sobhe-no.ir
1405
سه شنبه، ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
13
«صبح نو» کتاب‌های برتر کودک را همزمان با برگزاری نمایشگاه کتاب معرفی می کند

چهار کتاب کودک برای زندگی بهتر

تهمینه حدادی / بدون شک یکی از بخش‌‌های جذاب نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بخش کودک و نوجوان است -اگرچه بهتر است واژه نمایشگاه را همین الان از ذهن‌مان خط بزنیم و یادآوری کنیم که درواقع خیلی از ما در طول سال انتظار می‌کشیم تا به فروشگاه بزرگ کتابی برویم که انواع و اقسام کتاب‌های کودک و نوجوان، آن‌هم با تخفیف برای ما قابل دسترس‌اند- کوتاه آنکه این امکان طی دوسال گذشته برای ما محدود و غیرقابل دسترس بود و اگرچه می‌توانستیم از فروشگاه مجازی این رویداد آثاری را خریداری کنیم اما لذت تورق کتاب‌ها و انتخاب از بین ده‌ها هزار کتاب غیرقابل وصف است.

خبر

تصویب نظام‌نامه اکران سینمای ایران

خبر

«چمدان‌های باز» راهی نمایشگاه شد

صبح نو

خبر

تصویب نظام‌نامه اکران سینمای ایران

جلسه شورای راهبردی اکران دوشنبه 
۱۹ اردیبهشت با حضور محمد خزاعی، رییس سازمان سینمایی و کلیه اعضا در محل موسسه سینما شهر برگزار شد. به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، علی سرتیپی، سخنگوی شورای راهبردی اکران درخصوص مصوبات این جلسه گفت: با توجه به پیشنهادهای ارائه شده ازسوی صنوف کارگردانان، تهیه‌کنندگان، پخش‌کنندگان و سینماداران، جمع‌بندی‌های لازم در رابطه با قراردادهای یکسان پخش‌کنندگان و سینماداران صورت گرفت و به تصویب رسید و این قرارداد من بعد ملاک عمل خواهد بود.
وی افزود: نظام‌نامه اکران نیز پس از بررسی پیشنهادات صنوف به تصویب نهایی رسید و ازسوی رییس سازمان سینمایی ابلاغ خواهد شد و براین مبنا معین شد صنوف، نمایندگان خود برای حضور و تشکیل شورای صنفی را تا روز چهارشنبه مورخ ۲۱ اردیبهشت به معاونت ارزشیابی و نظارت معرفی نمایند و ان‌شاءالله اولین جلسه شورای صنفی در روز یکشنبه ۲۵اردیبهشت‌ماه در خانه سینما تشکیل خواهد شد. سخنگوی شورای راهبردی اکران اضافه کرد: با تشکیل شورای صنفی تعیین جدید کف فروش با عنایت به قیمت بلیت سینماها، نظارت بر تعویض فیلم‌های جدید براساس قرارداد یکسان ابلاغ شده انجام خواهد شد.
وی خاطرنشان ساخت: در این مرحله خوشبختانه با تصویب نهایی قراردادهای یکسان( تیپ) و نظام‌نامه امور جاری اکران به شورای صنفی سپرده می‌شود و شورای راهبردی به وظایف اصلی خود یعنی برنامه‌ریزی‌های کلان نمایش همچون رصد فضاهای جدید نمایشی، فضاهای تبلیغاتی، پیشگیری و ارائه راهکارهای قاچاق فیلم و تدوین شیوه‌های نوین تبلیغ و عرضه فیلم‌های سینمایی و ... خواهد پرداخت که قطعا این امور می‌تواند عرصه‌های جدیدی را برای شکوفایی اقتصاد سینما به ارمغان آورد.
سرتیپی یکی از ویژگی‌های شورای راهبردی اکران را حضور منظم رییس سازمان سینمایی عنوان کرد و گفت: این حضور موجب دلگرمی و انگیزه و مسوولیت‌پذیری همه اعضا و کاربردی شدن این جلسات شده است و ایشان امروز نیز این خبر مهم را دادند که مبالغ حمایتی مصوب مربوط به سال ۱۴۰۰ سینماداران، دفاتر پخش و فیلم‌های مشمول این حمایت، نهایتا تا یک‌ماه آینده پرداخت خواهد شد.
سرتیپی ضمن اعلام خبر اکران فیلم «مجبوریم» ساخته رضا درمیشیان با توجه به مشکلات و اضطرارهای خاص این فیلم در گروه ازاد از تاریخ ۲۱ اردیبهشت ماه اعلام کرد که جلسات شورای راهبردی اکران بطور منظم و هفتگی روزهای دوشنبه با حضور همه اعضا و رییس سازمان سینمایی تشکیل خواهد شد و با تاکید رییس سازمان، دبیر این شورا نیز از میان اهالی صنوف تشکیل‌دهنده این شورا انتخاب خواهند شد و من به‌عنوان سخنگو در خدمت اهالی سینما و رسانه‌های محترم خواهم بود و با تشکر از انعکاس اخبار این شورا امیدوارم من‌بعد نیز همکاری‌های خوبی را با شورای صنفی و شورای راهبردی اکران داشته باشند.

captcha
شماره‌های پیشین