sobhe-no.ir
1336
دوشنبه، ۲۰ دی ۱۴۰۰
13
محمدمهدی سیار از داوران جشنواره عمار

خلق نیروی انسانی دستاورد عمار است

خبر

صبح‌نو «اتاق عقد»، ساخته حسن حبیب‌زاده را مرور کرده است

یک روایت نُقلی از خانه‌ای نقلی

علیرضا سقارضایی / یک روایت نمکین و دلنشین از دوران کرونا و خانواده‌ای که سعی می‌کنند خود را با مقتضیات این دوره مثل آموزش مجازی، دورکاری و ... وفق بدهند. مادری پرکار و زحمتکش با لهجه شیرین کرمانی و شگفتانه‌ای که قرار است بیننده را هم شگفت‌زده کند. همچنین مسوولیت‌پذیری مادرانه‌ای که در تمام وجود او موج می‌زند. مسوولیت مادری، همسری و شغل بیرون از خانه که کرونا آن را به خانه آورده است. خلاصه مادری که از هر انگشتش هنر می‌ریزد.

خبر

«بوی تند خردل» از سوره مهر به مشام رسید

صبح نو

خبر

عقیلی  «شرح روزگار» را خواند
سالار عقیلی قطعه «شرح روزگار» با ترانه‌ای از محمد صالح‌علا را برای تیتراژ فیلم «کن - پامنار» خواند. به گزارش ایسنا، «شرح روزگار» جدیدترین قطعه سالار عقیلی است که با ترانه‌ای از محمد صالح‌علا برای تیتراژ فیلم «کن - پامنار» به کارگردانی اشکان درویشی خوانده شده است. موسیقی این قطعه را حمیدرضا گلشن ساخته، تنظیم و میکس و مستر آن را ایمان کی‌پیشینیان انجام داده و ضبط وکال این قطعه در استودیو کرگدن انجام شده است.
نوازندگان قطعه «شرح روزگار» عبارتند از: زهی: مسعود نوروزی، سه‌تار: حمید بهروزی‌نیا، کمانچه: علی سریری، نی: اسحاق چگینی، سنتور: حسین حراج‌زاده، عود: سعید شاهری، پرکاشن: شهریار رحیمی. «کن - پامنار» که براساس طرحی از اشکان درویشی و با فیلمنامه سیروس همتی ساخته شده، روایتی از زندگی کودکان کار در محله‌های فقیرنشین مناطق پایین شهر تهران و حمایت از دختران مظلوم افغانستان است. درآمد حاصل از بلیت‌فروشی «کن - پامنار» از طریق موسسه خیریه فرشته‌های بهشتی که در تولید این فیلم نیز همکاری کرده، در اختیار نیازمندان قرار می‌گیرد. سیامک صفری و فریبا کوثری بازیگران «کن - پامنار» هستند. این فیلم بازیگران دیگری هم دارد که معرفی خواهند شد.
 
برپایی نمایشگاهی با موضوع مبلمان ساختمانی
 فرهنگسرای نیاوران میزبان چهارمین نمایشگاه «ابژه» در تاریخ ۲۴دی‌ماه در گالری شماره‌های ۲ و ۱ 
خواهد بود. به گزارش روابط‌عمومی فرهنگسرای نیاوران، این چهارمین نمایشگاه کالکتیبل دیزاین طراحان، معماران و هنرمندان ایرانی است که با موضوع مبلمان ساختمانی با استفاده از متریال سنگ و ام‌دی‌اف، با حمایت شرکت‌های تولیدکننده مواد و محصولات ایرانی برگزار خواهد شد. ابژه از مهرماه ۱۳۹۴ تاکنون سه دوره نمایشگاه (دوسالانه) با حضور طراحان، معماران و هنرمندان ایرانی در داخل و خارج از ایران در فرهنگسرای نیاوران برگزار کرده است. معماران، طراحان و هنرمندان این نمایشگاه به ترتیب حروف الفبا عبارت‌اند از: امیرحسین اشعری، حامد بدری احمدی، بابک بهارستانی، رضا حبیب‌زاده، بهزاد حیدری، مهران خوشرو، نسیم رضویان، کورش رفیعی، مهدی شیراحمدی، امیرحسین طاهری، شیرین صمدیان، آرش علی‌آبادی، امیر قاسمپور، سمانه قاسمپور، نازنین کازرونیان، رضوان کاشانی، نوید گلچین، بهروز منصوری، رضا نجفیان، علی نعمتی، حسین نمازی، نیما نیان.
 
 صدای پوراستاد در تالار 
وزارت کشور بلند می‌شود
نخستین کنسرت علیرضا پوراستاد پس از موفقیت‌های قطعات این خواننده به‌ویژه قطعه «پریشانی» چهارم بهمن در تالار وزارت کشور برگزار خواهد شد. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، علیرضا پوراستاد، خواننده که ویدیوی پربازدید اشک ریختن علی انصاریان با آثارش در فضای مجازی مورد توجه قرار گرفت، پس از انتشار آثاری جدید و قطعات تازه، برای اولین‌بار در سالن وزارت کشور به اجرای برنامه خواهد پرداخت. صدای پوراستاد با خواندن قطعه «پرسه» به‌عنوان تیتراژ برنامه «کتاب‌باز» با اجرای سروش صحت، بیشتر شنیده شد تا این خواننده خیلی زودتر از آنچه پیش‌بینی می‌شد، تصمیم به برگزاری کنسرت در بزرگ‌ترین سالن پایتخت بگیرد. وی که سابقه همکاری با آریا عظیمی‌نژاد در تیتراژ برنامه «ایرانیوم» را نیز در کارنامه خود دارد، قرار است با ارکستر کامل و فضاهایی تلفیقی، نخستین اجرای زنده خود را چهارم بهمن در دو سانس روی صحنه ببرد. بلیت‌فروشی این کنسرت به تهیه‌کنندگی سپهر صاحبی از تاریخ دوشنبه ۲۰دی آغاز خواهد شد.
 

captcha
شماره‌های پیشین