sobhe-no.ir
1405
سه شنبه، ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
2
رهبرانقلاب با حمایت مکرر از تولید ملی تاکید کردند

وضعیت خودروسازها تعریفی ندارد

رهبر انقلاب اسلامی روزگذشته (دوشنبه) در دیدار جمعی از کارگران، آنان را ستون اصلی خیمه تولید خواندند و با اشاره به سه موضوع اصلیِ «لزوم افزایش فرصت‌های شغلی»، «تنظیم عادلانه رابطه کار و سرمایه» و «تامین امنیت شغلی» کارگران گفتند: واردات بی‌رویه، خنجری به قلب «تولید ملی» و «اشتغال کارگران» است، بنابراین باید به‌صورت جدی از آن جلوگیری شود و در داخل نیز ضمن تولید محصولات با کیفیت، مردم و دستگاه‌های دولتی مقید به خرید تولیدات داخلی باشند.

در دیدار وزیر خارجه لهستان با رییس مجلس شورای اسلامی مطرح شد؛

تاکید بر ارتقای همکاری ‌ ورشو -تهران

وبگاه چینی:

سپاه پاسداران، قدرت دفاعی ملی ایران است

صبح نو

در دیدار وزیر خارجه لهستان با رییس مجلس شورای اسلامی مطرح شد؛

تاکید بر ارتقای همکاری ‌ ورشو -تهران

«زبیگنیو رائو»، وزیر خارجه لهستان و هیات همراه که به تهران سفر کرده‌اند، روزگذشته (یکشنبه 18اردیبهشت) با دکتر محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.
رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به روابط باسابقه دو کشور، اضافه کرد: امیدوارم پارلمان‌های دو کشور بتوانند در قالب گروه‌های دوستی و کمیسیون‌های تخصصی با یکدیگر تعاملات بیشتری داشته باشند و این همکاری‌ها به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی با فعالیت بخش‌های خصوصی دو کشور گسترش یابند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه متاسفانه گاهی اوقات پدیده‌هایی باعث کمرنگ شدن ارتباطات دو کشور می‌شود، گفت: درحال‌حاضر شاهد رفتارهای یکجانبه‌گرایانه آمریکا با وضع تحریم‌های ظالمانه‌ای که خلاف تمامی قوانین حقوق بشر و بین‌المللی است، هستیم.
«زبیگنیو رائو» نیز ضمن تشکر از قالیباف به دلیل فراهم کردن فرصت این دیدار عنوان کرد: روابط ایران و لهستان بسیار دیرینه و قدیمی بوده و قدمت آن به قرن 16میلادی بازمی‌گردد که این نشان‌دهنده آن است که نه‌تنها دولت‌های ایران و لهستان بلکه مردم دو کشور نیز با یکدیگر در تعامل و ارتباط بودند.
وی با بیان اینکه امروزه که ما شاهد فجایای انسانی بسیاری در دنیا هستیم، اظهار کرد: در این شرایط بسیار مهم است که به یاد آوریم، 80سال پیش مردم نجیب ایران از آوارگان لهستانی در جنگ جهانی دوم مهمان‌نوازی کردند.
وی با بیان اینکه به‌عنوان یکی از اعضای سابق کمیته پارلمانی اقتصادی معتقدم دیپلماسی پارلمانی برای گسترش روابط دو کشور می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد، گفت: امروز فرصت‌های بسیار خوبی برای تقویت روابط اقتصادی پیش روی دو کشور وجود دارد.
زبیگنیو رائو با بیان اینکه در راستای توسعه روابط دو کشور، دیپلماسی پارلمانی که می‌تواند نقش حیاتی ایفا کند باید گسترش یابد، اضافه کرد: قطعا پس از فروکش شدن کرونا بازدیدهای پارلمانی بین دو کشور از سر گرفته خواهد شد و ما در این زمینه پارلمان‌ها را تشویق خواهیم کرد. تبادلات فرهنگی در نتیجه تعاملات فرهنگی بین دو کشور ایجاد می‌شوند.

captcha
شماره‌های پیشین