sobhe-no.ir
1407
شنبه، ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱
12
«صبح‌نو» ترکیب مدیران جدید سیما را بررسی کرده است

کابینه جدید سیما

چندماه پس از شروع به کار پیمان جبلی در مسوولیت ریاست بر رسانه ملی، بالاخره پس از گمانه‌زنی‌های بسیار، مدیران ارشد سیما دچار تغییر و تحول شدند. معاونت سیما و شبکه‌های یک، دو، چهار، آموزش، قرآن و امید مدیران جدیدشان را شناختند. به نظر می‌رسد با تغییرات گسترده در معاونت سیما و شبکه‌ها، باید منتظراصلاحات و تغییر و تحولات قابل‌توجهی در رسانه ملی باشیم. معاونت سیما یکی از مهم‌ترین بخش‌های سازمان صداوسیماست و به همین خاطر می‌توان گفت که هروقت معاونت سیما قدم‌های رو به جلویی برداشته، رسانه ملی روبه رشد شده است. حالا و با این تغییرات گسترده لازم است تا خط‌مشی و چشم‌انداز تیم جدید مدیریتی سازمان صداوسیما را بررسی و چند پیشنهاد و نکته مهم را مطرح کنیم.

خبر

برنامه کامل نمایش فیلم‌های ایرانی در جشنواره کن

صبح نو

خبر

برنامه کامل نمایش فیلم‌های ایرانی در جشنواره کن

جشنواره فیلم کن ۲۰۲۲ برنامه نمایش فیلم‌های حاضر در بخش‌های مختلف این رویداد سینمایی را منتشر کرد. به گزارش ایسنا، فیلم «برادران لیلا» ساخته سعید روستایی که نماینده سینمای ایران در بخش مسابقه اصلی هفتادوپنجمین جشنواره فیلم کن است، اولین نمایش جهانی خود را روز ۲۵می (۴خرداد) از ساعت۱۵ در گرند لومیر سالن اصلی جشنواره تجربه خواهد کرد و روز 
۲۶ می (5خرداد) نیز از ساعت ۸ برای دومین بار در این سالن به روی پرده می‌رود.
 ساخته دو ساعت و 45دقیقه‌ای روستایی که از طولانی‌ترین فیلم‌های امسال جشنواره کن است، روز ۲۶می (۵خرداد) از ساعت ۱۴:۱۵ در سالن آنیس واردا، ۲۷ می (۶خرداد) از ساعت ۱۷:۳۰ در سالن آئورا و روز ۲۸ می (۷خرداد) از ساعت ۱۵ پنجمین و آخرین نمایش خود را در سالن آیمکس جشنواره تجربه می‌کند.
هنوز به‌صورت رسمی جزئیات زیادی درباره داستان فیلم «برادران لیلا» منتشر نشده اما ترانه علیدوستی، نوید محمدزاده، سعید پورصمیمی، فرهاد اصلانی، پیمان معادی و محمد علیمحمدی ازجمله بازیگران این فیلم هستند و کمپانی فرانسوی «Wild Bunch» نیز بخش بین‌المللی این فیلم برعهده دارد.
دیگر فیلم ایرانی حاضر در جشنواره کن امسال، «تصور» اولین ساخته علی بهراد است که به‌عنوان یکی از هفت فیلم بلند در بخش مسابقه هفته منتقدین جشنواره کن دو نمایش در روزهای ۲۳ و ۲۴ می (۲ و ۳ خرداد) از ساعت ۸:۳۰ در سالن «اسپیس میرامار» به نمایش گذاشته می‌شود. لیلا حاتمی و مهرداد صدیقیان بازیگران اصلی این فیلم هستند، بخش جنبی هفته منتقدین کن ویژه فیلم‌های اول و دوم کارگردانان است.
علی عباسی، کارگردانی ایرانی-دانمارکی که در سال۲۰۱۸ با فیلم «مرز» جایزه نوعی نگاه کن را به خود اختصاص داد، امسال با فیلم فارسی‌زبان «عنکبوت مقدس» پا به جشنواره کن می‌گذارد که طی روزهای ۲۲ تا ۲۵ می (۱ تا ۴خرداد) در پنج نوبت در جشنواره کن به نمایش گذاشته می‌شود. «عنکبوت مقدس» که در کشور اردن فیلمبرداری‌شده با بازی مجموعه‌ای از بازیگران ایرانی ازجمله زهرا امیرابراهیمی همراه است و داستان یک قاتل زنجیره‌ای زنان را در مشهد روایت می‌کند. هفتادوپنجمین جشنواره فیلم کن از ۱۷ تا ۲۸ می (۲۷اردیبهشت تا 7خردادماه) برگزار می‌شود.

captcha
شماره‌های پیشین