنامه‌نویس، مترجم و بازیگر تئاتر) است. علاقه‌مندان به بازدید از غرفه‌ نشر «آواژ» و تهیه‌ آثار زنده‌یاد عزت‌الله مهرآوران و دیگر کتاب‌های حوزه‌ ادبیات نمایشی و داستانی، می‌توانند به سالن ناشران عمومی، راهرو 4، غرفه‌ 4 در محل برگزاری سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران مراجعه کنند.
 
نمایشگاه گروهی هنرمندان تجسمی در گالری «زرنا»
گالری «زرنا» از روز جمعه، 30 اردیبهشت میزبان نمایشگاه گروهی هنرمندان تجسمی می‌شود. به گزارش روابط‌عمومی گالری «زرنا»، نمایشگاه گروهی هنرمندان تجسمی از روز جمعه، 30اردیبهشت سال جاری، با کیوریتوری آیناز زارعی، میزبان نمایشگاه گروهی هنرمندان تجسمی می‌شود. در این نمایشگاه آثاری از امیر پارسائیان‌مهر، امین بنکال، حنانه زارع، رویا سیدی، زهرا آرامجو، زهرا نعمتی، ساناز سقازاده، سبا جواهری‌پور، ساغر سلیمانی، علیرضا دادگر، عسل حق‌پرست، علیرضا بیرقیان، فردین روشنفرزاد، کیمیا موسوی، میعاد محمدی‌پناه، ماریا صادقی، مهدی یوسفی‌نژاد، مریم نعیمی‌نیا، مهرداد نخعی، نسیم انعام‌زاده، هادی فلاح در سبک‌های مختلف نقاشی، طراحی، عکاسی و حجم به نمایش گذاشته شود.
این خبر در ادامه یادآور می‌شود مدیریت گالری «زرنا» برعهده زهرا رسول‌زاده نمین و برگزارکننده این نمایشگاه آیناز زارعی است. این دوره نمایشگاه با ۳۲اثر منتخب از ۲۱هنرمند از روز جمعه، ۳۰اردیبهشت‌ماه سال جاری آغاز و تا سه‌شنبه ۳خرداد ادامه دارد. علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از ساعت ۱۶:۰۰ الی ۱۹:۰۰ تاریخ‌های ذکرشده، به گالری زرنا، به نشانی: خیابان انقلاب، بین خیابان وصال شیرازی و خیابان دانشگاه، کوی اسکو، شماره ۱۰، طبقه دوم مراجعه کنند.
 
پرفروش‌های انتشارات انقلاب اسلامی 
در نمایشگاه کتاب
پرفروش‌های سه روز نخست انتشارات انقلاب اسلامی در سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اعلام شد.  به گزارش فارس، کتاب‌های «جهاد تبیین»، «بسته محصولات فرهنگی سرباز»، «تفسیر سوره حمد»، «روش تحلیل سیاسی»  و «تفسیر سوره جمعه» پنج عنوان از پرفروش‌های انتشارات انقلاب اسلامی وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) در سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است. «جهاد تبیین» موضوعی است که در بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بارها مورد تأکید و اشاره قرار گرفته و رهبر انقلاب اسلامی ابعاد مختلف آن را توصیف کرده‌اند. ایشان «جهاد تبیین» را یک فریضه قطعی و فوری می‌دانند و در این عرصه، هر کسی که می‌تواند باید اقدام کند و سکوت در برابر تحریفات جایز نیست. «بسته محصولات فرهنگی سرباز» شامل ۲۱کارت‌پستال از عکس‌های دیده نشده و کمتر دیده شده شهید حاج قاسم سلیمانی، پوستر «یا حسین فرماندهی از آن توست»، کتاب مصور قاف شامل خاطرات حاج قاسم، کتاب یاران سلیمانی شامل بیانات مقام معظم رهبری در جمع خانواده‌های شهدای مدافع حرم است. کتاب تفسیر سوره حمد، متن ویراسته جلسات تفسیر این سوره است که در دوران رهبری معظم‌له طی سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ در حسینیه امام خمینی(ره) با حضور دانشجویان برگزار شده است. کتاب روش تحلیل سیاسی، مجموعه بیانات رهبری درباره مهارت‌ها و فنون تحلیل سیاسی است. کتاب تفسیر سوره جمعه نیز متن ویراسته جلسات تفسیر این سوره است که در دوران مسوولیت ریاست‌جمهوری آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در جمع پاسداران و اعضای دفتر ریاست‌جمهوری در طی سال‌های ۱۳۶۱ و ۱۳۶۲ صورت گرفته است. مخاطبان می‌توانند برای تهیه این کتب و دیگر عناوین انتشارات انقلاب اسلامی تا ۳۱اردیبهشت به شبستان اصلی راهروی ۶ مراجعه کنند.

captcha
شماره‌های پیشین