sobhe-no.ir
1408
یکشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱
14
گفت‌وگوی «صبح‌نو» با نوشین صادقیان، هنرمند تصویرساز

بازار بازی به تصویرسازی نیاز دارد

سمانه استاد / «نوشین صادقیان»، تصویرگر کتاب کودک و نوجوان و عکاس، کارشناس گرافیک و کارشناس‌ارشد رشته تصویرسازی از دانشکده هنر و معماری است. تاکنون بیش از 15جلد کتاب از او در زمینه تصویرگری به چاپ رسیده است. صادقیان به‌تازگی با کتاب «دختر دال» در جشنواره تصویرسازی بولونیای ایتالیا نیز برگزیده شده است. همزمان با برگزاری نمایشگاه کتاب با این هنرمند گفت‌وگو کرده‌ و از او خواسته‌ایم که پیشنهادهایش را برای آن‌ها که دنبال کتاب‌هایی با تصویرسازی خوب هستند برای «صبح‌نو» بگوید. در ادامه این گفت‌وگو را می‌خوانید:

خبر

یادبود برای 8 چهره در نمایشگاه کتاب

صبح نو

خبر

یادبود برای 8 چهره در نمایشگاه کتاب

مجمع ناشران انقلاب اسلامی در سی‌وسومین نمایشگاه کتاب تهران با برپایی غرفه‌ای به برگزاری نشست‌های تخصصی در حوزه کتاب و ادبیات پرداخته است. به گزارش باشگاه خبرنگاران توانا، مهدی سلیمانی، مدیر مرکز ارتباطات و تشکیلات مجمع ناشران ضمن ارائه برخی از برنامه‌های مجمع ناشران انقلاب اسلامی گفت: در سی‌و‌سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب هشت مراسم یادبود برای شخصیت‌های فرهنگی و کتابی که به‌تازگی از دنیا رفته‌اند در غرفه مجمع برگزار می‌شود.
سلیمانی با بیان اینکه نشست‌های غرفه مجمع ناشران انقلاب اسلامی در چهار محور برگزار می‌شوند، گفت: «رونمایی و جشن امضا»، «نقد و بررسی کتاب»، «نشست‌های تبیینی» و «مسائل نشر» بیش از 40نشست در طول 11روز نمایشگاه برگزار می‌کند، همچنین بسیاری از نشست‌هایی که در قالب رونمایی و نقد و بررسی برگزار می‌شود بنا به درخواست ناشران عضو مجمع است و سعی شده در انتخاب محتوای این نشست‌ها تنوع موضوعی نیز مدنظر قرار گیرد.
وی ادامه داد: جدا از نشست‌های ذکرشده، برای هشت شخصیت‌ فرهنگی و کتابی شامل مرحوم علامه حسن‌زاده آملی، مرحوم محمدی ری‌شهری، مرحوم مهدی پیشوایی، مرحوم سعید تشکری، مرحوم علی شاملو، مرحوم علامه مصباح‌یزدی، مرحوم جهانگیر خسروشاهی و مرحوم محسن مطلبی مراسم یادبودی با حضور خانواده‌های این عزیزان و شخصیت‌های فرهنگی برگزار می‌شود.
مدیر مرکز ارتباطات و تشکیلات مجمع ناشران با بیان اینکه نمایشگاه کتاب محلی برای دید و بازدیدهای فرهنگی و اهالی کتاب است، گفت: ناشران عضو مجمع روزانه دیدارهای متعددی در غرفه این مجمع با همکاران مجمع سایر ناشران انقلابی دارند. سلیمانی در خاتمه گفت: امیدوارم نمایشگاه کتاب تهران بتواند نشاط فرهنگی را به جامعه بازگرداند و مردم نیز با انتخاب هوشمند و هدفمند کتاب همراه همیشگی کتاب باشند.

captcha
شماره‌های پیشین