sobhe-no.ir
1323
چهارشنبه، ۰۱ دی ۱۴۰۰
2
دومین روز رزمایش پیامبر اعظم ۱۷ ؛

از انهدام اهداف با موشک الماس تا تمرین عملیات موشکی

در گفت‌وگوی«صبح نو» با مصطفی خوش چشم، نقش فرانسه و روسیه در مذاکرات وین بررسی شد

مانع تراشی فرانسه در وین

مذاکرات وین در دور هفتم با ابعاد جدیدی همراه شد؛ ابعادی که حالا اثرگذاری طرف مقابل را با سویه‌های متفاوتی به نمایش گذاشته است. نقش متفاوت کشورهای اروپایی و به‌ویژه فرانسه، کشورهای دیگر مانند سوریه را نیز به واکنش واداشت. روس‌ها در روزهای گذشته در مواجهه با اظهارات و مواضع اروپایی‌ها به‌تندی سخن گفته‌اند که نشان‌دهنده تغییر رویکردی معنادار است.

صبح نو

دومین روز رزمایش پیامبر اعظم ۱۷ ؛

از انهدام اهداف با موشک الماس تا تمرین عملیات موشکی

دومین روز رزمایش مشترک پیامبر اعظم(ص)17 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از صبح امروز با حضور سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سرلشکر پاسدار غلامعلی رشید، فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا(ص) و جمعی از فرماندهان و کارشناسان ستاد کل نیروهای مسلح آغاز شد. 
سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه برگزاری دومین روز رزمایش مشترک پیامبر اعظم(ص) 17 در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز شاهد صحنه یک رزمایش دقیق و واقعی بودیم، گفت: نقطه اوج تلاش و عمل برادران نیروی دریایی سپاه کیفیت، اثربخشی و دقت‌عمل سامانه‌ها بود.
سرلشکر سلامی دقت در اصابت به اهداف، انعطاف در بردهای متفاوت و قابلیت عملیات هم‌زمان روی هدف‌های ثابت یا متحرک را از وجوه برجسته این مرحله از رزمایش پیامبر اعظم‌(ص)17 برشمرد و گفت: با ارزیابی دقیقی که از منحنی‌های رشد قدرت دفاعی دارم در دو روز اخیر در نیروی دریایی سپاه جهش در قدرت دفاعی را ملاحظه کردم.
 شلیک و اصابت همزمان 5 فروند موشک کروز در رزمایش
بر همین اساس، در دومین روز از رزمایش یگان‌های موشکی و سطحی نیروی دریایی سپاه با شلیک موشک‌های کروز ضدکشتی موفق به انهدام اهداف ازپیش‌تعیین‌شده شدند.
در ادامه مرحله اصلی رزمایش، یگان پهپادی نیروی دریایی سپاه با استفاده از پهپادهای مراقبتی و رزمی مهاجر6 اهداف ثابت و متحرک زمینی و دریایی را با موفقیت مورد اصابت قرار دادند.در این مرحله از رزمایش، پهپادهای مهاجر6 با پرتاب بمب هوشمند و نقطه‌زن قائم و همچنین شلیک موشک هوشمند الماس موفق به انهدام اهداف موردنظر شدند.
بمباران اهداف زمینی ازسوی جنگنده‌های سوخو22 هوافضای سپاه
در ادامه رزمایش دو فروند جنگنده بمب افکن سوخو-22 نیروی هوافضای سپاه به‌منظور پشتیبانی نزدیک هوایی از نیروهای عمل‌کننده در رزمایش مشترک پیامبراعظم(ص)17 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، عملیات بمباران اهداف دشمن را با موفقیت اجرا کردند.در این عملیات، جنگنده‌های سوخو-22 با استفاده از بمب‌های بومی و نقطه‌زن یاسین اهداف زمینی را مورد اصابت قرار دادند.در ادامه مرحله اصلی رزمایش، یگان‌های تفنگدار نیروی دریایی سپاه در اجرای ماموریت دفاع ساحلی و مقابله با تجاوز نیروهای متخاصم، شناورهای تندرو نیروهای دشمن را با موفقیت مورد اصابت قرار دادند.در این سناریو از رزمایش، نیروهای مدافع سواحل و جزایر با استفاده از موشک‌های ضدزره هدایت‌شونده، شناورهای تندروی دشمن را با موفقیت منهدم کردند.در ادامه دومین روز رزمایش مشترک پیامبر اعظم(ص) ۱۷ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عملیات موشکی بالستیک علیه شناورها، تاسیسات و پایگاه‌های دشمن اجرا شد. در این مرحله از رزمایش موشک‌های بالستیک زمین به زمین اهداف ازپیش‌تعیین‌شده را مورد اصابت قرار دادند.همچنین اهداف شناوری شبیه‌سازی‌شده دشمن فرضی با شلیک موشک‌های سطح به سطح شناوری و ساحل به دریا منهدم شد.اجرای عملیات ازسوی سامانه‌های پدافند هوایی شناوری و ساحلی علیه اهداف پهپادی دشمن از دیگر بخش‌های دومین روز رزمایش پیامبراعظم(ص) ۱۷ بود که با موفقیت اجرا شد.

captcha
شماره‌های پیشین