sobhe-no.ir
1403
یکشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
9
فروش خودروسازان دولتی و خصوصی در قالب سامانه فروش یکپارچه خودرو

مهار بازار خودرو به سبک وزارت صمت

علی جواهری / هفته گذشته فاطمی‌امین، وزیر صمت در بخشنامه مذکور به سازمان حمایت اعلام کرد که «تا زمان ایجاد توازن در عرضه و تقاضای خودرو، تمهیدات لازم برای قرعه‌کشی متمرکز خودرو ازسوی این سازمان حداکثر تا بیست‌وپنجم اردیبهشت امسال فراهم شود و همه خودروسازها از هجدهم اردیبهشت هرگونه عرضه خودرو را با هماهنگی سازمان حمایت و صرفا از طریق سامانه متمرکز قرعه‌کشی انجام دهند.» فروش خودروسازان دولتی و خصوصی در قالب سامانه فروش یکپارچه خودرو، جلوی تخلفات احتمالی در روند فروش خودروسازان را خواهد گرفت. وزارت صمت ضمن مخالفت با ادامه روند فعلی قرعه‌کشی فروش خودرو، اصلاح روند و تلاش برای حذف آن را در دستور کار قرار داده و بر اساس همین قاعده نیز وزیر صمت «حذف تدریجی قرعه‌کشی فروش خودرو» را از برنامه‌های جدی وزارتخانه اعلام کرده و تاکنون نیز برنامه‌ها در همین مسیر طراحی‌شده است.

خبر

چهار میلیون تن انواع کالای اساسی در بنادر

صبح نو

خبر

چهار میلیون تن انواع کالای اساسی در بنادر

 مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی موجودی انواع کالاهای اساسی در انبارهای بندری و محموله شناورهای حاضر در پای اسکله و منتظر در لنگرگاه‌ها را اعلام کرد. «روانبخش بهزادیان» درباره آخرین وضعیت موجودی کالاهای اساسی در بنادر گفت: تا پایان ۱۷اردیبهشت ۱۴۰۱، چهار میلیون و ۲۹هزار و ۱۶۹تن انواع کالاهای اساسی شامل گندم، ذرت، جو، سویا، برنج، شکر، روغن خام و دانه‌های روغنی در بنادر کشور موجود است. این رقم مجموع کالاهای اساسی در انبارهای بندری، پای اسکله و محموله کشتی‌های منتظر در لنگرگاه است.
مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: در بندر امیرآباد تاکنون ۱۱۱دستگاه کامیون حامل کالاهای اساسی به وزن دوهزار و ۴۰۹تن خارج شده است. همچنین ۲۵هزار و ۷۵۶تن گندم، ۱۵۳هزار و ۷۴۳تن ذرت، ۵۱هزار و ۸۵۹تن جو، ۱۴۳تن سویا و ۴۹هزار و ۸۵۲تن روغن خام در این بندر موجود است که مجموع آن به ۲۸۱هزار و ۳۵۲تن انواع کالاهای اساسی می‌رسد. در نوشهر تاکنون دو دستگاه کامیون به وزن ۳۶تن کالای اساسی خارج شده است؛ ضمن اینکه ۱۰۶هزار و ۴۴۶تن ذرت، ۱۴هزار و ۳۹۲تن جو و ۹هزار و ۹۹۴تن روغن خام و مجموعا ۱۳۰هزار و ۸۳۲تن کالای اساسی در این بندر وجود دارد.
این مقام مسؤول در سازمان بنادر یادآور شد: در بندر انزلی یک کامیون ۱۷تنی کالای اساسی خارج شده و هفت‌هزار و ۸۹۷تن گندم، ۱۶هزار و ۹۴۶تن ذرت، ۲۹هزار و ۶۸۸تن جو، ۶۸تن برنج و ۲۲تن دانه‌های روغنی موجودی داریم که مجموع آن به ۵۴هزار و ۶۲۱تن می‌رسد.
وی در خصوص بندر امام‌خمینی تصریح کرد: از این بندر تاکنون ۸۴۴دستگاه کامیون به وزن ۱۹هزار و ۴۱۲تن و ۹۶دستگاه واگن کالای اساسی به وزن پنج‌هزار و ۲۸۰تن خارج شده است. در بندر امام خمینی ۱۸۰هزار و ۴۰تن گندم، یک‌میلیون و ۵۹۷هزار و ۹۲۳تن ذرت، ۶۵هزار و ۴۰۹تن جو، ۸۴هزار و ۲۹۹تن سویا، هزار و ۹۱تن برنج، ۲۵هزار و ۱۵۳تن شکر، ۱۸۰هزار و ۱۵۱تن روغن خام و ۲۰۳هزار و ۷۷۳تن دانه‌های روغنی انبار شده است که مجموع آن به دومیلیون و ۳۳۷هزار و ۸۳۹تن می‌رسد.
وی درمورد موجودی کالاهای اساسی بندر شهیدرجایی بیان کرد: تاکنون ۳۵۰دستگاه کامیون به وزن هشت‌هزار و ۷۵۰ تن کالای اساسی خارج شده است؛ همچنین ۳۱هزار و ۶۴۲تن گندم، ۱۴هزار و ۱۳۰تن ذرت، ۳۵هزار و ۸۳۲تن برنج و ۱۵۵هزار و ۲۱۹تن روغن خام موجودی داریم که مجموعا به ۲۳۶هزار و ۸۲۳تن انواع کالاهای اساسی می‌رسد.
به گفته این مقام مسؤول در سازمان بنادر و دریانوردی، ۲۶۳هزار و ۸۷۴تن گندم، ۵۱هزار و ۸۷۷تن برنج وارداتی و ۲۵هزار و ۱۵۳تن شکر در انبارهای بنادر کشور ذخیره شده است.

captcha
شماره‌های پیشین