sobhe-no.ir
1337
سه شنبه، ۲۱ دی ۱۴۰۰
2
خبر

تاکید رییس‌جمهور بر لزوم همکاری دستگاه‌های دولتی برای عرضه کالاها به قیمت منصفانه

کمیسیون تلفیق برای اطلاع از برنامه دولت در مساله ارز 4200 تومانی، جلسه‌ای با وزرای کابینه برگزار کرد

معیشت مردم؛ دغدغه مجلس در موضوع ارز ترجیحی

نمایندگان معتقدند سیاست دولت درباره ارز ترجیحی در لایحه۱۴۰۱ شفاف نیست؛ ازاین‌رو نیازمند برگزاری جلسات و نشست‌های متعدد است تا بهترین تصمیم به نفع معیشت مردم گرفته شود. بنابراین روز گذشته کمیسیون تلفیق جلسه‌ای به‌صورت غیررسمی و با حضور معاون سازمان برنامه‌وبودجه، ساداتی‌نژاد، وزیر جهاد کشاورزی و معاون وزیر بهداشت و درمان برای بررسی موضوع حذف ارز 4200تومانی در بودجه سال آینده برگزار کرد. این نشست بدین منظور بود که نمایندگان متوجه شوند که دولت چه سیاست و برنامه‌ای را برای بعد از حذف ارز 4200تومانی مدنظر قرار داده‌ تا این یارانه در اختیار مردم قرار بگیرد.

وزیر خارجه ایران به عمان سفر کرد

رایزنی برای احیای توافق چهار جانبه ترانزیتی

صبح نو

خبر

تاکید رییس‌جمهور بر لزوم همکاری دستگاه‌های دولتی برای عرضه کالاها به قیمت منصفانه

در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که یکشنبه‌شب به ریاست آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی برگزار شد، احکام پیشنهادی مشترک وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی به‌منظور ارتقای شیوه‌های تامین مالی سرمایه در گردش، کاهش هزینه‌های تولید و کمک به رشد اقتصادی بدون آثار تورمی بررسی و تصویب شد.
در شیوه تامین مالی زنجیره‌ای، بنگاه‌های تولیدی به‌جای دریافت تسهیلات مستقیم از بانک، به‌صورت پیوسته و در طول زنجیره و با استفاده از ابزارهای تعهدی تامین مالی خواهند شد.
براساس این احکام دستگاه‌های اجرایی موظف‌اند تمام الزامات و زیرساخت‌های موردنیاز توسعه تامین مالی زنجیره‌ای را فراهم کنند.
این روش در هفته‌های اخیر به‌صورت آزمایشی ازسوی وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی اجرا شده
 است.
رییس‌جمهور پس از این گزارش اجرای آزمایشی تامین مالی زنجیره‌ای را از نمونه‌های خوب وحدت‌نظر، تعامل و هماهنگی دستگاه‌های مختلف اقتصادی دولت دانست و گفت: اجرای کامل این طرح قطعا آثار بسیار مناسبی برای تولید به دنبال خواهد داشت.
رئیسی بار دیگر بر لزوم بسیج و همکاری همه دستگاه‌های دولتی برای عرضه کالاها به‌ویژه اقلام خوراکی و سفره خانواده به قیمت منصفانه و باثبات تاکید کرد.
در این جلسه، سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان موظف شد با همکاری وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت قیمت کالاها را منصفانه تعیین و به مردم اعلام کند.

captcha
شماره‌های پیشین