sobhe-no.ir
1406
چهارشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
13
«صبح‌نو» از نشست خبری اختتامیه «مهرواره ملی هوای نو» گزارش می‌دهد

می‌خواهیم نگاه جامعه به هیات را تغییر دهیم

نشست خبری اختتامیه «مهرواره ملی هوای نو؛ نخستین مهرواره برگزیدگان سال هیات و تشکل‌های دینی» با حضور حجت‌الاسلام مجید باباخانی، مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی و وحید ملتجی، دبیر این دوره مهرواره و همچنین اصحاب رسانه برگزار شد.

خبر

نحوه انتخاب آثار

صبح نو

خبر

برپایی جلسه فوق‌العاده مقابله با قاچاق فیلم
کارگروهی متشکل از نمایندگان سازمان سینمایی، سینماداران و مراکز امنیتی و قضایی برای پیشگیری و واکنش سریع در راستای مقابله با قاچاق فیلم شکل می‌گیرد.
به گزارش اداره کل روابط‌عمومی سازمان سینمایی، روح‌الله سهرابی با اعلام این مطلب عنوان کرد: جلسه فوق‌العاده مبارزه با قاچاق فیلم و صیانت از آثار سینمایی با حضور معاون ارزشیابی و نظارت، نماینده دادستان کل، نماینده پلیس فتا، مدیران مربوطه در امر صیانت و تعدادی از رؤسای صنوف سینمایی ازجمله رییس صنف سینماداران، رییس صنف پخش‌کنندگان و رییس صنف تهیه‌کنندگان و مدیرکل نظارت بر عرضه و پخش فیلم در محل سازمان سینمایی برگزار شد.
وی با بیان اینکه در این جلسه پس از بررسی شرایط موجود و مباحث طولانی در زمینه مقابله با قاچاق فیلم و ضبط فیلم از روی پرده مقرر شد به‌سرعت کارگروهی برای این منظور تشکیل شود، خاطرنشان ساخت: اعضای این کارگروه را افرادی از وزارت ارشاد، سینماگران و مراکز امنیتی و قضایی تشکیل خواهند داد.
مدیرکل نظارت بر عرضه و پخش فیلم سازمان سینمایی اضافه کرد: همچنین، در این جلسه ضمن تاکید بر تعیین مدیران دغدغه‌مند و متخصص برای سالن‌های سینما و تکمیل کادر نیروی انسانی مراقب در سالن‌ها بنا شد گزارشی دقیق از وضعیت دوربین‌های مداربسته در سالن‌ها تهیه شود.
سهرابی گفت: تاکید بر تعامل و همکاری همه‌جانبه مراکز امنیتی و قضایی و سازمان سینمایی در راستای مقابله با این معضل و ازسرگیری جدیتر فعالیت کمیته مبارزه با قاچاق فیلم از دیگر خروجی‌های این جلسه بود.
 
 مرلین مونرو رکورد هنر قرن بیستم را شکست
 پرتره «مریلین مونرو» اثر «اندی وارهول» به قیمت ۱۹۵میلیون دلار فروخته شد تا رکورد جدیدی برای هنر قرن بیستم و آثار هنرمندان آمریکایی رقم بخورد. به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، این اثر هنری که به سال۱۹۶۴ تعلق دارد، چهره «مریلین مونرو» را در یک پس‌زمینه آبی به تصویر می‌کشد و یکی از مجموعه پرتره‌هایی است که وارهول از این بازیگر پس از مرگش در سال۱۹۶۲ خلق کرد و از آن زمان به یکی از شناخته‌شده‌ترین آثار پاپ‌آرت تبدیل شده است.
این اثر هنری در حراجی کریستیز درحالی به قیمت ۱۹۵میلیون دلار فروخته شد که پیش از این قیمت ۲۰۰میلیون دلار برای آن برآورد شده بود. فروش این اثر هنری رکورد قبلی یک اثر هنری ایجادشده در قرن بیستم را شکست که پیش از این در اختیار «پابلو پیکاسو» و یک اثر نقاشی از مجموعه «زنان الجزایر» اثر سال ۱۹۹۵ بود که در سال۲۰۱۵ به قیمت ۱۷۹.۴میلیون دلار با احتساب هزینه‌های اضافی فروخته شد.
 

captcha
شماره‌های پیشین