sobhe-no.ir
1326
دوشنبه، ۰۶ دی ۱۴۰۰
12
گفت‌وگوی «صبح‌نو» با یک منتقد درباره سینمای ملی همزمان با اکران«منصور» و سالگرد شهادت حاج‌قاسم

«فرمانده‌»ها ماندگار می‌شوند

میلاد نجفی / «سینمای ملی» همواره یکی از بحث‌های مهم و جذاب برای اهالی سینما، مدیران و مخاطبان بوده است. اصولا چیزی به نام سینمای ملی وجود دارد؟ آیا رسیدن به این مفهوم‌ شدنی است یا صرفا آن را باید در محافل فرهنگی مورد بحث قرار داد؟ آن‌هایی که علاقه‌مند و معتقد به این مفهوم هستند، ویژگی‌ها و مولفه‌های مختلفی را برای رسیدن به این نقطه بیان می‌کنند. قالب‌های مشخصی هم در این زمینه معرفی می‌شود که یکی از آن‌ها اصطلاحا «قهرمان‌محور» است. سینمای قهرمان‌محور که از اوایل پیدایش سینما تا به امروز نقل محافل سینمایی بوده و اتفاقا طرفداران زیادی هم دارد، یکی از اشکالی است که می‌تواند در مسیر رسیدن به سینمای ملی تعریف شود. حال این قهرمانان می‌توانند براساس شخصیت‌های واقعی باشند یا خیالی. البته تاریخ کشورمان آنقدری قهرمان داشته که بتوان اولویت را به شخصیت‌های واقعی داد. آدم‌هایی در حوزه‌های نظامی، هنری، اجتماعی، علمی، مذهبی و... که از سال‌ها پیش تا به امروز برای این آب و خاک از خودشان هزینه کرده‌اند. در این میان طبیعتا آن‌هایی که حتی از جان‌شان هم برای آسایش مردم ایران هزینه کرده‌اند، جایگاه ویژه‌ای دارند.

خبر

مانع‌زدایی از مسیر نهاد کتابخانه‌های عمومی

صبح نو

خبر

مانع‌زدایی از مسیر نهاد کتابخانه‌های عمومی

محمدمهدی اسماعیلی در نشستی با سرپرست نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور ضمن تاکید بر اصلاح موارد قانونی نهاد بر ضرورت برگزاری منظم جلسات بررسی این موضوع تا حصول نتیجه تاکید کرد.
محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس هیات امنای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در نشستی با سرپرست نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور ضمن تاکید بر اصلاح موارد قانونی نهاد بر ضرورت برگزاری منظم جلسات بررسی این موضوع تا حصول نتیجه تاکید کرد.
مهدی رمضانی، سرپرست نهاد در نشستی با محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس هیات امنای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به ارائه گزارشی از فعالیت‌ها، اقدامات نهاد و مشکلات قانونی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور پرداخت.
در این نشست که یاسر احمدوند معاون فرهنگی، سیدمحمود اسلامی معاون اداری و مالی و سیدمحمد هاشمی معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور داشتند، ضمن بررسی مشکلات و مسائل پیش روی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور بر ضرورت اصلاح موارد قانونی نهاد تاکید شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست ضمن ارائه راهکارهای موجود برای حل مسائل و مشکلات حقوقی و قانونی بر ضرورت برگزاری مستمر این جلسات تا حصول نتیجه تاکید کرد.
رییس هیات امنای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور افزود: رفع مشکلات حقوقی و قانونی نهاد می‌تواند در گسترش فعالیت‌های این نهاد عظیم مردمی و همچنین توسعه فرهنگ ایران اسلامی نقش مهمی داشته باشد. ضرورت دارد رفع مشکلات نهاد در اولویت دغدغه مدیران فرهنگی قرار بگیرد. این مسیر با همراهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش خواهد رفت.

captcha
شماره‌های پیشین