sobhe-no.ir
1405
سه شنبه، ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
6
ملی‌گراها بیشترین کرسی را در پارلمان ایرلند شمالی از آن خود کردند

فتح پارلمان ایرلندشمالی به دست استقلال‌طلبان

پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) بسیاری از تحلیلگران معتقد بودند که این طرح هزینه‌های مختلفی ازجمله جدایی اسکاتلند، ولز و ایرلندشمالی از لندن را درپی دارد. همچنان‌که پس از برگزیت جدایی‌طلبان اسکاتلندی و ولزی، ساز استقلال را کوک کردند. در نظرسنجی جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا، بیشتر اسکاتلندی‌ها و ایرلندی‌ها به ادامه حضور در اتحادیه اروپا رأی دادند اما طرفداران برگزیت در نظرسنجی ای که ازسوی شبکه اسکای‌نیوز صورت گرفته بود، اعتقاد داشتند اجرای برگزیت به جدایی اسکاتلند از انگلیس می‌ارزد. در همان زمان، یکلا استرجن، سر وزیر اسکاتلند، خواستار برگزاری دوباره همه‌پرسی جدایی این منطقه از انگلیس شد و تصریح کرد که نتیجه آن، باید ازسوی جوامع بین‌المللی به رسمیت شناخته شود. همچنین ولزی‌های خواهان جدایی از انگلیس، پس از برگزیت برای اولین‌بار در تاریخ این منطقه، در خیابان‌های شهر کاردیف دست به تظاهرات زده و شعار استقلال سردادند. همچنین بسیاری از مقامات ایرلندشمالی بلافاصله پس از اعلام نتیجه همه‌پرسی اظهار داشتند که مردم ایرلندشمالی نباید برخلاف خواست خود و با رأی انگلیس مجبور به خروج از اتحادیه اروپا شوند؛ از این رو ملی‌گرایان ایرلندی خواستار برگزاری همه‌پرسی استقلال ایرلند شمالی و الحاق به ایرلند شدند.

«ارابه‌های آتش» رژیم‌صهیونیستی در اراضی اشغالی به راه افتاد

هراس رژیم اسرائیل از مقاومت

صبح نو

«ارابه‌های آتش» رژیم‌صهیونیستی در اراضی اشغالی به راه افتاد

هراس رژیم اسرائیل از مقاومت

هراسی افتاده است در دل ارتشی که خودش را قدرتمند و مجهزترین لشکر نظامی منطقه می‌داند؛ وحشتی که تاب دفع یا مقابله با چند عملیات استشهادی جوانان فلسطینی را ندارد. ارتشی که روزگاری 6‌روزه با چند کشور عربی به نبرد پرداخت و بخشی از سرزمین فلسطین را اشغال کرد، امروز چنان به ذلت و ناتوانی افتاده است که دیگر یارای مقابله با عملیات‌های غافلگیرانه چند جوان مبارز فلسطینی را ندارد. حتی گنبدآهنین رژیم‌صهیونیستی هم توان رهگیری چند موشک و پهپاد نیروهای مقاومت در کرانه باختری و غزه را ندارد. همه این ترس و وحشت‌ها موجب شد تا رژیم‌صهیونیستی رزمایش بزرگ و بی‌سابقه‌ای در اراضی اشغالی به انجام رساند. تا مگر آبروی بربادرفته نظامی خود را در جبهه فرضی «ارابه‌های آتش» با موفقیت بگذراند؛ ارابه‌هایی که به‌زودی به ارابه‌های مرگ برای آن‌ها تبدیل خواهد شد و رزمایشی که دیگر ارتش صهیونیست نمی‌تواند با انجام گسترده آن، اعتبار بربادرفته‌اش در برابر نیروهای مقاومت فلسطین در جنگ‌های مختلف غزه را برگرداند.
همزمان با تنش در اراضی فلسطینی و افزایش عملیات‌های شهادت‌طلبانه جوانان فلسطینی، رژیم‌صهیونیستی دیروز بزرگ‌ترین رزمایش -بنا به ادعای رسانه‌های این رژیم در تاریخ جعلی- خود را آغاز کرد. این رزمایش به نام «ارابه‌های آتش» قرار بود سال گذشته (۲۰۲۱) برگزار شود اما به دلیل نبرد «سیف‌القدس» به تاخیر افتاد. گفته می‌شود، در مرحله اول رزمایش ستاد مشترک ارتش آغاز می‌شود و سپس با توجه به واقعیت‌های امنیتی و برآوردها، دامنه رزمایش گسترده می‌شود و تمامی بخش‌های ارتش دشمن صهیونیستی را دربرمی‌گیرد.
براساس گزارش وب‌سایت «واللا»، ارتش اشغالگران توصیه کرده که فعلا جنگ جدیدی با غزه انجام نشود و مانور بزرگ خود را آغاز کرده است. کانال۱۳ تلویزیون رژیم هم اعلام کرد، مانور مذکور جنگ مذکور با حزب‌الله و حماس را شبیه‌سازی خواهد کرد.
با آغاز این رزمایش، مقاومت فلسطین در نوار غزه درجه آماده‌باش خود را افزایش داده است. براساس گزارش شبکه «المیادین»، مقاومت در لبنان نیز پیش‌تر اعلام کرده‌ بود که همزمان با آغاز رزمایش نظامی رژیم‌صهیونیستی، آمادگی بالایی خواهد داشت.
«سیدحسن نصرالله»، دبیرکل حزب‌الله در سخنرانی خود به مناسبت روز جهانی قدس خطاب به رژیم‌صهیونیستی گفت: هنگامی که رزمایش‌های اسرائیل آغاز شود ما در بالاترین سطح آمادگی خواهیم بود و به هر حماقت یا اشتباهی، سریع و مستقیم پاسخ داده خواهد شد.
انجام چندین عملیات شهادت‌طلبانه در فلسطین اشغالی در واکنش به تجاوزات مکرر رژیم‌صهیونیستی، رعب و وحشت در سرزمین‌های اشغالی به راه انداخته تا آنجا که این رژیم اقدام به بزرگ‌ترین رزمایش نظامی در تاریخ جعلی خود کرده است.
 
تهدید رژیم  اسرائیل به ترور رهبران مقاومت
علاوه‌بر این رزمایش که ارتش رژیم‌صهیونیستی تلاش می‌کند تا اعتبار بربادرفته خود مقابل نیروهای مقاومت فلسطین را بازگرداند، رژیم اسرائیل در حال آماده شدن برای ترور رهبران حماس است، منابعی به روزنامه تایمز بریتانیا گفته‌اند که رژیم اسرائیل اخیرا به متحدانش اعلام کرده درحال آماده‌سازی اعزام تیم‌های ترور برای قتل رهبران جنبش حماس در خارج است. این منابع گفته‌اند که این اقدام در راستای انتقام از حملات اخیر به صهیونیست ها در دو ماه اخیر صورت می‌گیرد. این روزنامه بریتانیایی نوشت که گمان می‌شود دستگاه‌های اطلاعاتی در منطقه و اروپا به حماس درباره حملات قریب‌الوقوع احتمالی هشدار داده‌اند. این در حالی است که جهات رسمی و رسانه‌های صهیونیست، یحیی السنوار، رهبر حماس در غزه را تهدید می‌کنند به‌خصوص پس از عملیات در شهرک العاد که منجر به کشته شدن سه صهیونیست شد؛ عملیاتی که دو روز پیش از آن السنوار از فلسطینیان خواسته بود هرآنچه سلاح دارند، آماده کنند.
حال باید دید با به راه افتادن «ارابه‌های آتش» رژیم‌صهیونیستی در اراضی اشغالی، نیروهای مقاومت چه تدابیری در پیش خواهند گرفت و این‌بار با عملیات استشهادی نیروهای ارتش صهیونیستی را غافلگیر می‌کنند یا با فرستادن چند پهپاد و موشک که گنبد آهنین رژیم‌صهیونیستی از شناسایی و رهگیری آن‌ها عاجز است.

captcha
شماره‌های پیشین