sobhe-no.ir
1339
شنبه، ۲۵ دی ۱۴۰۰
1
لاریجانی، خرازی، جلیلی و ولایتی، با رئیسی پیش از سفر به مسکو دیدار کردند

ديپلمات‌ها در پاستور

نگاه به شرق که در سال‌های گذشته محور برنامه‌ریزی‌ها و انتقادات و پیشنهادهای گوناگون بود، در دولت سیزدهم وجه عملیاتی و عمل‌گرایانه‌تری به خود گرفته است؛ سفر رئیسی به روسیه که حالا ابعاد متفاوتی از آن موردتوجه تحلیلگران قرار گرفته است، مهر تاییدی بر سیاستی است که قرار است تحولات جدیدی را در مناسبات ایران با جهان، رقم بزند.ازاین‌رو در روزهای گذشته، شاهد برنامه‌ریزی‌ها و دیدارهای مهمی در نهاد ریاست‌جمهوری و پیش از پرواز رییس‌جمهور به مسکو بودیم؛ دیدارهایی که نه‌تنها با اهداف پیشبرد سیاست خارجی بلکه با رویکردهای دیگری نیز پی گرفته شد. در همین راستا، اخیرا به دعوت آیت‌الله رئیسی، جلسه‌ای با حضور علی لاریجانی، کمال خرازی، سعید جلیلی و علی‌اکبر ولایتی در نهاد ریاست‌جمهوری برگزار شده است؛ جلسه‌ای که محور آن بررسی ابعاد سفر به روسیه بود.

حسین مرعشی ،دبیرکل کارگزاران از اشتباهات تاریخی اصلاح طلبان می گوید؛

اشتباه کردیم از رهبری فاصله گرفتیم

چگونگی نسبت جریان اصلاحات با حاکمیت، همواره یکی از دغدغه‌های نیروهای اصلاح‌طلب به‌خصوص پس از انتخابات ریاست‌جمهوری دهم بوده است؛ این دغدغه‌مندی به‌خصوص پس از انتخابات1400، سویه تازه‌ای به خود گرفت. تقاضای اخیر دبیرکل حزب کارگزاران برای جبران فاصله تاریخی اصلاح‌طلبان با حاکمیت، موجب شد تا چرایی شکست چپ‌ها برای بهسازی روابط‌شان با ساخت قدرت را مورد واکاوی قرار بدهیم.

محمدحسین علی‌جان‌زاده از روایت داستان زندگی شهید احمدکاظمی به «صبح‌نو» گفت

«حاج احمد»، فاتح خرمشهر

مرضیه کیان / کتاب «حاج‌احمد» روایتی داستان‌گونه از زندگی فرمانده شهید حاج‌احمد کاظمی است که به فرازهای مختلفی از زندگانی او می‌پردازد؛ از خاطرات دوران کودکی و مبارزات انقلابی شهیدکاظمی گرفته تا خاطرات دوران آموزش‌های چریکی در سوریه و لبنان، حضور پرماجرا در کردستان، چگونگی عزیمت به جنوب و تشکیل تیپ هشت نجف اشرف، حضور در عملیات‎‌های مختلف و رشادت‌های این شهید بزرگوار. کتاب «حاج احمد» تا جایی مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت که به گفته محمدحسین علی‌جان‌زاده، نویسنده دهه شصتی کتاب، در کمتر از 10روز به چاپ دوم رسید. این کتاب در قطع رقعی و ۳۳۶صفحه است که انتشارات شهید کاظمی، همزمان با سالروز تولد این شهید عزیز در مرداد1399 آن را منتشر کرد و امسال نیز همزمان با ایام سالروز آسمانی شدن او، چاپ دوم آن منتشر شد.

چرا سریال جدید حسن فتحی با وجود تبلیغات گسترده پخش نشد؟

حیرانی مخاطبان «جیران»

سریال «جیران» به کارگردانی حسن فتحی و تهیه‌کنندگی اسماعیل عفیفه که قرار بود صبح روز گذشته از فیلیمو عرضه شود، ناگهان از کنداکتور پخش این پلتفرم خارج و اعلام شد که «به‌زودی» این سریال پخش می‌شود. «جیران» به کارگردانی حسن فتحی و نویسندگی مشترک او با احسان جوانمرد محصول سال۱۴۰۰ است. تهیه‌کننده این مجموعه اسماعیل عفیفه است. نقش‌های اصلی این سریال را پریناز ایزدیار، بهرام رادان و امیرحسین فتحی بازی می‌کنند. داستان جیران که در زمان قاجار رخ می‌دهد، به داستان عاشقانه جیران، ناصرالدین‌شاه و سیاوش می‌پردازد. قرار بود پخش این مجموعه از ۲۴دی ۱۴۰۰ از سرویس استریم فیلیمو آغاز شود. خواننده سریال همایون شجریان است.

در جریان سفر امیرعبداللهیان به پکن

توافق 25 ساله ایران و چین اجرایی شد

سرمقاله

اصلاح‌طلبان در دوراهی تعیین‌کننده

شماره‌های پیشین