sobhe-no.ir
1399
چهارشنبه، ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
2
رهبرانقلاب در دیدار دانشجویان:

در مطالبه گری با دشمن مخرج مشترک پیدا نکنید

در بیست و چهارمین روز از ماه مبارک رمضان صدها نفر از دانشجویان و نمایندگان تشکل‌های دانشجویی با حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. این دیدار با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، به صورت حضوری در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد و در ابتدای برنامه نمایندگان تشکل‌های دانشجویی به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند. رهبرانقلاب اسلامی در آغاز سخنانشان با ابراز خرسندی از سخنان صادقانه و صریح نمایندگان تشکل‌های دانشجویی افزودند: اینگونه سخنان، مفید و لذت‌بخش است، البته بسیاری از این مسائل پاسخ دارد اما مشکل این است که گفت‌و شنودی میان دانشجویان و مسؤولان وجود ندارد که ضروری است مسؤولان، وزرا و مسؤولان دستگاههای مختلف با حضور در دانشگاهها به مطالبات و دغدغه‌ها پاسخ دهند و اگر هم در مسئله‌ای پاسخی نداشتند از پیشنهادها و سخنان دانشجویان برای حل آن مسائل بهره بگیرند.

خبر

نباید چشم را روی انحراف در اجرای قانون بست

صبح نو

خبر

نباید چشم را روی انحراف در اجرای قانون بست

محمدباقر قالیباف در دیدار با اعضای «هیات تطبیق مصوبات دولت با قوانین» با برشمردن برخی آفت‌هایی که تمامی دستگاه‌های نظارتی باید خود را از آن مصون نگه دارند، گفت: اگر بحث‌های سلیقه‌ای، سیاسی و غیرکارشناسی در کار تطبیق قوانین مطرح شود، آفت‌های زیاد و غیرقابل جبرانی برای کشور ایجاد می‌شود، از این رو خروجی و کارکرد هیات تطبیق مصوبات به‌عنوان نهادی نظارتی می‌تواند در انسجام کشور اثرگذار و موثر باشد. 
وی با تاکید بر اهمیت جایگاه هیات تطبیق مصوبات دولت با قوانین، گفت: این هیات جایگاه مهم و موثری دارد و می‌تواند با عملکردی دقیق، منصفانه و با سرعت کارهای کشور را سامان دهد و از بسیاری از مشکلات در زمینه قوانین پیشگیری کند. 
رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت همپوشانی دستگاه‌های نظارتی، تاکید کرد: داده‌های مجموعه‌های نظارتی بدون دخالت در وظایف یکدیگر می‌توانند تبادل شوند و اثرگذاری بیشتری داشته باشند. لذا نباید هریک از مجموعه‌های نظارتی کار جدا و پراکنده را دنبال کنند.قالیباف در همین زمینه تاکید کرد: به‌عنوان کسی که تجربه اجرایی داشته‌ام، با چوب لای چرخ دستگاه‌های اجرایی گذاشتن مخالفم چراکه مانع شجاعت در تصمیم‌گیری مدیران اجرایی می‌شود. از طرف دیگر، نباید چشم را روی انحراف در اجرای قانون بست و مماشات کرد، بلکه باید محکم ایستاد.
همچنین رییس هیات تطبیق مصوبات دولت با قوانین در آغاز این نشست گزارشی از عملکرد این هیات در سال گذشته ارائه کرد و برخی اعضای این هیات نیز نظرات خود را برای بهبود روند تطبیق مصوبات بیان کردند.

captcha
شماره‌های پیشین