sobhe-no.ir
1399
چهارشنبه، ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
15
«صبح‌نو» به بهانه درگذشت «شهلا ناظریان» این روزهای صنعت دوبله را بررسی می‌کند

روزهای آخر یک نسل طلایی

صدای ماندگار اینگرید برگمن و همفری بوگارت در فیلم کازابلانکا شاید یکی از موفق‌ترین همکاری‌های زوج مهم دوبله کشورمان، حسین عرفانی و شهلا ناظریان باشد، همکاری‌ای که به ماندگار شدن فیلم و دیده شدنش کمک بسیاری کرد. حال ایران از هر دوی این صداها تهی شده است. حسین عرفانیان در سال‌97 و شهلا ناظریان سه روز پیش برای همیشه نه‌تنها دنیای دوبلاژ که زندگی دنیایی را ترک کردند؛ زوجی که جای خالی‌شان بی‌شک برای همیشه در صنعت دوبله کشور حس خواهد شد.

اخبار کوتاه

صبح نو

اخبار کوتاه

فروش یک میلیاردی«موقعیت مهدی» در اکران‌های مردمی
فروش فیلم سینمایی موقعیت مهدی در اکران‌های مردمی عمار از یک‌میلیارد تومان عبور کرد. تاکنون و با همت اکران‌کنندگان عماریار 800سانس اکران مردمی فیلم موقعیت مهدی در سراسر ایران برگزار شده و 75هزار مخاطب به تماشای آن نشسته‌اند که در این بین شهرهای تهران، رودسر و سبزوار بیشترین اکران‌ها را به خود اختصاص داده‌اند. گفتنی است، همزمان با آغاز اکران‌های فیلم موقعیت مهدی پویش فرهنگی «مهمان من باش» نیز در سراسر کشور به راه افتاد که از طریق آن مخاطبان می‌توانند با هزینه دلخواه خود به اکران فیلم موقعیت مهدی در مناطق محروم کمک کنند که از این طریق نیز تا به امروز بیش از 20میلیون تومان وارد چرخه اکران‌های مردمی شده است. فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» که موردتحسین رهبر معظم انقلاب قرار گرفته و آن را «عالی، پر از نکته‌های دقیق و روایت درست» توصیف کرده‌اند، روایتی شاعرانه از زندگی شهید مهدی باکری، از فرماندهان شهید دفاع‌مقدس و رشادت‌های لشکر31 عاشوراست. این فیلم در چهلمین جشنواره فیلم فجر موفق به کسب پنج سیمرغ بلورین ازجمله سیمرغ بهترین فیلم شد و تمجید بسیاری از منتقدان را برانگیخت.
 
بررسی پیدایش رژیم‌صهیونیستی در برنامه بدون توقف
 به گزارش روابط‌عمومی برنامه بدون توقف؛ برنامه ترکیبی چالشی «بدون توقف» کاری از شبکه سه سیماست که با دعوت از کارشناسان و سیاستمداران به بررسی شبهات و معضلات اجتماعی، فرهنگی و سیاسی می‌پردازد. این برنامه قرار است در قسمت جدید خود، موضوع پیدایش رژیم‌صهیونیستی و اشغال فلسطین را مورد بررسی و رصد قرار دهد. همچنین با ارائه تحلیل‌های کارشناسی و علمی به چالش‌های پیرامون این موضوع پاسخ خواهد داد.
حجت‌الاسلام مهدی طائب، استاد حوزه و دانشگاه مهمان و کارشناس این قسمت برنامه بدون توقف است که به بیان تاریخچه پیدایش رژیم‌صهیونیستی و اشغال فلسطین و ابهامات این موضوع خواهد پرداخت. یادآور می‌شود، برنامه بدون توقف با موضوع پیدایش رژیم‌صهیونسیتی و اشغال فلسطین حوالی ساعت۱۸ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.
 
پیش‌نویس آیین‌نامه اکران تدوین شد
 آیین‌نامه جدید اکران به‌زودی ازسوی رییس سازمان سینمایی ابلاغ می‌شود. به گزارش اداره کل روابط‌عمومی سازمان سینمایی؛ علی سرتیپی، سخنگوی شورای راهبردی اکران با بیان این مطلب درخصوص مصوبات ششمین جلسه شورای راهبردی اکران گفت: جلسه شورا روز دوشنبه ۵اردیبهشت‌ماه با حضور آقای خزاعی، ریاست سازمان سینمایی برگزار شد. در این جلسه، اطلاعات تفکیکی و مقایسه‌ای اکران و ضریب اشغال سالن‌ها و رده‌بندی ۴۰سالن برتر سینمای کشور با جزئیات و منحنی‌های آماری مربوطه ازسوی رییس موسسه سینما شهر در اختیار اعضا قرارگرفت که اطلاعات کارشناسی بسیار سودمندی بود و قطعا داشتن اطلاعات مهم‌ترین رکن برای سیاستگزاری و مدیریت و راهبری ‌پدیده پرمناقشه‌ای همچون اکران سینمای ایران است. وی ادامه داد: همچنین آخرین تغییرات و اصلاحات قرارداد یکسان که ملاک اصلی کار میان پخش‌کنندگان و سینماداران است به تصویب رسید و مقرر شد این قرارداد پس از ابلاغ رییس سازمان سینمایی در سمفا بارگذاری شود و طبعا فیلم‌های آتی با استفاده از این قراردادها روانه اکران می‌شوند. سخنگوی شورای راهبردی اکران با اشاره به دستور بعدی شورا با محوریت تدوین آیین‌نامه (نظامنامه) اکران خاطرنشان ساخـت: پیش‌نویس آیین‌نامه (نظامنامه) تدوین شده با وسواس و به‌صورت بندبه‌بند آماده شده در شورا به بحث گذاشته شد که تقریبا به اتمام رسید و پس از ویرایش نهایی در اختیار صنوف قرار می‌گیرد و با جمع‌بندی نظرات احتمالی صنوف ظرف یک هفته به تایید نهایی در شورای راهبردی اکران خواهد رسید و سپس، بعد از ابلاغ رییس سازمان سینمایی مبنای عملکرد اکران امسال و سال‌های آتی سینمای کشور خواهد بود. سرتیپی در پایان افزود: ان‌شاءالله با کارهای زیرساختی و وسواسی که ازسوی اعضای شورای راهبردی و صرف وقت در جلسات طولانی، شاهد جوی آرام، قانونمند و پرطراوت و پررونق همراه با رعایت انصاف و حرکت در مدار عدالت برای اکران سینماها در دوران پرترافیک فیلم‌ها پس از کرونا باشیم.

captcha
شماره‌های پیشین