sobhe-no.ir
1336
دوشنبه، ۲۰ دی ۱۴۰۰
12
«صبح‌نو» به مناسبت درگذشت «حمید لبخنده» آثار او را بررسی کرده است

در پناه خدا

«حمید لبخنده، (زاده 25تیرماه 1330 در اهواز - درگذشته 18دی‌ماه 1400 تهران) کارگردان، فیلمنامه‌نویس، تهیه‌کننده، هنرپیشه ایرانی و مدیر آکادمی سمندریان و آموزشگاه بازیگری سمندریان بود.» و این کلمه «بود» نشان از نبودن کارگردانی می‌دهد که در دهه70 پربیننده‌ترین سریال‌های صداوسیما را ساخته بود. «حمید لبخنده» در شنبه، هجدهم دی‌ماه برای همیشه از پیش ما رفت. نام حمید لبخنده با دو سریال معروف «در پناه تو» و «در قلب من» در سال‌های 1375 و 1377 پیوند خورده است؛ سریال‌هایی متفاوت با آنچه آن سال‌ها پخش می‌شد و مخاطبانی که بی‌شک این دو را به‌خوبی به یاد دارند. سریال‌های لبخنده در آن سال‌ها دریچه‌ای نو از سریال‌های ایرانی را به مخاطب نشان می‌داد، از عشق‌هایی حرف می‌زد که در محیط دانشگاه شکل گرفته و جوانانی که درگیر رابطه‌هایی متفاوت از ازدواج‌های سنتی آن سال‌ها بودند.

کارگردان مستند آورتین با «صبح‌نو» مطرح کرد

فیلمسازی را از مسجد شروع کردم

حسن وزیرزاده، مستندساز جوان، متولد۱۳۶۶ در جهرم و ساکن تهران است. او مدرک کارشناسی کارگردانی از دانشگاه صداوسیما تهران دارد. وزیرزاده، امسال با مستند «آورتین» دوازدهمین جشنواره عمار حضور پیدا کرده است. با او گفت‌وگویی انجام داده‌ایم که می‌خوانید.

خبر

فرجه برای متقاضیان شرکت در نمایشگاه کتاب

صبح نو

خبر

فرجه برای متقاضیان شرکت در نمایشگاه کتاب

مهلت دوروزه به ناشران خارجی برای رفع نواقص ثبت‌نام در «دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران» ناشران و نمایندگی ناشران خارجی متقاضی حضور در «دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران» از امروز دوشنبه (بیستم دی‌ماه ۱۴۰۰) به مدت دو روز تا سه‌شنبه(بیست‌ویکم دی‌ماه ۱۴۰۰) فرصت دارند که نواقص ثبت‌نامی خود را برطرف کنند. به گزارش ستاد خبری دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، امکان و فرصتی برای ناشران و نمایندگی ناشران خارجی که ثبت‌نام‌شان در «دومین نمایشگاه مجازی 
کتاب تهران» ناقص مانده است فراهم شده تا بتوانند نواقص ثبت‌نامی خود را تکمیل و برطرف کنند.
 به همین علت این گروه از متقاضیان حضور در «دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران» از روز دوشنبه (بیستم دی‌ماه ۱۴۰۰) به مدت دو روز تا سه‌شنبه (بیست‌ویکم دی‌ماه ۱۴۰۰) فرصت دارند تا درخصوص رفع نواقص ثبت‌نامی خود اقدام کنند. یادآوری می‌شود مبنای عرضه کتاب‌ها از سال۲۰۱۷ به بالا خواهد بود.
 همه ناشران و نمایندگی ناشران خارجی که ثبت‌نام‌شان کامل شده است نیز می‌توانند در این مدت با ورود به صفحه خود نسبت‌به ویرایش اطلاعات نشر، شماره‌حساب، متصدی غرفه و غیره اقدام کنند. دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از سوم بهمن‌ماه آغاز می‌شود و تا دهم بهمن‌ماه 1400 به مدت هشت روز ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان برای بازدید و خرید کتاب می‌توانند به ketab.ir مراجعه کنند.

captcha
شماره‌های پیشین