sobhe-no.ir
1339
شنبه، ۲۵ دی ۱۴۰۰
12
محمدحسین علی‌جان‌زاده از روایت داستان زندگی شهید احمدکاظمی به «صبح‌نو» گفت

«حاج احمد»، فاتح خرمشهر

مرضیه کیان / کتاب «حاج‌احمد» روایتی داستان‌گونه از زندگی فرمانده شهید حاج‌احمد کاظمی است که به فرازهای مختلفی از زندگانی او می‌پردازد؛ از خاطرات دوران کودکی و مبارزات انقلابی شهیدکاظمی گرفته تا خاطرات دوران آموزش‌های چریکی در سوریه و لبنان، حضور پرماجرا در کردستان، چگونگی عزیمت به جنوب و تشکیل تیپ هشت نجف اشرف، حضور در عملیات‎‌های مختلف و رشادت‌های این شهید بزرگوار. کتاب «حاج احمد» تا جایی مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت که به گفته محمدحسین علی‌جان‌زاده، نویسنده دهه شصتی کتاب، در کمتر از 10روز به چاپ دوم رسید. این کتاب در قطع رقعی و ۳۳۶صفحه است که انتشارات شهید کاظمی، همزمان با سالروز تولد این شهید عزیز در مرداد1399 آن را منتشر کرد و امسال نیز همزمان با ایام سالروز آسمانی شدن او، چاپ دوم آن منتشر شد.

خبر

تمرین برای ترک اعتیاد به موبایل

ان‌شاءالله خبر شهادت من را هم به شما بدهند

صبح نو

ان‌شاءالله خبر شهادت من را هم به شما بدهند

 احتمالا آن زمان که فیلم‌ها و صحبت‌های بعد از شهادت حاج‌قاسم، در فضای مجازی و رسانه‌ها منتشر شد و لابه‌لای آن‌ها فیلمی را که سردار دل‌ها حاج‌قاسم سلیمانی در منزل شهید بزرگوار احمد کاظمی حضور داشت و بعد از آنکه دکتر قالیباف پنبه‌ها را از صورت شهید کنار می‌زند تا حاج‌قاسم برای آخرین‌بار روی او را ببوسد، دیده باشید که چطور اشک‌های بی‌امان حاج‌قاسم سرازیر می‌شود. در ویژه‌برنامه 
«مرد میدان» هم دکتر قالیباف، روایت روز تدفین شهید احمد کاظمی را روایت می‌کند و از دوستی 40ساله‌اش با شهید حاج‌احمد کاظمی و شهید حاج‌قاسم سلیمانی می‌گوید. ایشان در صفحه شخصی اینستاگرامش درباره کتاب و خاطره‌ قبل از شهادت شهید کاظمی را اینگونه نقل می کند: «دو هفته قبل از شهادت، رفت خدمت حضرت آقا و از ایشان خواست برای شهادتش دعا کنند. آقا هم گفته بودند «شماها واقعا حیف است بمیرید؛ شماها همه‌تان باید شهید شوید؛ ولیکن حالا زود است و هنوز کشور و نظام به شما نیاز دارد. آن روزی که خبر شهادت صیاد را به من دادند، من گفتم صیاد شایسته شهادت بود، حقش بود، حیف بود صیاد بمیرد.» آقا می‌گفتند این را که احمد شنید، زد زیر گریه و گفت «ان‌شاءالله خبر شهادت من را هم به شما بدهند.»

captcha
شماره‌های پیشین