sobhe-no.ir
1342
سه شنبه، ۲۸ دی ۱۴۰۰
1
آسیب شناسی مشکلات ادوار جشنواره فیلم فجردر گفت وگو با دبیر سابق این رویداد ؛

استراتژی نداریم

میلاد نجفی / روزشمار تقویم نشان می‌دهد که با برگزاری چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر فاصله چندانی نداریم. امروز قرعه‌کشی جدول اکران فیلم‌ها در سینمای رسانه‌ها هم انجام می‌شود و باید در این روزهای باقی‌مانده مسائل مختلف این رویداد مهم فرهنگی کشور را بررسی کنیم. رویدادی که به تعبیری جشن سینمای ایران است که در مقاطعی در موضوعات مختلف جریان‌ساز و از طرفی باعث معرفی چهره‌های جدید به سینمای ایران شده است. اهداف، کارکرد، چشم‌انداز، شکل، اجرا و هزار یک موضوع قابل بحث درباره جشنواره فیلم فجر وجود دارد که می‌توان ساعت‌ها درباره‌شان حرف زد. حالا و در این روزهای باقی‌مانده به برگزاری دوره چهلم فیلم فجر، با محمدرضا عباسیان گفت‌وگویی انجام داده‌ایم. عباسیان، مستندساز، تهیه‌کننده و از مدیران فرهنگی کشور در دوره‌های مختلف است. او همچنین دبیر سی‌ویکمین دوره جشنواره فیلم فجر هم بود. با محمدرضا عباسیان درباره کارکرد جشنواره فجر، مشکلاتش و همچنین ترکیب مدیران سینمایی دولت جدید گپ و گفتی داشتیم که پیشنهاد می‌کنیم آن را از دست ندهید.

معرفی پردیس چارسو به‌عنوان کاخ جشنواره فیلم فجر سروصدای زیادی به‌پا کرد

موبایل، دوربین، حرکت

درحالی‌که تقریبا اکثر اهالی رسانه و سینما منتظر معرفی برج میلاد به‌عنوان کاخ جشنواره بودند، روابط‌عمومی جشنواره فیلم فجر در خبری شبانه، پردیس چارسو را میزبان اهالی رسانه در چهلمین جشنواره فیلم فجر معرفی کرد. هرسال و در آستانه برگزاری جشنواره فیلم فجر، حواشی زیادی حول این رویداد مهم ایجاد می‌شود اما بخشی از این بحث و نظرها مربوط به مسائل فرمی و اجرایی جشن سینمای ایران است. در این‌میان، کاخ جشنواره که درواقع مرکز اصلی و سالن اهالی رسانه است یکی از موضوعاتی بوده که همیشه موردبحث قرار گرفته است.

سرمقاله

جشنواره فجر و گمشده‌ای به نام راهبرد

صنعتی‌ترین شهر امارات، آماج حملات سنگین نیروهای مسلح یمن قرار گرفت

موشک باران ابوظبی

بالاخره صبر مقاومت یمن در سرزمین سباء لبریز شد و پس از هشدارهایی که شیخ‌نشینان امارت‌های حاشیه خلیج‌فارس آن را نادیده گرفتند، ظهر دیروز در یک عملیات حساس از اشغالگری در یمن، با پهپاد و موشک به مراکز حساس ابوظبی انتقام گرفته شد و نیروهای انصارالله خسارات سنگینی بر پایتخت سیاسی امارات وارد کردند؛ هشدارهایی جدی که بن‌زاید و محمد بن‌راشد آل‌مکتوم، دیگر به‌سادگی از کنار آن عبور نخواهند کرد و باید بهای سنگین ادامه اشغالگری و جنایات خود در جنگ تحمیلی یمن را بپردازند. آنچه مبرهن است، عملیات راهبردی و درعین‌حال غافلگیرکننده یمنی‌ها علیه مواضع حساس و حیاتی امارات در عمق خاک این کشور به‌ویژه در منطقه استراتژیک «المصفح»، صنعتی‌ترین شهر امارات است که آماج موشک‌های مقاومت قرار گرفت و مقامات ابوظبی و دوبی را در بهت و حیرت فروبرد.

از دسترسی مردم به وام‌های خرد تا معرفی بدهکاران کلان بانکی

فرمان 5 ماده ای رییس جمهور به بانک‏ها

جواد بخشی / بانک‌ها از ابتدای انقلاب اسلامی موردتوجه بودند اما هنوز هم مسائل مختلفی در این حوزه وجود دارد که دولت‌های مختلف را وادار به واکنش و اقداماتی می‌کند؛ اقداماتی که لزوما به نقطه مطلوب نمی‌رسند. نارضایتی دیرینه مردم و مسوولان از بانک‌ها باعث شده است تا رییس دولت سیزدهم هم برای سروسامان دادن آن وارد عمل شود.در همین راستا، رئیسی صبح دیروز در نشستی با مدیران عامل بانک‌ها با بیان اینکه دولت سیزدهم اصلی‌ترین وظیفه خود را ایجاد تحول در عرصه‌های مختلف و به‌ویژه تحول در وضع موجود نظام بانکی به سطح مطلوب می‌داند، گفت: عدالت به‌عنوان مسیر و مقصد حرکت، مبنای عمل دولت در ایجاد تحول در نظام بانکی است.

نمایندگی ایران در سازمان همکاری های اسلامی در عربستان آغاز به کار کرد

آغاز مصالحه تهران- ریاض از جده

صدور ویزا برای سه دیپلمات کشورمان ازسوی عربستان و آغازبه‌کار نمایندگی کشورمان در سازمان همکاری اسلامی، خبری بود که روز گذشته بازتاب زیادی در رسانه‌های داخلی و خارجی پیدا کرد. این خبر در شرایطی منتشر شد که تهران و ریاض ماه‌هاست در بغداد برای عادی‌سازی روابط، مشغول رایزنی‌های فشرده هستند.

شماره‌های پیشین