sobhe-no.ir
1325
یکشنبه، ۰۵ دی ۱۴۰۰
15
گفت‌وگوی «صبح‌نو» با سرپرست معاونت آموزش شهرداری تهران

چاشنی طنز، زهر بحران را می‌گیرد

جشنواره سراسری طنز و کاریکاتور بحران با همکاری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و دفتر طنز حوزه هنری در سه محور زلزله، سیل و کرونا و در بخش‌های شعر طنز، داستان کوتاه طنز، کاریکاتور و کارتون برگزار می‌شود. دبیر جشنواره طنز و کاریکاتور بحران، «عباس حسین‌نژاد» است و استادان «امید مهدی‌نژاد» و «اسماعیل امینی» در بخش شعر، «رضا ساکی» و «امیر اسماعیلی» در بخش داستان، «سیدمسعود شجاعی طباطبایی» و «سیدمحمد جواد طاهری» در بخش کاریکاتور آثار ارسالی را داوری می‌کنند.

اخبار کوتاه

صبح نو

اخبار کوتاه

موفقیت «شبیه مریم» ادامه دارد
در ایام شهادت حضرت فاطمه‌زهرا(س) کتاب «شبیه مریم» از انتشارات کتاب جمکران با تصویرگری محمد صادق به چاپ پنجم رسید. به گزارش فارس، این رمان زندگی بانو فضه از زمانی که در نوبه (شهری در آفریقا) بود تا زیست وی در فضای مدینه‌النبی را به‌صورت جذاب و خواندنی به تصویر کشیده است. بانو فضه یک دختر معمولی و مسیحی در آفریقا بود. وقتی بانو فضه به خانه حضرت زهرا(س) می‌آید، زندگی او وارد مرحله جدیدی می‌شود و شخصیت وی رشد می‌کند. تا جایی که پیامبر(ص) درباره بانو فضه می‌گوید: خدا را شکر که مقام کنیز دخترم به رتبه و منزلت حضرت مریم رسیده است.
فضه، خدمتگزار عالم و شهیر حضرت فاطمه‌زهرا(س) و راوی حدیث از آن بانوی بزرگ است. این بانو علاوه‌بر قدرت خطابه بالا و تسلط به علم طبابت و کیمیا، یکی از حافظان بی‌نظیر قرآن در طول تاریخ اسلام است. بانو فضه 20سال به زبان قرآن با همگان صحبت کرد و هیچ‌کس هیچ کلامی غیر از قرآن از او نشنید. کتاب حاضر دوران صدر اسلام و زمان حضرت رسول(ص)، تولد حضرت زهرا(س) و زندگی با حضرت علی (ع) و حوادث پیش‌آمده را به‌صورت داستانی روایت کرده است.
 
  سعید روستایی قید حضور در فجر را زد
 فیلم سینمایی «برادران لیلا» به کارگردانی سعید روستایی در چهلمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درنمی‌آید. به گزارش مهر، درحالی‌که مردادماه امسال در خبری رسمی ازسوی
 روابط عمومی فیلم سینمایی «برادران لیلا» به کارگردانی سعید روستایی اعلام شد فیلمبرداری این فیلم آغاز شده است، ضبط «برادران لیلا» همچنان ادامه دارد و این فیلم برای حضور در چهلمین جشنواره فیلم فجر آماده نخواهد شد. گرچه سعید روستایی با دو فیلم قبلی خود با نام «ابد و یک روز» و «متری شیش و نیم» در جشنواره فیلم فجر حضور داشته و جوایز متعددی را هم کسب کرده است اما این کارگردان این‌بار قید حضور در فجر را زده است و «برادران لیلا» در چهلمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درنمی‌آید. فیلم سینمایی «برادران لیلا» تا به امروز در خیابان هاشمی تهران، خیابان رودکی و مناطقی از حوالی تهران فیلمبرداری شده اما کار گروه تولید این فیلم همچنان ادامه دارد. در این فیلم بازیگرانی چون نوید محمدزاده، ترانه علیدوستی، سعید پورصمیمی، پیمان معادی، فرهاد اصلانی و… به ایفای نقش پرداخته‌اند. مدیر فیلمبرداری «برادران لیلا» هومن بهمنش و مدیر صدابرداری آن رشید دانشمند است. سعید روستایی و جواد نوروزبیگی به‌طور مشترک تهیه‌کنندگی این اثر را به عهده دارند.
 
 دنیل کریگ مقابل جیمزباند
 دنیل کریگ احتمال ‌ساخته شدن جیمز باند در قالب دنباله‌های جانبی آنلاین را به باد انتقاد گرفت. به گزارش مهر به نقل از ایندیپندنت، آخرین بازیگر نقش جیمز باند گفته است: جیمز باند مناسب تماشا کردن روی گوشی‌های موبایل نیست. برمبنای این قرارداد اکنون غول آمازون با همه تکنولوژی‌ای که در اختیار دارد یکی از مالکان همه ادامه‌های جیمز باند است. حدود یک‌ماه پیش، نشریه «سان» این احتمال را طرح کرد که آمازون قصد دارد تا ادامه‌هایی به سبک فیلم‌های مارول برای اکران آنلاین بر مبنای شخصیت باند تولید کند. بااین‌حال «ائون پروداکشنز» که رؤسای فیلم هستند و امتیاز ساخت ۰۰۷ را در اختیار دارند با این تغییرات مخالفت کرده‌اند.
حالا دنیل کریگ نیز در مصاحبه با «سان» مخالفت خود با تولید چنین مجموعه‌هایی بیان کرد و گفت جیمزباند چیزی نیست که بخواهی روی موبایل تماشا کنی. کریگ که برای آخرین‌بار در جدیدترین فیلم جیمزباند یعنی «زمانی برای مردن نیست» بازی کرد، گفت: این فیلم‌ها روی گوشی موبایل چندان خوب دیده نمی‌شوند. باید در سینماهای آیمکس آن‌ها را دید. روی پرده ۳۰فوتی عالی است. این فیلم‌ها یک رویداد خانوادگی هستند و موجب می‌شوند خانواده با هم بیرون برود. تا وقتی چنین فیلم‌هایی ساخته شود، سینما فرصتی برای ادامه بقا خواهد داشت.

captcha
شماره‌های پیشین