sobhe-no.ir
1401
یکشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
13
بسته فرهنگی «صبح‌نو» را در ماه رمضان می‌خوانید

از قافله عشق مرا جا نگذارید

در بیست‌و‌نهمین روز از ماه مبارک رمضان، «صبح‌نو» بسته فرهنگی متناسب با این روز را تدارک دیده است که در ادامه ارائه داده می‌شود. در این بسته فرهنگی حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدباقر علوی‌تهرانی طی یادداشتی به تفسیر دعای روز بیست‌ونهم ماه مبارک رمضان پرداخته است.

خبر

خبر

نقد و بررسی آرای مستشرقان درباره‌ تاریخ‌گذاری قرآن کریم

صبح نو

خبر

«استاد»؛ خرده‌روایت‌هایی از زندگی شهید هسته‌ای
کتابی که رهبرمعظم انقلاب ماجرای نحوه حل یک مساله مهم فیزیک ازسوی شهید شهریاری را از آن نقل کردند. «استاد»؛ خرده‌روایت‌هایی از زندگی شهید هسته‌ای، مجید شهریاری که حدود ۲۰۰خاطره از دوستان، دانشجویان، همکاران، همسر و فرزند شهید مجید شهریاری به رشته تحریر درآمده که همگی از آن استاد شهید درس گرفته‌اند و ازسوی انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است.
«استاد»؛ نقل روز‌هایی است که شاید دیگر در بین آدم‌ها غریب باشند. نقل فضایی است که در آن، درس‌های درونی و جزیی از وجود مخاطب او می‌شد، فرقی نمی‌کرد که آن مخاطب شاگرد بود، استاد بود، دوستش، همسرش یا دخترکش، دفتردار یا حتی کارمند ساده آبدارخانه دانشکده. مهم این بود که درس می‌گرفت و آن درس را فراموش نمی‌کرد.
این کتاب نقل فضایی ساده و صمیمی است که در آن، سخت‌ترین مسائل علمی روز دنیا، به زیباترین نحو حل می‌شد؛ با تلاشی پر از انگیزه، توکل، با لبخند و عشق به رشد و بالا رفتن و بالا بردن. نقل اساتید و دانشجویانی است که حقیقتا دوست یکدیگر بودند.
نقل فضای مثبتی است که خیلی بالاتر از پرداختن به حواشی مثل رقابت منفی، بخل، توجه به مادیات، اختلافات و دادوستد نمره بود و اعترافی است دسته‌جمعی و احساس دینی که همه به مرد ریزنقش بی‌ادعایی دارند که در عین سادگی و زندگی خیلی عادی بین ما، تمام وجودش درس بود.
چاپ چهارم کتاب «استاد» خرده‌روایت‌هایی ا ز زندگی استاد شهید دکتر مجید شهریاری به قلم فاطمه شایان‌پویا در قطع رقعی و ۲۳۲صفحه، همزمان با هفته معلم ازسوی انتشارات شهید کاظمی منتشر شد. علاقه‌مندان جهت تهیه کتاب می‌توانند از طریق سایت nashreshahidkazemi.ir یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ کتاب را با پست رایگان دریافت کنند.
 
موافقت با صدور پروانه نمایش 2 فیلم
شورای پروانه نمایش فیلم‌های سینمایی با صدور پروانه نمایش دو فیلم موافقت کرد. به گزارش اداره کل روابط‌عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، شورای پروانه نمایش فیلم‌های سینمایی در جلسه اخیر با صدور پروانه نمایش برای فیلم‌های: «علف‌زار» به تهیه‌کنندگی بهرام رادان و کارگردانی کاظم دانشی و «هناس» به تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه و کارگردانی حسین دارابی موافقت کرد.
لازم به ذکر است این دو فیلم در جشنواره فیلم فجر سال1400 رونمایی شدند. «علف‌زار» توانست با استقبال خوب مخاطبان و منتقدان روبه‌رو شده و سیمرغ بهترین فیلمنامه را برای کاظم دانشی به ارمغان بیاورد.
 

captcha
شماره‌های پیشین