sobhe-no.ir
1330
یکشنبه، ۱۲ دی ۱۴۰۰
2
جهاد اسلامی:

عهد می‌بندیم که جانفشانی شهیدسلیمانی را فراموش نکنیم

توصیف رهبر انقلاب از شهید حاج قاسم سلیمانی؛

ملی‌ترین و امتی‌ترین

در آستانه‌ دومین سالگرد شهادت شهید سپهبد حاج قاسم‌سلیمانی، خانواده‌ ایشان روز گذشته با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار خانواده و اعضای ستاد بزرگداشت سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی، «صدق» و «اخلاص» را خلاصه، نماد و نمایه مکتب سلیمانی خواندند و با اشاره به الگو شدن حاج‌قاسم در میان جوانان منطقه افزودند: سلیمانی عزیز، ملی‌ترین و امتی‌ترین شخصیت ایران و دنیای اسلام بوده و هست.

به مناسبت دومین سالگرد شهادت شهیدسلیمانی صورت می‌گیرد

توزیع بزرگ‌ترین کمک‌های مومنانه

صبح نو

توصیف رهبر انقلاب از شهید حاج قاسم سلیمانی؛

ملی‌ترین و امتی‌ترین

در آستانه‌ دومین سالگرد شهادت شهید سپهبد حاج قاسم‌سلیمانی، خانواده‌ ایشان روز گذشته با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار خانواده و اعضای ستاد بزرگداشت سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی، «صدق» و «اخلاص» را خلاصه، نماد و نمایه مکتب سلیمانی خواندند و با اشاره به الگو شدن حاج‌قاسم در میان جوانان منطقه افزودند: سلیمانی عزیز، ملی‌ترین و امتی‌ترین شخصیت ایران و دنیای اسلام بوده و هست.

رهبر انقلاب، شهادت سردار سلیمانی را حادثه‌ای ملی و حادثه بین‌الملل اسلامی برشمردند و افزودند: بزرگداشت مردمی و مبتکرانه حاج‌قاسم در سراسر ایران نشان‌دهنده‌ پیشرو بودن ملت در قدرشناسی از این شهید والامقام است.
ایشان با استناد به آیات متعدد قرآن کریم گفتند: صدق و اخلاص، جوهره و شکل‌دهنده مکتب سلیمانی است که هم زندگی و هم شهادت او را پربرکت ساخت و کیفیت شهادت او نیز به فضل الهی حجت را بر همه بندگان خدا و دشمنان اسلام تمام کرد.حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پایبندی و وفاداری کاملا صادقانه سردارسلیمانی به عهدی که با پروردگار بسته بود و تعامل از سر صدق حاج قاسم با امام و آرمان‌های اسلام و انقلاب را مایه برکت فعالیت‌های سردارسلیمانی خواندند و افزودند: سردار عزیز ملت ایران، رنج مجاهدت در راه آرمان‌ها را با همه وجود تحمل می‌کرد و با کمال دقت و در همه عمر به وظایف خود در قبال ملت ایران و امت اسلامی وفادار بود.
ایشان با انتقاد از کسانی که خواسته یا ناخواسته خط دشمن در ترویج دوگانه دروغین «ملت و امت» را دنبال می‌کنند، گفتند: حاج‌قاسم ثابت کرد که می‌توان ملی‌ترین و درعین‌حال امتی‌ترین بود.رهبر انقلاب با اشاره به حضور ده‌ها میلیونی ملت در تشییع پیکر مطهر سردار افزودند: این واقعیت نشان می‌دهد حاج‌قاسم ملی‌ترین چهره بوده و هست، ضمن اینکه نفوذ روزافزون یاد و نام او در دنیای اسلام اثبات می‌کند سلیمانی عزیز، امتی‌ترین چهره دنیای اسلام نیز بوده و هست.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، حاج‌قاسم را مظهر تلاش و کار خستگی‌ناپذیر و حیرت‌انگیز برشمردند و افزودند: سردار قهرمان ملت ایران، در همه کارها و فعالیت‌های بی‌پایانش در حد تحسین‌برانگیزی از شجاعت و شهامت و درعین‌حال عقلانیت برخوردار بود و ضمن شناخت دقیق از دشمن و امکانات و ابزارهایش، بدون ذره‌ای بیم، با قدرت و تدبیر وارد میدان مقابله می‌شد و کارهای اعجاب‌انگیزی انجام می‌داد.
ایشان تحسین ملت از شجاعت سردارسلیمانی را ازجمله نتایج صدق حاج‌قاسم در وفاداری به عهد الهی خواندند.
 رهبر انقلاب، «اخلاص و کار برای خدا» را ویژگی دیگر شهیدسلیمانی و مایه برکت بی‌بدیل در کار او دانستند و افزودند: او از دیده شدن فرار می‌کرد و اهل تظاهر و لاف‌زنی نبود و آن تشییع ده‌ها میلیونی و رواج نام و یاد او در جهان، اولین پاداش و جزای الهی به اخلاص او در دنیا بود.
 
«شهید» سلیمانی برای دشمنانش خطرناک‌تر از «سردار» سلیمانی است
 ایشان با اشاره به تبدیل شدن شهیدسلیمانی به الگو و قهرمان جوانان دنیای اسلام و منطقه، گفتند: امروز سلیمانی در منطقه ما نماد امید، اعتمادبه‌نفس، رشادت و رمز استقامت و پیروزی است و همچنان‌که برخی به‌درستی گفته‌اند، «شهید» سلیمانی برای دشمنانش خطرناک‌تر از «سردار» سلیمانی است.حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: دشمنان خیال می‌کردند با شهادت سلیمانی، ابومهدی و دیگر همراهان ایشان، کار تمام خواهد شد اما امروز به برکت آن خون عزیز و مظلومانه، آمریکا از افغانستان فرار کرده است، در عراق ناچار به تظاهر به خروج و اعلام نقش مستشاری و بدون حضور نظامی است که البته برادران عراقی باید با هوشیاری این مساله را دنبال کنند، در یمن جبهه مقاومت رو به پیشرفت است، در سوریه، دشمن، زمین‌‌گیر و بدون امید به آینده است و درمجموع جریان مقاومت و ضد استکباری در منطقه، امروز از دو سال قبل، پررونق‌تر، شاداب‌تر و امیدوارتر درحال کار و حرکت است.
رهبر انقلاب با نقل نمونه‌ای از برخورد عمیقا مهربانانه شهیدسلیمانی با فرزندان شهدا، خاطرنشان کردند: آن شهید عزیز با آن روحیه عطوف در مقابل خانواده شهدا، در مقابل اشرار و مفسدان داخلی و خارجی چنان قاطع و با شدت بود که حتی خبر حضورش در یک منطقه، روحیه دشمن را نابود می‌کرد.
 واهمه دشمنان از رواج و تکثیر الگوی سردارسلیمانی
 ایشان برخورد حذفی مستکبران با شهیدسلیمانی در فضای مجازی را نشانه ترس آن‌ها حتی از اسم شهید و واهمه‌شان از رواج و تکثیر آن الگوی گران‌سنگ دانستند و گفتند: در دنیای امروز، فضای مجازی زیر کلید مستکبران است و این واقعیت باید مسوولان فضای مجازی کشور را نیز هوشیار کند تا به‌نحوی عمل کنند که دشمن نتواند به هر شکل و هر جا که اراده کرد، در فضای مجازی برخورد کند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای شهیدسلیمانی را یک واقعیت ماندنی و تا ابد زنده خواندند و افزودند: قاتلان او همچون ترامپ و امثال آن، جزو فراموش‌شدگان تاریخ خواهند بود و در زباله‌دان تاریخ گم و گور می‌شوند؛ البته پس از آنکه تقاص جنایت دنیوی خود را 
پس بدهند.رهبر انقلاب با تحسین فعالیت‌های خانواده، همرزمان و دوستان شهیدسلیمانی و به‌ویژه سردار قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در دنبال کردن و به پیش بردن خط مبارک مقاومت، گفتند: خداوند به کسانی که در راه اراده و اهداف او حرکت کنند، وعده دفاع و نصرت داده است و این وعده امیدبخش شامل حال ملت ایران خواهد بود.
پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، خانم زینب سلیمانی، فرزند شهید و مسوول بنیاد شهید سلیمانی گزارشی از فعالیت‌های این بنیاد و همچنین اقدامات انجام‌شده در ستاد مردمی بزرگداشت دومین سالگرد شهدای مقاومت بیان کرد.
همچنین سردار سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شهیدسلیمانی را حقیقتی جاری، جوشان و الهام‌بخش برای جوانان امت اسلامی برشمرد و افزود: دشمن با آن جنایت به‌دنبال خاموش کردن نور مقاومت بود ولی اعجاز خون آن شهیدان پرافتخار موجب پیشرفت مقاومت و 
عقب زدن دشمن در همه جبهه‌های درگیری شد.
 

captcha
شماره‌های پیشین