sobhe-no.ir
1395
چهارشنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۱
15
دوازدهمین قرار هفتگی «صبح‌نو» با فرهنگ مقاومت

افطاری‌های دوکوهه

مرضیه کیان / روزه‌داری در جبهه با سختی و البته شیرینی‌هایی همراه بود، با وجود اینکه بسیاری از رزمنده‌ها بنا به حضور در عملیات نمی‌توانستند روزه‌ بگیرند اما بسیاری از رزمنده‌ها با زبان روزه به شهادت رسیدند و بعضی از رزمنده‌ها نیز قصد 10روزه می‌کردند و در پشت خط مقدم نماز کامل می‌خواندند و روزه می‌گرفتند.

سرمقاله

تلخ‌کامی ناشران و کتاب‌خوان‌ها

اخبار کوتاه

صبح نو

اخبار کوتاه

 
پیش‌تولید «مومن» آغاز شد
پیش‌تولید فیلم سینمایی «مومن» به کارگردانی هادی مقدم‌دوست و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی آغاز شده است و با تکمیل فهرست عوامل و بازیگران وارد مرحله فیلمبرداری خواهد شد. «مومن» روایت بخشی از زندگی شهید حسین همدانی است که فیلمنامه آن پس از دو سال تحقیق و پژوهش به نویسندگی هادی مقدم‌دوست به رشته تحریر درآمده است. شهیدحسین همدانی، فرمانده لشکر۲۷ محمدرسول‌الله و معروف به «حبیب سپاه»، از بنیانگذاران سپاه همدان و کردستان به شمار می‌آمد و از سال۱۳۵۹در دفاع‌مقدس حضور داشت. وی در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۴در اطراف شهر حلب سوریه، در نبرد علیه نیروهای داعش به شهادت رسید.
شهید حجازی ازجمله سرداران و شهدای شاخص پس از جنگ تحمیلی است که نقش مهمی در مقاطع مختلف و اقدامات دفاعی کشور داشته است. طبعا پرداخت به زندگی و مقاطع مهم مسوولیت‌های او ارزشمند است.
 
انتشار سه‌گانه‌ «ماجرای دشت مرموز» برای بچه‌ها
مجموعه «ماجرای دشت مرموز» با عنوان‌های «جشن خرگوش‌ها»، «ملکه‎ موش‎ها» و «بازی بازها» از آثار محمد میرکیانی منتشر شد. به گزارش ایسنا، این سه‌گانه برای مخاطب نوجوان با تصویرگری تمام‌رنگی سعید رزاقی در انتشارات به‌نشر وارد بازار کتاب شده است.
در معرفی ناشر از این مجموعه آمده است: رمان‌های «دشت مرموز» در فضای داستان‌های حیوانات یا فابل ساختاری طنز، فانتزی و مفرح برای نوجوانان دارد. در ادبیات کهن ایران نیز داستان‌های بسیاری در این ساختار وجود دارد، هرسال در سراسر جهان فیلم‌ها و نمایش‌هایی در فضای داستان‌های فابل ساخته می‌شود یا روی صحنه می‌رود که هواداران بسیاری دارد.
این نوع داستان‌ها در سراسر جهان علاقه‌مندان بسیاری دارد و می‌شود گفت همه‌ نویسندگان کودکان و نوجوانان، در میان آثارشان کم و بیش داستان‌هایی از حیوانات به چشم می‌خورد. «ماجرای دشت مرموز» رمان‌های فانتزی با فضای ایرانی و بومی هستند که نویسنده کوشیده به این نیاز نوجوانان پاسخ بدهد و آن‌ها را با ناگفته‌هایی از فضای عمومی جامعه و جهان امروز آشنا کند و با آگاهی‌بخشی درک آن‌ها را نسبت به پیچیدگی‌های زندگی در جهان امروز گسترش دهد.
مجموعه‌های «قصه ما مثل شد»، «همیشه قصه‌ای هست» و «حکایت‌های کمال» پیش‌تر از محمد میرکیانی ازسوی به‌نشر منتشر شده است. علاقه‌مندان برای تهیه این مجموعه علاوه‌بر مراجعه به کتابفروشی‌های انتشارات آستان قدس رضوی در سراسر کشور از طریق درگاه اینترنتی Behnashr.com نیز می‌توانند اقدام کنند.

captcha
شماره‌های پیشین