sobhe-no.ir
1403
یکشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
13
«صبح‌نو» کتاب «نیروی پنهان دوستی و رفاقت» را معرفی می‌کند

تاثیر دوستی بر مسیر زندگی

دوستی برای ما مقوله‌ای آشناست، آن‌قدر آشنا که فکر می‌کنیم همه چیز را درباره‌اش می‌دانیم اما همه ما احتمالا بزرگسالانی را می‌شناسیم که هیچ دوستی در زندگی ندارند. دوره مدرسه و دانشگاه امکان دوست پیدا کردن را آسان می‌کند اما هر چقدر پا به سن می‌گذاریم، مشکلات زندگی اجازه فکر کردن به این مهم را به ما نمی‌دهد. در این فرصت با معرفی کتاب «نیروی پنهان دوستی و رفاقت» از تاثیر دوستی بر سلامت و طول عمر می‌گوییم.

خبر

مهلت ١٣روزه برای رسیدگی به فیلم‌های سینمایی فاقد پروانه ساخت

صبح نو

خبر

مهلت ١٣روزه برای رسیدگی به فیلم‌های سینمایی فاقد پروانه ساخت

رییس سازمان سینمایی اعلام کرد کلیه کسانی که بدون پروانه ساخت مبادرت به تولید فیلم سینمایی کرده‌اند تا ۳۰اردیبهشت فرصت دارند ضمن اعلام کتبی دلایل این اقدام درخواست رسیدگی به پرونده‌شان را کتبا به معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان ارائه کنند.
محمد خزاعی در این رابطه گفت: از ابتدای ورودم به سازمان سینمایی و طی ملاقات‌های متعددی که با افراد مختلف و اصناف سینمایی داشتم، متوجه شدم که تعدادی از فیلمسازان به دلایلی همچون تعطیلی شوراهای فیلمسازی در زمان تغییر و تحول و استقرار دولت سیزدهم، 
عدم توافق با اتحادیه تهیه‌کنندگان جهت مجوز تهیه‌کنندگی و سایر دلایل متاسفانه اقدام به تولید فیلم سینمایی کردند که بدیهی است این امر در تضاد و مغایرت کامل با آیین‌نامه و دستورالعمل‌های اجرایی تولید و نمایش آثار سینمایی سازمان بوده است و موجب از بین رفتن سرمایه و زحمت عوامل فیلمسازی خواهد شد.
وی ادامه داد: برای حل مشکلات پیش‌آمده و در جهت مساعدت و امکان یک فرصت برای این افراد، مقرر شد این افراد دلایل مبسوط خود را به همراه یک کپی از فیلم تا ۳۰اردیبهشت‌ماه به معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان ارائه کنند.
رئییس سازمان سینمایی خاطرنشان ساخت: کمیته‌ای برای بررسی پرونده این افراد تشکیل خواهد شد و با توجه به دلایل و اثر تولیدشده در خصوص این آثار تصمیم‌گیری خواهم کرد.
وی تصریح کرد: بدیهی است اخذ پروانه ساخت برای تمامی متقاضیان تولید فیلم سینمایی الزامی است و این فرصت پیش‌بینی‌شده تمدیدپذیر نبوده و صرفا به‌دلیل مشکلات بازه زمانی انتقال دولت دوازدهم تا دولت سیزدهم منظور شده و الزاما نیز، به صدور پروانه ساخت برای آثار تولیدشده نخواهد انجامید، بلکه فرصتی برای رسیدگی و تمایز بین مشکلات موجه با افرادی که بدون دلایل موجه فیلم ساخته‌اند و عدم اتلاف سرمایه بخش خصوصی اتخاذ شده است.
رییس سازمان سینمایی با بیان اینکه کلیه افراد متقاضی به تولید فیلم نیازمند اخذ پروانه ساخت هستند، اظهار داشت: همانطور که در ابلاغ معاون ارزشیابی و نظارت به صنوف مختلف تهیه‌کنندگی و مدیرعامل خانه سینما آمده و به کلیه صنوف نیز منعکس شده است باید در صدر قراردادهای تولیدی شماره پروانه ساخت معتبر درج شده و لذا دیگر هیچ‌یک از عوامل سینما در مشاغل مختلف عذری بابت عدم اطلاع از نداشتن پروانه ساخت در پروژه‌ای که با آن همکاری می‌کنند نخواهند داشت و نسبت‌به عواقب تنبیهی همکاری با پروژه‌های بدون پروانه ساخت مسوول هستند.
خزاعی همچنین، در رابطه با سیاست‌های اجرایی موسسات سازمان سینمایی و همچنین، حضور فیلم‌های سینمایی در جشنواره‌های خارجی گفت: موارد مربوط به این حوزه‌ها را نیز طی روزهای آتی اعلام خواهم کرد.

captcha
شماره‌های پیشین