sobhe-no.ir
1408
یکشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱
12
«صبح‌نو» از سومین روز نمایشگاه کتاب غرفه انتشارات امیرکبیر گزارش می‌دهد

قصه‌هایی که هنوز مخاطب دارند

مرضیه کیان / روز جمعه ۲۳اردیبهشت‌ماه مصادف با سومین روز از نمایشگاه کتاب، مراسم جشن امضای کتاب «خال سیاه عربی» با حضور حامد عسکری، نویسنده کتاب برگزار شد که مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت و امکان دیدار حضوری و گپ و گفت با او در اختیار مخاطبانش قرار گرفت.در گفت‌وگوی «صبح‌نو» با مهران عباسی، مسوول انتشارات امیرکبیر، کتاب «خال سیاه عربی» ازجمله کتاب‌های پرفروش این انتشارات در نمایشگاه است. این کتاب یکی از آثاری است که در دو سال گذشته و در ایام اوج گرفتن کرونا ازسوی این ناشر منتشر شد که از نخستین روزهای انتشار خود مورد اقبال عمومی قرار گرفت. کتاب «خال سیاه عربی» سفرنامه حامد عسکری به حج است که در آن دلنوشته‌ها، مشاهدات و تجربیات خود را از سفر به سرزمین پیامبر(ص) با مخاطبان به زبانی شاعرانه در میان گذاشته است.

خبر

مهمانی «راه یار» در نمایشگاه

سخنگوی دولت در جمع خبرنگاران گفت:

نگاه ویژه دولت به تامین کاغذ

صبح نو

خبر

مهمانی «راه یار» در نمایشگاه

«ننگ سالی»، «موسای عزیز»، «خانه‌دار مبارز»،«فراری ها»، «سلام بچه‌ها» و «چخ چخی‌ها» ۶عنوان چاپ‌اولی انتشارات «راه‌یار» در سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه و رونمایی می‌شوند.
به گزارش «صبح‌نو»، «ننگ سالی»، «موسای عزیز»، «خانه‌دار مبارز»، «سلام بچه‌ها»، «فراری‌ها» و «چخ چخی‌ها» ۶عنوان چاپ اولی انتشارات «راه‌یار» در سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه و رونمایی می‌شوند.
«ننگ سالی»، خاطرات مردم محله علی‌قلی آقای اصفهان از دوران کشف حجاب، ممنوعیت روضه و قحطی را روایت می‌کند و تحقیق آن برعهده گروهی از محققان دفتر تاریخ شفاهی اصفهان و تدوینش ازسوی فائزه ‌دره‌گزنی بوده است.
«موسای عزیز»، خاطرات سردار شهید موسی عزیزآبادی، از فرماندهان نیروی انتظامی کشور است که در ایام پیروزی انقلاب اسلامی، 
دفاع مقدس و بعد از آن در تامین امنیت مردم زحمات زیادی کشیده است. این کتاب از زبان همسر و نزدیکانش روایت شده است. محمد کازرانی و محمدعلی نظیری، تحقیق و تدوین و علیرضا اشرفی‌نسب هم نگارش کتاب را برعهده داشته‌اند.
«خانه‌دار مبارز» نیز خاطرات شفاهی اقدس حسینیان، از زنان مبارز و فعال در جریان انقلاب اسلامی مشهد را روایت می‌کند. تحقیق کتاب ازسوی زهرا احسن‌مقدم و مرضیه ذاکری صورت‌گرفته و مرضیه ذاکری نیز تدوینش را برعهده داشته است.
«سلام بچه‌ها»، تاریخ شفاهی شکل‌گیری و گسترش مجله «سلام بچه‌ها»، از مجلات مهم و تاثیرگذار کودک و نوجوان کشور را بیان می‌کند که مهدی خوجگی تحقیق و تدوین آن را انجام داده است.
«چخ چخی‌ها»، نگاهی به نشاط و شوخ‌طبعی در زندگی و جهاد شهدای مدافع حرم مشهدی پنجمین عنوان انتشارات «راه‌یار» است که در سی‌‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، عرضه و رونمایی می‌شود. ناصر جوادی نگارش این کتاب را برعهده داشته‌ است.
«فراری‌ها» نیز به‌عنوان ششمین عنوان این ناشر که تحقیق و تدوین برعهده محمدمهدی احمدیان بوده است، روایت‎‌ها و فرازهایی از مبارزه برای حضور در جنگ سوریه را بیان می‌کند. انتشارات «راه‌یار» در اولین سال حضور خود در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با عرضه بیش از ۱۰۰عنوان مختلف در موضوعات فرهنگ و رسانه، تاریخ شفاهی پیشرفت، تاریخ شفاهی جبهه فرهنگی و هنری انقلاب، تاریخ شفاهی زنان، تاریخ شفاهی معلمان و مربیان و مدارس انقلاب، جهاد سازندگی و... در شبستان مصلی (ناشران عمومی)، راهروی ۱۵، غرفه ۱۲ حضور دارد.
 

captcha
شماره‌های پیشین