sobhe-no.ir
1326
دوشنبه، ۰۶ دی ۱۴۰۰
15
آیا برای اکران فیلم «قاتل و وحشی» می توان راه‌حلی یافت ؟

تصمیم طلایی جشنواره برای نعمت الله

میلاد نجفی / «قاتل و وحشی» ساخته حمید نعمت‌الله است. فیلم در میانه راه ساخت به علت مشکل بودجه برای مدتی متوقف شد و همچنین به‌دلیل اختلافات مالکیتی مجوز حضور در جشنواره فجر ۹۸ را نگرفت، سرانجام در پاییز سال۱۳۹۹، با اتمام مراحل صدا و ساخت موسیقی آماده نمایش شد. حواشی فیلم همچنان ادامه یافت و با وجود دریافت نقدهایی مثبت از آن‌ها که فیلم را در اکران‌های خصوصی دیده بودند، پروانه نمایش از طرف وزارت ارشاد برای اکران در جشنواره فجر ۹۹ را دریافت نکرد.

اخبار کوتاه

صبح نو

اخبار کوتاه

راعی تصویربرداری «جشن سربرون» را تمام کرد
تصویربرداری سریال «جشن سربرون» به کارگردانی مجتبی راعی و تهیه‌کنندگی حسن نجاریان به اتمام رسید. به گزارش ایسنا، آخرین لوکیشن اصلی سریال «جشن سربرون»، شهرک غزالی و بیابان‌های خاوران بود که سکانس‌های جنگی به مدت پنج روز در این بیابان‌ها ضبط شد. داستان «جشن سربرون» این چنین است: بهادر کدخدای ایل پوسان با کدخدای طایفه همسایه سرخو رقابت و مخالفتی دیرینه دارد. مدتی است آتش کینه‌ها خاموش شده است تا اینکه سرخو با اعتمادبه‌نفس به خواستگاری دختری زیبا و کم‌سن‌وسال بهادر جهان‌پسند می‌آید. غافل از اینکه قرار است مدتی بعد جهان‌پسند به عقد پسرعمویش درآید. بهادر قاطعانه با این وصلت مخالفت می‌کند. زخم‌های کهنه سرباز می‌کنند. هر دو طایفه از کدخدای خود حمایت می‌کنند. درگیری ابعاد بزرگ‌تری می‌یابد و بهادر تلاش بزرگی را آغاز می‌کند. حسین محجوب، محمود پاک‌نیت، لاله اسکندری، فرخ نعمتی، قاسم زارع، داریوش کاردان، میرطاهر مظلومی و رامین ناصرنصیر از بازیگران این مجموعه تلویزیونی هستند. سریال ۴۵قسمتی «جشن سربرون» به سفارش سیمافیلم تولید شده است و به روایت دوران قبل از مشروطه می‌پردازد.
 
 اجرای «بک تو بلک» در شهرزاد آغاز شد
 نمایش «بک تو بلک» به کارگردانی سجاد افشاریان از ۲دی اجراهای خود را در پردیس تئاتر شهرزاد آغاز کرد. به گزارش روابط‌عمومی، نمایش «بک تو بلک» با بازی، نویسندگی و کارگردانی سجاد افشاریان از ۲دی‌ماه اجراهای خود را در پردیس تئاتر شهرزاد در دو سانس ۱۸ و ۲۰ آغاز کرد. سجاد افشاریان درباره وضعیت ظرفیت سالن‌ها اعلام کرد: ما همچنان تا ۲۲دی‌ به تمامی پروتکل‌های دوران پاندمی پایبند هستیم ‌و ظرفیت سالن به‌صورت اتومات در سایت فروش بلیت ۵۰درصد است؛ به این صورت که مخاطبان اگر یک یا چند نفر باشند بعد از انتخاب جایگاه از هر دو طرف صندلی‌های کناری قفل و غیرقابل خرید می‌شود و بعد از آن طبق اعلام اداره کل هنرهای نمایشی با ظرفیت عادی به کار خود ادامه خواهیم داد. در این نمایش مهدی زندیه و نیکو بستانی نیز به‌عنوان بازیگر حضور دارند. تاکنون بیش از پنج‌هزار بلیت در دو هفته نخست اجرا ازسوی مخاطبان تهیه شده است.
 
 برگزاری جشنواره «داستان خرمشهر»
 جشنواره «داستان خرمشهر» به مناسبت چهلمین سالروز آزادسازی این شهر در دوران دفاع‌مقدس برگزار می‌شود. به گزارش فارس، جشنواره «داستان خرمشهر» به مناسبت چهلمین سالروز آزادسازی این شهر در دوران دفاع مقدس با رویکرد داستان کوتاه ویژه مقاومت و پایداری در خرمشهر برگزار می‌شود.
حجم آثار ارسالی به این جشنواره حداکثر باید پنج‌هزار کلمه باشد و تالیف و ارسال آثار برای همه گروه‌های سنی، آزاد است.  علاقه‌مندان تا ۳۰بهمن‌ماه فرصت دارند آثار خود را از طریق پست الکترونیک khoramshahrdastan@gmail.com به دبیرخانه به نشانی خیابان استاد شهید مطهری، خیابان میرعماد، نبش کوچه یکم، پلاک ۴، سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس، کدپستی: ۱۵۸۷۹۱۳۱۱۹ ارسال کنند. اختتامیه این جشنواره و تقدیم جوایز در خردادماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد و به نویسندگان سه اثر برتر مبالغ ۱۰۰میلیون، ۷۰میلیون و ۵۰میلیون ریال به همراه دیپلم افتخار و تندیس جشنواره اهدا خواهد شد. نفر چهارم تا دهم نیز هدیه ۱۰میلیون ریالی به همراه لوح تقدیر دریافت خواهد کرد. دبیر علمی جشنواره داستان خرمشهر قاسم‌علی فراست است.
 
  نمایشگاه کتاب با موضوع تغذیه
 کتابخانه مرجع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، نمایشگاهی از کتاب‌های منتخب فارسی و غیرفارسی با موضوع تغذیه برگزار می‌کند. به گزارش اداره کل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل کانون، نمایشگاه ماه دی کتابخانه مرجع کانون پرورش فکری با عنوان «خوراک زرافه با سالاد لاک‌پشت» برگزار می‌شود.
کتابخانه مرجع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هر ماه منتخبی از آثار خود را در قالب نمایشگاه در معرض دید علاقه‌مندان 
قرار می‌دهد. علاقه‌مندان به بازدید از این نمایشگاه می‌توانند تا پایان دی ۱۴۰۰ از ساعت۸ تا ۱۶ به کتابخانه مرجع کانون واقع در مجتمع فرهنگی هنری شهید ملک‌شامران واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی، پلاک۲۴ مجتمع فرهنگی هنری شهید ملک‌شامران مراجعه کنند.

captcha
شماره‌های پیشین