sobhe-no.ir
1398
سه شنبه، ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
10

خبر خوب

گفت‌وگوی «صبح‌نو» با کارآفرینی که با یک ایده خلاقانه تجارتش را شروع کرد

درآمد میلیونی از نی‌های بیابان

علی جواهری / لحظه‌ای آرام و قرار ندارند؛ هربار و هرروز در شهری مشغول کارند. دست‌های پینه‌بسته‌شان نشان از کار وقفه‌ای دارد که از گره‌زدن نی‌های بیابان. جوانانی با داس به پیکار نی‌ها می‌روند؛ نی‌هایی که هرکدام‌شان به قاعده چندبرابر قدشان است. گروه «توپ» با ساخت کپرهای مجلل و حتی ساده کسب درآمد می‌کنند و با ایده خلاقانه یک فرهنگ را به منبع کاری نو و درآمدزایی تبدیل کرده‌اند. آنان بی‌وقفه کار می‌کنند و نی‌های بیابان را رج‌به‌رج گره می‌زنند و با ساخت کپر برای اهالی روستای‌شان در کویر اشتغالزایی کرده‌اند.

صبح نو

خبر خوب

افزایش مدارس برکت به 2هزار مدرسه تا پایان سال
تعداد مدارس افتتاح و تکمیل‌شده بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) تا پایان سال جاری به دوهزار مدرسه می‌‎رسد. «محمد ترکمانه»، مدیرعامل بنیاد برکت از ساخت 200 مدرسه جدید در سال جاری خبر داد و افزود: به این ترتیب تعداد مدارس افتتاح و تکمیل‌شده بنیاد برکت در مناطق محروم و روستایی کشور تا پایان سال 1401 به دوهزار مدرسه می‌رسد. مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به فعالیت‌های این بنیاد در سال 1401 خاطرنشان کرد: بنیاد برکت در سال جاری ساخت 200مدرسه جدید با یک‌هزار کلاس درس را با اولویت جایگزینی با مدارس کانکسی در دستور ساخت دارد و دوهزار میلیارد ریال برای این منظور اعتبار تخصیص داده است.
ترکمانه تاکید کرد: با افتتاح این 200مدرسه تعداد مدارس آماده بهره‌برداری و تکمیل‌شده برکت تا پایان سال‌1401 به دوهزار مدرسه با 11هزار کلاس درس می‌رسد.
وی درباره اقدامات بنیاد برکت در حوزه ساخت مدرسه توضیح داد: بنیاد نسبت‌به ساخت دوهزار و 700مدرسه با 14هزار کلاس درس متعهد است که تا به امروز یک‌هزار و 800مدرسه با 10کلاس درس افتتاح و تکمیل شده است.
به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، سهم این بنیاد برای ساخت دوهزار و 700 مدرسه تعهدشده 12هزار و 100میلیارد ریال است که تاکنون 9هزار و 150میلیارد ریال آن را پرداخت کرده است.
ترکمانه با تاکید بر ساخت مدارس برکت در مناطق محروم و کم‌برخوردار سراسر کشور گفت: سه‌هزار و 750روستا در سراسر کشور تحت پوشش فعالیت‌های مدرسه‌سازی بنیاد برکت قرار دارند. مدیرعامل بنیاد برکت با تاکید بر نهضت مدرسه‌سازی در کشور گفت: بنیاد براساس منویات رهبر انقلاب و سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و به منظور توسعه‌ فضاهای آموزشی و توزیع عادلانه‌ امکانات تحصیلی در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته‌ سراسر کشور اقدام به راه‌اندازی نهضت مدرسه‌سازی در این مناطق کرده و ساخت مدرسه‌ یکی از بنیادی‌ترین و ماندگارترین اقدامات این بنیاد است. به گفته ترکمانه، در حال حاضر 250 هزار دانش‌آموز در مدارس برکت مشغول به تحصیل هستند.

واگذاری مسکن به خانوارهای سه فرزند و بیشتر
معاونت مسکن و ساختمان در اطلاعیه‌ای جزئیات ثبت‌نام از متقاضیان دارای سه فرزند و بیشتر برای واگذاری مسکن را اعلام کرد. در متن اطلاعیه آمده است: با توجه به تکلیف قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت درخصوص واگذاری زمین یا واحد مسکونی به خانوارها پس از تولد فرزند سوم و بیشتر، به اطلاع می‌رساند متقاضیانی که تاریخ تولد فرزند سوم یا بیشتر آن‌ها بعد از تاریخ ۲۴آبان ۱۴۰۰ باشد، می‌توانند با مراجعه به سامانه طرح‌های حمایتی مسکن به آدرس http//:saman.mrud.ir در بخش نوع سرپرستی با انتخاب گزینه «قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» نسبت‌به ثبت‌نام اقدام کنند. بدیهی است پس از ثبت‌نام از متقاضیان، در صورت واجدشرایط بودن متقاضی، سایر اقدامات لازم حسب ضوابط و مقررات مربوطه صورت خواهد پذیرفت.
 

captcha
شماره‌های پیشین