sobhe-no.ir
1399
چهارشنبه، ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
13
بسته فرهنگی «صبح‌نو» را در ماه رمضان می‌خوانید

مــاه بــیــدار بــاش وجــدان است

در بیست‌وپنجمین روز از ماه مبارک رمضان، «صبح‌نو» بسته فرهنگی متناسب با این روز را تدارک دیده است که در ادامه ارائه داده می‌شود. در این بسته فرهنگی حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدباقر علوی تهرانی طی یادداشتی به تفسیر دعای روز بیست‌وچهارم ماه مبارک رمضان پرداخته است.

مدیر مرکز تولیدات سریال سازمان سینمایی سوره خبر داد:

اقتباس از 3 کتاب سوره مهر برای تولید سریال

صبح نو

مدیر مرکز تولیدات سریال سازمان سینمایی سوره خبر داد:

اقتباس از 3 کتاب سوره مهر برای تولید سریال

مدیر مرکز تولیدات سریال سازمان سینمایی سوره از اقتباس سه کتاب انتشارات سوره مهر برای تولید سریال خبر داد که این روزها در مراحل پایانی نگارش قرار دارند. به گزارش روابط‌عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری، وحید پناهلو، مدیر مرکز تولیدات سریال سازمان سینمایی سوره از اقتباس سه کتاب «عصرهای کریسکان»، «قرارگاه سری نصرت؛ خاطرات عباس هواشمی» و «ماتی‌خان» برای ساخت سریال خبر داد.
وی با اعلام این خبر گفت: براساس تفاهمنامه‌ای که سال1400 میان سازمان سینمایی سوره و انتشارات سوره مهر مبنی بر اعطای نمایندگی حق هرگونه اقتباس یا برداشت از آثار انتشارات سوره مهر منعقد شده است، در اولین گام سه کتاب «عصرهای کریسکان» به قلم کیانوش گلزار راغب، «قرارگاه سری نصرت؛ خاطرات عباس هواشمی» نوشته عباس هواشمی و «ماتی‌خان» به نویسندگی عبدالرحمن اونق را که ازسوی انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است، انتخاب شد.  مدیر مرکز تولیدات سریال سازمان سینمایی سوره ادامه داد: مقدمات اقتباس از این سه کتاب از پاییز سال1400 آغاز شد، با جدیت ادامه پیدا کرد و هم‌اکنون در مراحل پایانی نگارش فیلمنامه برای تولید سریال قرار دارند.
پناهلو با اشاره به اسامی سرپرست نویسندگان این سه اثر درباره عوامل اصلی این پروژه عنوان کرد: احمدعلی سجادی‌صدر، مهدی سجاده‌چی و نازنین اسماعیل‌پور به‌ترتیب سرپرست نویسندگان آثار «عصرهای کریسکان»، «قرارگاه سری نصرت؛ خاطرات عباس هواشمی» و «ماتی‌خان» برای نگارش فیلمنامه هستند و هم‌اکنون در حال مذاکره با دیگر عوامل هستیم. همچنین باتوجه به اینکه شرایط پروژه‌ها به 
چه صورت پیش می‌رود، وارد مرحله پیش‌تولید و سپس تولید یکی از این آثار می‌شویم.
مدیر مرکز تولیدات سریال سازمان سینمایی سوره در پایان درباره مضمون سه کتاب عنوان‌شده خاطرنشان کرد: این آثار سه فضای مختلف را در سه مقطع تاریخی متفاوت روایت می‌کنند. «عصرهای کریسکان» خاطرات یک آزاده کُرد است که اخیرا به شهادت رسیده است. «ماتی‌خان» که داستان آن مربوط به حکومت پهلوی اول است، به موضوع اسکان قبایل ترکمن در منطقه مرزی حاشیه رود اترک اشاره دارد. همچنین «قرارگاه سری نصرت؛ خاطرات عباس هواشمی» نیز با بررسی روند شکل‌گیری قرارگاه سری نصرت در زمان دفاع مقدس به نقش سردار شهیدعلی هاشمی در این قرارگاه می‌پردازد.
  
فصل اول سریال «برف بی‌صدا می‌بارد»
 در ایستگاه پایانی
 پیش‌تولید سریال «برف بی‌صدا می‌بارد» به کارگردانی پوریا آذربایجانی و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی از مهرماه سال۱۳۹۸ شروع و سپس از ابتدای سال‌۱۳۹۹ تصویربرداری آن آغاز شد. اکنون پس از گذشت حدود دوسال، 
تصویر برداری فصل اول این سریال به پایان رسید. فصل اول این سریال پرمخاطب به نویسندگی زنده‌یاد مسعود بهبهانی‌نیا که  شامل ۱۰۰قسمت است در دهه‌60 روایت می شد و پخش آن در دی‌ماه سال گذشته از شبکه سه سیما آغاز شد و با پخش ۶۸قسمت از این سریال و نزدیک شدن به ایام نوروز و ماه رمضان ادامه پخش سریال «برف بی‌صدا می‌بارد» به سال ۱۴۰۱ موکول شد. تولید فصل دوم سریال نیز که در زمان حال روایت می‌شود هنوز شروع نشده است.

captcha
شماره‌های پیشین