sobhe-no.ir
1340
یکشنبه، ۲۶ دی ۱۴۰۰
11
125میلیون و 560هزار دوز واكسن كرونا در كشور تزریق شد

افزایش ظرفیت تست كرونا تا 250هزار در روز

آمار و وضعیت فعلی شیوع و ابتلا به امیكرون دیگر شكی باقی نگذاشته كه حالا زنگ خطر امیكرون در كشور به صدا درآمده است. این خبر را روز گذشته معاون درمان وزارت بهداشت هم اعلام كرده است. تعداد مراجعان سرپایی به مراكز درمانی و مطب پزشكان گواهی عینی بر این مدعاست. همچنین آمار ارائه‌شده ازسوی وزارت بهداشت و درمان نیز نشان می‌دهد كه كرونا در برخی شهرها صعودی شده است.دکتر سعید کریمی، معاون درمان وزارت بهداشت و درمان در اجلاس معاونان درمان دانشگاه‌های علوم‌پزشکی سراسر کشور گفته است: درحال‌حاضر میزان کل مراجعان سرپایی و بستری تفاوت نکرده اما تعداد تست‌های مثبت افزایش یافته و این یک زنگ خطر است؛ ازاین‌رو تمام مراکز باید در حالت آماده‌باش قرار گیرند.براساس آمار رسمی وزارت بهداشت و درمان در فاصله ظهر روز جمعه تا ظهر روز شنبه 25دی‌ماه، 18هموطن دیگر به‌دلیل ابتلا به كرونا جان خود را از دست دادند و تعداد جان‌باختگان كرونایی كشور به 132هزار و 44نفر رسید. همچنین در این بازه زمانی 1421بیمار جدید مبتلابه كووید19در كشور شناسایی شدند كه از این تعداد 194نفر در مراكز درمانی كشور بستری شدند. اگرچه وزارت بهداشت اعلام كرده است كه در مدت‌زمان یادشده ۱۸استان کشور در شبانه‌روز گذشته، مرگ‌ومیر صفر و ۱۰استان نیز، فقط یک مورد مرگ‌ومیر بیماران کووید۱۹ داشته‌اند. باوجوداین همچنان رعایت پروتكل‌های درمانی باید با جدیت در دستوركار قرار بگیرد.

دریافت شهریه غیرقانونی است

آغاز پیش‌ثبت‌نام مدارس غیردولتی برای سال ۱۴۰۱

صبح نو

دریافت شهریه غیرقانونی است

آغاز پیش‌ثبت‌نام مدارس غیردولتی برای سال ۱۴۰۱

انتخاب مدرسه مناسب از نظر هر خانواده برای فرزندان، یک دغدغه است؛ دغدغه‌ای که ذهن والدین را درگیر می‌کند؛ برخی والدین، مدرسه مناسب را نزدیک‌ترین مدرسه به محل زندگی می‌دانند و برخی هم، معیارهایی برای یک مدرسه خوب در نظر می‌گیرند و مدرسه فرزندشان را براساس آن انتخاب می‌کنند.
دغدغه انتخاب مدرسه برای فرزند، گاهی از بهمن و اسفند آغاز می‌شود و همین موضوع کم‌کم ماجرای پیش‌ثبت‌نام را به‌ویژه در مدارس غیردولتی شکل داد؛ پیش‌ثبت‌نام قبل از شروع موعد ثبت‌نام و اعلام بخشنامه شهریه در مدارس غیردولتی آغاز می‌شود و برخی مدارس غیردولتی، مبلغی را به‌عنوان علی‌الحساب از خانواده‌ها دریافت می‌کنند. به‌رغم آنکه چندین سال است میزان شهریه براساس الگوی تعیین شهریه مشخص می‌شود اما همچنان برخی مدارس غیردولتی هستند که از رقم اعلام‌شده، بیشتر از خانواده‌ها اخذ می‌کنند؛ چراکه معتقدند برنامه‌هایی فراتر از آنچه آموزش‌وپرورش مشخص می‌کند، ارائه می‌دهند.
البته شرایط کرونا موجب شده است که برخی مدارس غیردولتی که توان ارائه برنامه‌های متنوع آموزشی در فضای مجازی را نداشتند، بعضی از شاگردان خود را از دست بدهند ولی در مقابل، مدارس غیردولتی نیز هستند که برنامه‌های متعددی را در فضای مجازی و در سایت‌ها و شبکه‌هایی که حتی خودشان هزینه کرده و آماده کردند، ارائه می‌دهند و همچنان هم علاقه‌مندان زیادی دارند.
دریافت وجه‌های عجیب‌وغریب از والدینی که تمایل دارند فرزندان خود را در مدارس غیردولتی ثبت‌نام کنند باز هم سبب واکنش مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش‌وپرورش شده است. او با اشاره به امکان انجام پیش‌ثبت‌نام مدارس غیردولتی برای سال تحصیلی آتی گفته که دریافت وجه بیش از نرخ مصوب تخلف و همچنین کارت به کارت کردن «شهریه» در مدارس و مراکز «ممنوع» است. سعید صالح گفت: توجه به این نکته لازم است که تا زمان ابلاغ شهریه جدید، ملاک دریافت شهریه سال آتی به‌صورت علی‌الحساب، شهریه سال جاری است. وی افزود: هرساله نرخ شهریه مدارس غیردولتی در سامانه مشارکت‌ها  درج می‌شود و اولیا می‌توانند از آن مطلع شوند، ضمن آنکه شهریه در زمان ثبت‌نام‌ها در تابلویی نصب و در معرض دید عموم 
قرار می‌گیرد.
مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش‌وپرورش با بیان اینکه شهریه مصوب آموزشگاه‌های علمی آزاد و زبان نیز در پوستری در آموزشگاه نصب می‌شود، گفت: دریافت وجه بیش از نرخ مصوب تخلف و همچنین کارت‌به‌کارت کردن شهریه در مدارس و مراکز ممنوع است. صالح تاکید کرد که خانواده‌ها در صورت مشاهده تخلف، شکایت خود را در سامانه مشارکت‌ها ثبت کنند تا بررسی شود.
وی همچنین درباره روند نظارت‌ها بر عملکرد مدارس در حین ثبت‌نام‌ها و برخورد با تخلفات شهریه‌ای و سایر تخلفات گفت: ۱۱مدرسه غیردولتی و هفت آموزشگاه کنکور و زبان خارجی مرتکب تخلف شده بودند که تعطیل شدند. همچنین ۲۲مدرسه و مرکز از یک تا سه سال تعطیل شدند. 6مدیر مدرسه متخلف عزل و ۴۱مدیر نیز توبیخ کتبی گرفتند.

captcha
شماره‌های پیشین