sobhe-no.ir
1336
دوشنبه، ۲۰ دی ۱۴۰۰
6

احتمال فروپاشی داخلی رژیم‌صهیونیستی

«محمد الحلبوسی» برای بار دوم به پست ریاست پارلمان دست یافت

تنش در پارلمان عراق

سه‌ماه از برگزاری انتخابات بحث‌برانگیز پارلمانی عراق و کش‌وقوس‌های فراوان برای اعلام نتایج آن می‌گذرد؛ انتخاباتی که حواشی زیاد از چگونگی اعلام نتایج تا بررسی مجدد آرای آن شکل گرفت. اکنون و پس از آن رویدادها، دیروز، پارلمان جدید عراق شاهد برگزاری نخستین نشست خود بود تا فراکسیون‌ها بیشتر به رایزنی‌های سیاسی خود بپردازند و روند انتخاب رییس پارلمان و انتخاب نخست‌وزیر را موردبررسی قرار دهند؛ موضوعی که با برخی حواشی و سهم‌خواهی جریانات مختلف سیاسی عراق همراه بود.

هانی‌زاده: گزینه‌های نخست‌وزیری جریان صدر، مصطفی الکاظمی یا جعفرصدر هستند

صبح نو

احتمال فروپاشی داخلی رژیم‌صهیونیستی

منابع صهیونیستی از احتمال فروپاشی داخلی این رژیم خبر می‌دهند. به گزارش فلسطین الیوم، روزنامه صهیونیستی معاریو با اشاره به ضعف در جبهه داخلی این رژیم اعلام کرد که این مساله چالش بزرگی را برای ارتش و پلیس اشغالگران به وجود آورده است. طبق گزارش این روزنامه، این ضعف به‌ویژه پس‌ازآنکه عرب‌های داخل سرزمین‌های اشغالی در جریان عملیات سیف القدس علیه رژیم‌صهیونیستی اعتراضاتی انجام دادند، آشکار شد.روزنامه معاریو در گزارش دیروز خود اذعان کرد که فروپاشی جبهه داخلی رژیم‌صهیونیستی در شرایط اضطراری به معنای فروپاشی ارتش و پلیس است.
این روزنامه تاکید کرد که ارتش اسراییل برنامه سازماندهی‌شده‌ای را برای حفاظت از شهرک‌های صهیونیستی مجاور مرز شمالی در هرگونه رویارویی در آینده ندارد.
حملات مقاومت فلسطین به اشغالگران در اردیبهشت‌ماه گذشته باعث درگیری بین عرب‌های ساکن سرزمین‌های اشغالی با صهیونیست‌ها شد. آن زمان آیلت شاکد، نماینده راست‌گرای کنیست (پارلمان) و وزیر سابق دادگستری رژیم‌صهیونیستی، در صفحه توییتر خود نوشت که پلیس این رژیم در شهرهایی که صحنه درگیری فلسطینی‌ها و صهیونیست‌هاست، به‌نوعی تسلیم شده و کاری نمی‌تواند بکند. در شهر اللُّد، شهردار این شهر از نخست‌وزیر این رژیم خواسته بود تا ارتش را روانه شهر کند و کابینه امنیتی رژیم‌صهیونیستی نیز به درخواست وی پاسخ مثبت داده بود.روز گذشته همچنین «هیثم ابوالفول»، سخنگوی وزارت خارجه اردن موافقت رژیم‌صهیونیستی با طرح ساخت ۳۵۵۷واحد مسکونی جدید در اراضی فلسطین اشغالی را محکوم کرد. وی افزود که این اقدام نقض آشکار قوانین و قوانین بین‌المللی به‌ویژه قطعنامه‌های شورای امنیت ازجمله شماره ۲۳۳۴ است.ابوالفول همچنین تصریح کرد که سیاست شهرک‌سازی علاوه‌بر ساخت شهرک‌های غیرقانونی و گسترش آن و مصادره اراضی فلسطینی و به‌تبع آن کوچاندن فلسطینیان، یک سیاست غیرقانونی، مردود و محکوم‌شده است.سخنگوی وزارت خارجه اردن در پایان اعلام کرد: این اقدام یکجانبه، نقض قوانین بین‌المللی، برهم زدن صلح
 و از بین بردن فرصت صلح فراگیر و عادلانه براساس راه‌حل دو دولتی است.
رسانه‌های صهیونیستی اخیرا اعلام کردند که کمیته داخلی طراحی و ساخت‌وساز رژیم‌صهیونیستی در قدس، با پنج طرح جدید شهرک‌سازی موافقت کرد که به‌موجب آن ۳۵۵۷واحد مسکونی در قدس ساخته می‌شود.این درحالی است که پیشتر گروه‌های مقاومت به رژیم‌صهیونیستی درباره تشدید سیاست یهودی‌سازی قدس و افزایش شهرک‌سازی‌ها در این شهر هشدار داده بودند. گسترش شهرک‌سازی‌ها در اراضی اشغالی و به‌ویژه در شهر قدس درحالی صورت می‌گیرد که جامعه جهانی همچنان به سکوت خود در قبال این اقدام غیرقانونی تل‌آویو ادامه می‌دهد.رژیم‌صهیونیستی از سال۱۹۶۷ بیش از ۲۵۰واحد مسکونی در کرانه باختری ساخته است که بیش از ۵۰۰هزار شهرک‌نشین در آن‌ها ساکن هستند.

captcha
شماره‌های پیشین