sobhe-no.ir
1336
دوشنبه، ۲۰ دی ۱۴۰۰
13
محمدمهدی سیار از داوران جشنواره عمار

خلق نیروی انسانی دستاورد عمار است

خبر

صبح‌نو «اتاق عقد»، ساخته حسن حبیب‌زاده را مرور کرده است

یک روایت نُقلی از خانه‌ای نقلی

علیرضا سقارضایی / یک روایت نمکین و دلنشین از دوران کرونا و خانواده‌ای که سعی می‌کنند خود را با مقتضیات این دوره مثل آموزش مجازی، دورکاری و ... وفق بدهند. مادری پرکار و زحمتکش با لهجه شیرین کرمانی و شگفتانه‌ای که قرار است بیننده را هم شگفت‌زده کند. همچنین مسوولیت‌پذیری مادرانه‌ای که در تمام وجود او موج می‌زند. مسوولیت مادری، همسری و شغل بیرون از خانه که کرونا آن را به خانه آورده است. خلاصه مادری که از هر انگشتش هنر می‌ریزد.

خبر

«بوی تند خردل» از سوره مهر به مشام رسید

صبح نو

محمدمهدی سیار از داوران جشنواره عمار

خلق نیروی انسانی دستاورد عمار است

دستاورد مهم عمار، خلق نیروی انسانی است. عمار مانند یک خیمه همه افراد را با دیدگاه مشابه اما با فرم و مهارت و سلیقه مختلف، دور هم جمع کرده است. اگر این خیمه حذف شود، نه جشنواره فجر می‌تواند جایش را بگیرد و نه مستند حقیقت. در کل، آثار امسال از نظر کمیت و کیفیت خیلی ارزشمند بود. شیوه هم‌نشینی شعر با موسیقی و تصویر دارد به بلوغ می‌رسد. از شهرستان‌ها هم آثار خودجوش خوبی داشتیم که تولیدکنندگان با توانایی و بضاعتی که داشتند، وارد این کار شدند.
سفارش‌های هنری درخور توجهی از سازمان‌هایی مثل مأوا، آستان قدس، بسیج و صداوسیما داشتیم. کارگردان‌های خوب و شاعرهای توانمندی را شاهد بودیم. در نماهنگ‌ها آثار مطلوبی برای حاج قاسم سلیمانی و شهید علی لندی داشتیم که مورد تقدیر ویژه هیات‌داوران هم قرار گرفت. به مشکلات معیشتی مردم و مسائل بین‌المللی پرداختیم و نیز سرودهای چندزبانه با زبان بوسنیایی و انگلیسی تولید شد. بعد بین‌المللی، از نظر کمی و کیفی، هنوز جا برای رشد دارد و به نظرم، ما هنوز در رسیدن به ایده‌ای استاندارد برای ساخت نماهنگ ضعف داریم و توان ادبی شاعران امروز، بیش از چیزی است که امروز در نماهنگ‌ها می‌بینیم. به نظرم، جا دارد صداوسیما یک شبکه نماهنگ راه بیندازد. این ایده باعث ایجاد انگیزه دوباره برای تولید خواهد بود.

captcha
شماره‌های پیشین