sobhe-no.ir
1408
یکشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱
13
تشییع پیکر شهید شیرین ابوعاقله با حمله وحشیانه پلیس رژیم صهیونیستی همراه شد

# رژیم _ رذل

صبح چهارشنبه 21اردیبهشت، خبری در شبکه‌های اجتماعی دست به دست و تیتر یک فضای رسانه‌های داخلی و خارجی شد، مبنی بر اینکه خبرنگار خانمی با اسم «شیرین ابوعاقله» به دست نیروهای رژیم‌صهیونیستی به شهادت رسیده است؛ خبرنگاری که در تمام وقایع حساس و سرنوشت‌ساز فلسطین حضور داشت و دختر تمام خانه‌های فلسطین نام گرفته بود اما این جنایت تنها به این خبرنگار ختم نمی‌شود! انگار کار همین‌جا تمام نشده است.

خبر

صبح نو

خبر

تمجید آیت‌الله جاودان از برنامه «زندگی پس از زندگی»
آیت‌الله محمدعلی جاودان در پنجمین نشست رسالات با بیان اینکه یک روحانی نباید سوار ماشین سلطنتی شود، اظهار کرد: زمانی من سوار نیسان شده بودم. طلبه‌ای سوار بر موتور بود. یک آقایی هم کنار یک فرمانده ارتش در ماشین خوبی نشسته بود. مردم نه من و نه آن طلبه موتورسوار را نگاه کردند، بلکه آن روحانی را نگاه می‌کردند که سوار چنین ماشینی شده بود.
به گزارش فارس، وی گفت: روحانیون باید عرفیات را رعایت کنند. هر گناهی را می‌توان جواب داد ولی اگر به‌خاطر رفتار من، مردم از دین گریزان شوند، این را نمی‌شود جواب داد.
آیت‌الله جاودان در ادامه هدایت مردم را از وظایف مهم روحانیون دانست و اظهار کرد: جهات اخلاقی را با مردم رعایت کنید. طلبه‌ای درباره قیمت یک جنس با فروشنده‌ای دعوا کرد. ما باید بگذریم چون مردم به ما حق نمی‌دهند. در دعوای بین زن و مرد، مردم به زن حق می‌دهند. عرفیات خیلی مهم است.
استاد اخلاق گفت: لزومی‌ ندارد ما هر چیزی را بگوییم. ما باید قرآن و حدیث برای مردم بگوییم. حدیث را باید با عقل بسنجیم. اگر خوب بود، برای مردم بخوانیم. ما یک روز این سیر را ملاقات خواهیم کرد. چطوری سیر کردی؟
وی در ادامه با اشاره به واقعه روز عاشورا اظهار کرد: ما باید روایات قوی برای مردم بخوانیم. در همین موضوع عاشورا نیز روایات ضعیف را نقل می‌کنند. روایات را مستند و با ارائه سند برای مردم بخوانیم. حرف بدون سند نزنید. ما نسبت به سخنان‌مان مسوولیم؛ زیرا فرشتگان عتید و رقیب همه چیز را می‌نویسند.
آیت‌الله جاودان افزود: ما به جوانی که بعدها درباره مبتلا شدنش به گناه می‌گوید، می‌گوییم که نمازت را درست بخوان و هر روز صبح با امام زمان (عج) عهد ببند و صحبت کن. دعای عهد، توسل خوبی به امام زمان(عج) است.
وی اضافه کرد: مرحوم آیت‌الله بروجردی فرمودند در عمرم دروغ نگفتم. انسان خیلی باید شخصیتش بالا باشد. من جوانی را می‌شناسم که اصلا گناه نمی‌کند. برنامه «زندگی پس از زندگی» خوب است زیرا بسیاری از روایاتی را که ما خوانده‌ایم، در این برنامه گفته‌اند.

سعید روستایی در میان
 ۵ استعداد جدید کن
 «فرانس‌۲۴» در فاصله چند روز مانده به آغاز دوره جدید جشنواره کن، پنج استعداد جدید امسال این رویداد سینمایی را معرفی کرد. به گزارش ایسنا، جشنواره کن ۲۰۲۲ امسال میزبان سینماگران کهنه‌کار و باتجربه‌ای از برادران «داردن» و «دیوید کروننبرگ» تا «میشل آزاناویسوس» و «جورج میلر» خواهد بود اما همچون هر سال یکی از اهداف کن کشف استعدادها و معرفی چهره‌های جدید در سطح بین‌المللی است.
 شبکه خبری «فرانس‌۲۴» در مطلبی به بهانه دوره هفتادوپنجم جشنواره کن، اقدام به معرفی پنج استعداد جدید در این رویداد سینمایی کرده و سعید روستایی، فیلمساز جوان ایرانی نیز یکی از این چهره‌هاست که امسال با فیلم «برادران لیلا» فرصت حضور در بخش مسابقه اصلی و رقابت برای کسب نخل طلا را به دست آورده است.
 هفتادوپنجمین جشنواره فیلم کن از ۱۷ تا ۲۸ می (۲۷ اردیبهشت تا ۷خردادماه) به‌صورت حضوری برپا خواهد شد.
 

captcha
شماره‌های پیشین