sobhe-no.ir
1400
شنبه، ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
15
گفت‌وگوی «صبح‌نو» با «امیرحسین میرزائیان»، دبیر مجموعه کلاسیک‌های جهان

آثاری که جهان را تغییر دادند

سمانه استاد / نشر نفیر به‌تازگی مجموعه‌ای را تحت‌عنوان «خلاصه کلاسیک‌های جهان» روانه بازار چاپ کرده است. این مجموعه خلاصه‌ای از رمان‌های مهم جهان را عرضه می‌کند ازجمله جنایت و مکافات، کمدی الهی و جین ایر. در این راستا با دبیر این مجموعه، امیرحسین میرزائیان گفت‌وگو کرده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

اخبار کوتاه

معرفی کتاب

«کوه مرگی»، روایت بخشش در دل جنگ

صبح نو

معرفی کتاب

«کوه مرگی»، روایت بخشش در دل جنگ

رمان «کوه مرگی» اثر حسین عباس‌زاده با روایتی از خشم یک پزشک ایرانی از عراقی‌ها در زمان جنگ در انتشارات سوره مهر به چاپ رسید. جنگ ایران و عراق داستان‌ها و گفتنی‌های زیادی دارد و رمان «کوه مرگی» هم از زبان یک پزشک روایت می‌شود که در مواجهه با یک بیمار عراقی به یاد خاطرات خودش از جبهه می‌افتد.
 در ادامه از روی شباهت‌ها متوجه می‌شود که این بیمار عراقی فردی است که باعث اسارت خود او و شهادت دوستان همرزمش شده است. اینجاست که داستان اوج می‌گیرد و راوی تصمیم می‌گیرد انتقام خون همرزمان شهیدش را از بیمار عراقی بگیرد اما این تصمیم با اتفاقات و ماجراهایی همراه است که باعث می‌شود تا با فضایی تازه و خواندنی روبه‌رو شوید.
از ویژگی‌های این اثر می‌توان به توصیف و فضاسازی مناسب و تاثیرگذار، پرهیز از سویه شعاری و قضاوتمندانه، پایان‌بندی و تاثیرگذاری ای که مخاطب را با خود همراه می‌کند، اشاره کرد. این کتاب در کارگاه قصه و رمان مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری تولید شده و مخاطبان آن گروه سنی جوان و بزرگسال هستند.
 

captcha
شماره‌های پیشین