sobhe-no.ir
1397
دوشنبه، ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۱
15
گفت‌و‌گوی «صبح‌نو» با نویسنده کتاب «من دعا می‌کنم تو آمین بگو»

شهیدی که با ساعات اداری کار نمی‌کرد

«من دعا می‌کنم تو آمین بگو» روایت‌هایی از سبک زندگی و فعالیت‌های فرهنگی تربیتی شهید مدافع حرم علی‌اکبر عربی است که ازسوی انتشارات شهیدکاظمی منتشر شد. این کتاب در چهار فصل به قلم مسعود مختاری به رشته تحریر درآمد که «صبح‌نو» با این نویسنده جوان به گفت‌وگو نشسته است.

اخبار کوتاه

صبح نو

اخبار کوتاه

«عارف 12ساله» روی پله29 قرار گرفت
کتاب «عارف 12ساله» مادرانه‌های مادر شهیدی که برای شهادت فرزندش دعا کرد تا او به آرزویش برسد؛ برای بیست‌ونهمین بار ازسوی انتشارات شهیدکاظمی منتشر شد. رضا پناهی عارف 12ساله‌ای است که شگرف‌ترین و عظیم‌ترین صحنه‌های ازخودگذشتگی را در عمر کوتاه خود به نمایش گذاشت. ستاره درخشان کلاس اول راهنمایی که عظمت روحی او به‌تنهایی می‌تواند عالمی را روشن کند. رضا پناهی حقیقت نورانی است که ایمان و ایثار و تعهد و عشق و پایبندی او به ارزش‌ها، بزرگ‌ترین سرمایه اجتماعی برای تقویت باورهای دینی و ملی نوجوانان و جوانان است که این امر جزو اصلی‌ترین مسائل کشور محسوب می‌شود.
در قسمتی از وصیت‌نامه صوتی شهید‌رضا پناهی آمده است؛ هدف من از رفتن به جبهه این است که اولا به ندای «هل من ناصر ینصرنی» لبیک گفته باشیم و امام عزیز و اسلام را یاری کنیم و آن وظیفه‌ای که امام عزیزمان بارها در پیام‌ها تکرار کرده که «هرکس که قدرت دارد واجب است به جبهه برود» و من می‌روم تا به پیام امام لبیک گفته باشم. آرزوی من پیروزی اسلام و ترویج آن در تمام جهان است و امیدوارم که روزی به یاری رزمندگان، تمام ملت‌ها زیر سلطه آزاد شوند.
چاپ بیست‌ونهم کتاب «عارف 12ساله»؛ مادرانه‌های نوجوان شهید رضا پناهی در قطع رقعی و 80صفحه همزمان با ایام ماه مبارک رمضان ازسوی انتشارات شهیدکاظمی روانه بازار شد. علاقه‌مندان برای تهیه کتاب می‌توانند از طریق سایت رسمی انتشارات شهیدکاظمی(https://nashreshahidkazemi.ir/) و همچنین از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام‌کوتاه 3000141441 کتاب را با ارسال رایگان تهیه کنند.
 
داغ ننگ به صحنه بازمی‌گردد
نمایش «داغ ننگ» به کارگردانی فرهاد شنتیایی پس از پنج روز وقفه به صحنه بازمی‌گردد. به گزارش روابط‌عمومی گروه، نمایش «داغ ننگ»، نوشته ایاد اختر با ترجمه مشترک کمال عبدی و شیرین سلیمی و کارگردانی فرهاد شنتیایی، پس از پنج روز وقفه به مناسبت شب‌های قدر از روز دوشنبه مورخ ۵اردیبهشت به اجراهای خود در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر ادامه می‌دهد.
در خلاصه این نمایش اینگونه آمده است كه امیر كاپور، وكیل درجه‌یك آمریكایی-پاكستانی در كنار همسر نقاش خود، امیلی، درحال ترقی در شغل خود هستند، امیلی به همراه حسین، مسلمان پاكستانی و پسر خواهر امیر كه به‌تازگی به نیویورك آمده از امیر می‌خواهند كه وكالت امام فرید، امام‌جمعه نیویورك را برعهده بگیرد… و این آغازی است برای شروع جریان‌های تازه در نمایش.
شایان ذکر است، نمایش «داغ ننگ» که برای نخستین‌بار است در ایران روی صحنه می‌رود، با تهیه‌کنندگی سعید روستایی، هر شب ساعت ۲۱:۴۵دقیقه، در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به روی صحنه می‌رود. علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر درباره این نمایش می‌توانند به سایت تیوال به آدرس www.tiwall.com مراجعه کنند.
 
نمایشگاه نگارگری امیرحسین آقامیری
نمایشگاه نگارگری گروهی امیرحسین آقامیری و هنرجویان با عنوان «نگارگران» روز دوشنبه- پنج اردیبهشت‌ماه ـ ساعت۱۱ در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری انقلاب اسلامی افتتاح خواهد شد. به گزارش روابط‌عمومی حوزه هنری، امیرحسین آقامیری درباره نمایشگاه «نگارگران» می‌گوید: نگارگری یک هنر ایرانی اسلامی و بر مبنای عرفان ایرانی و شعایر دینی ماست و غالب آثار این نمایشگاه نیز بر پایه همین مضامین انتخاب شده‌اند. در این نمایشگاه آثار با دو موضوع «مشق تکنیک‌های مهارتی آثار قدما» و «آزاد» دیده می‌شوند. در بخش «آزاد» آثار با تکیه بر ارزش‌های هنر ایرانی اسلامی و بر مبنای موضوعات قرآنی، اشعار فردوسی، حافظ، نظامی و … خلق شده‌اند.
نمایشگاه «نگارگران» با حضور آثار هنرمندانی همچون: کامران اخوان، پریسا خلج، آتوسا شاهی‌فخر، مهناز اسدالله، سحر دست‌بسته، پریسا دیانی، یگانه پرگشایی، زینب موسوی، گلناز موسایی، سارا طاعتیان، نرگس گتمیریان، بتول اکبری، مریم پرند، شهرنوش اسکندری‌پور، الهام عاشق، لیلا علیخانی، سمیه امیدوار، مریم پیامی‌پور و اعظم ملبوسی برگزار خواهد شد.
 

captcha
شماره‌های پیشین