sobhe-no.ir
1339
شنبه، ۲۵ دی ۱۴۰۰
13
«صبح‌نو» از اجرای نمایش «بانوی محبوب من» گزارش می‌دهد

تئاتر، بدون موسیقی بی‌معناست

سمانه استاد / الیزا، دختر گلفروشی است که در سطح خیابان کار می‌کند و با اصرار به دیگران گل می‌فروشد. او زبانی کوچه‌بازاری دارد و آداب خانم بودن را بلد نیست، تند حرف می‌زند، صدایش گاهی به جیغ کشیدن می‌ماند، تند و زشت راه می‌رود و بد لباس می‌پوشد. همین ویژگی‌ها باعث می‌شود مورد توجه پروفسور «هنری هیگینز»، استاد آواشناسی دانشگاه و دوست زبان‌شناسش «پیکرینگ» قرار گیرد. هیگینز با دوستش شرط می‌بندد که در مدت 6ماه از این دختر معمولی، بانوی باوقار بسازد. سروکله زدن پروفسور با الیزا بخش زیادی از نمایش «بانوی محبوب من» را شکل می‌دهد که این روزها به کارگردانی «گلاب آدینه» در سالن اصلی تئاترشهر روی صحنه است.

خبر

بازیگر برنده اسکار مهمان شبکه نمایش

صبح نو

خبر

بازیگر برنده اسکار مهمان شبکه نمایش

شبکه نمایش در نظر دارد در هفته جاری آثار راسل کرو، بازیگر شناخته‌شده سینما را مرور کند. به گزارش روابط‌عمومی شبکه نمایش، شبکه نمایش در هفته پیش رو قصد دارد در بخش صحنه‌گران به مرور آثار منتخبی از فیلم‌های راسل کرو، از بازیگران سرشناس سینمای نیوزیلند و استرالیا بپردازد.
ساعت ۱۳: فیلم و تله‌فیلم‌های ایرانی شبکه نمایش از شنبه ۲۵دی تا ۱بهمن‌ماه پخش خواهد شد: «زنده باد میهن»، «خداحافظ رفیق»، «دویدن در مه»، «در میان امواج»، «زخم زیتون»، «مرتضی» و «کیش و مات» نام فیلم‌های این بخش است.
ساعت ۱۹: فیلم‌های منتخب خانوادگی ساعت۱۹ شبکه نمایش در هفته پیش رو به‌ترتیب شامل این فیلم‌ها خواهد بود: فیلم ایرانی «باران»، «یک مایل در چهار دقیقه»، «تعویض»، «ضربه مغزی»، «سارق بانک»، 
«دو بار زندگی کن» و «قهوه».
ساعت ۲۱: راسل کرو، بازیگر متولد ولینگتون نیوزیلند و بزرگ‌شده استرالیاست. کرو، بازیگری را در ۶سالگی و با بازی در یک سریال تلویزیونی آغاز کرد اما برای ایفای اولین نقش بزرگش تا ۲۶سالگی انتظار کشید. او در این سن با بازی در فیلم «عبور»، (The Crossin) قدم به سینمای استرالیا گذاشت و پنج‌سال بعد با فیلم «برنده و بازنده»، وارد سینمای هالیوود شد. حضور در فیلم «گلادیاتور»، ساخته ریدلی اسکات از او ستاره‌ای جهانی ساخت و جایزه اسکار را برای کرو به ارمغان آورد. راسل کرو بلافاصله سال بعد نیز برای فیلم درخشان «ذهن زیبا»، نامزد جایزه اسکار شد. فیلم‌های منتخب این بازیگر که هفته جاری از شبکه نمایش پخش خواهد شد، شامل این فیلم‌هاست: «استاد و فرمانده»، «ذهن زیبا»، «وضعیت بازی»، «افشاگر»، «قطار ۳:۱۰ به یوما»، «گنگستر آمریکایی» و «شهر ویران».
ساعت ۲۳: فیلم‌های ساعت۲۳ شبکه نمایش که فیلم‌های جذاب است شامل این فیلم‌هاست: «فراتر از قانون»، «همکاری محرمانه»، فیلم ایرانی «معکوس»، «افسانه»، «دهکده»، «کلاشنیکف» و «رودخانه خونین».
ساعت یک بامداد: منتخب فیلم‌های کلاسیک این هفته نمایش نیز به ترتیب روز پخش: «عقرب»، «پول» «ام»، «یوجیمبو»، «مجارها»، «استادی با پنجه‌های شکسته» و «متخصص» هستند.
 
«طنزآور» پنجم  روی دکه‌ها رفت
پنجمین شماره از فصلنامه «طنزآور» ویژه 
پاییز ۱۴۰۰ با مطالبی متنوع (تالیف و ترجمه) منتشر شد. به گزارش مهر، پنجمین شماره نشریه «طنزآور» ویژه پاییز ۱۴۰۰، در ۸۴صفحه و بهای ۴۰هزار تومان منتشر شد.
«طنز آور» نشریه‌ای است در حوزه طنز ادبی یا طنز بلند و مکتوب که در مشهد منتشر می‌شود. ویژگی شاخص طنزآور که آن را از دیگر مجلات طنز متمایز می‌کند این است که نیمی از آن به طنز ایرانی و نیمی دیگر به طنز ملل اختصاص دارد و در هر دو بخش نمونه‌هایی از طنز بلند در قالب شعر، داستان کوتاه، قطعه و خاطره ارائه شده است. ویژگی دیگر طنزآور پیوند آن با کاریکاتور است. علاوه بر وجود کاریکاتورهای متعدد و مرتبط با موضوعات در داخل مجله، روی جلد هر شماره هم به یک کاریکاتور از یک کاریکاتوریست برجسته ایران اختصاص یافته و با آن فرد گفت‌وگو شده است.

captcha
شماره‌های پیشین