sobhe-no.ir
1337
سه شنبه، ۲۱ دی ۱۴۰۰
13
نگاه «صبح‌نو» به کتاب «پسرهای ننه‌عبدالله: خاطرات محمدعلی نورانی» نوشته سعید علامیان

مادر در کنار پسران در میدان نبرد

یک شهر زیبا مورد تجاوز دشمن قرار گرفته است. شهری بندری که تا قبل از آمدن سایه شوم جنگ چهره دیگری داشته اما حالا به‌سرعت تغییر چهره داده و دیگر خرمشهر سابق نیست. آن‌قدر زخم بر پیکرش وارد شده که آن را خونین‌شهر بنامند. آدم‌های شهر اما کوتاه نمی‌آیند، آدم‌های وطن... همه ایرانی‌ها می‌ایستند که دوباره واژه خرم را جایگزین خونین کنند و شهر زیبا را از دشمن پس بگیرند. دراین‌باره بسیار کتاب منتشر شده، از پژوهش و داستان گرفته تا خاطره و هر چیز دیگر و البته هنوز هم بسیار می‌شود از آن دوران و آدم‌هایش نوشت.

خبر

صبح نو

خبر

مذاکره رییس نمایشگاه کتاب با مدیرعامل پست
رییس دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران با مدیرعامل شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران، دیدار کرد که در این‌ دیدار بر همکاری‌های دوجانبه برای ارسال به‌موقع و درست کتاب‌ها به دست مخاطبان تاکید شد. به گزارش ستاد خبری دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، جلسه هماهنگی با شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران درخصوص دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران با حضور علی رمضانی، رییس دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران و مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران، رمضانعلی سبحانی‌فر، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیرعامل شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران و معاونان 
دو مجموعه برگزار شد.
بحث‌های کلان پستی، نحوه و جزئیات همکاری پست در دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، تحویل رسید پستی ازسوی مراکز پست، ارسال بخشنامه به ادارات کل پستی در کشور برای همکاری بیشتر، آموزش لفاف‌بندی به ناشران، ارسال صحیح و به‌موقع کتاب‌ها ازسوی ناشران و شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران، اطلاع‌رسانی به‌موقع بخشنامه‌ها و اخبار، اطلاع‌رسانی به ناشران، برگزاری جلسه مدیران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها با مدیران پست استان‌ها برای هم‌افزایی بیشتر، مشارکت استان‌ها و... ازجمله مباحث مطرح‌شده در این جلسه بود.
همچنین در جلسه هماهنگی با شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران درخصوص دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران مقرر شد تا در ایام برگزاری این نمایشگاه برای بسته‌هایی که نشان دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران روی آن‌ها حک شده است، خدمات و شرایط ویژه پستی تعلق بگیرد.
 
روایتی از زندگی و شهادت یک «جنگجوی قهرمان»
«جنگجوی قهرمان» خاطرات سردار شهید تقی رحیمی‌مقدم، نوشته محمدعلی قاسمی ازسوی نشر سوره مهر منتشر شد. به گزارش مهر، کتاب «جنگجوی قهرمان»، نوشته محمدعلی قاسمی، خاطرات سردار شهید تقی رحیمی‌مقدم است که سال جاری ازسوی انتشارات سوره مهر وارد بازار کتاب شد. این کتاب روایت زندگی این سردار شهید است از زبان همسر، خانواده، یاران و هم‌رزمانش. شهید تقی رحیمی‌مقدم در سال۱۳۲۹ در روستای «کلی‌کلی» از توابع شهرستان شیروان ‌و چرداول به دنیا آمد. او سال۱۳۴۶ ازدواج کرد و ۱۷مرداد ۱۳۶۲ در عملیات والفجر۳ در منطقه مهران به شهادت رسید. حاجیه نزاکت علیمردانی همسر شهید، عطا حسین‌بیگی برادر شهید، فتح‌اله حسین‌بیگی برادر شهید، رضا حسین‌بیگی برادر شهید، نقی حسین‌بیگی برادر شهید، علی‌شاه حسین‌بیگی برادر شهید، سرهنگ پاسدار علی حاتمیان، سرهنگ پاسدار محمدتقی قاسمی، سرهنگ پاسدار حمید الماسی‌زاده، سرهنگ پاسدار عبدالمحمد فیضی، محمدنصور فیضی، جبار ترجمان و مردان قهرمانی از راویان خاطرات این شهید هستند. «جنگجوی قهرمان» با تیراژ ۱۲۵۰نسخه در ۱۷۶صفحه روانه بازار کتاب شده است.

captcha
شماره‌های پیشین