sobhe-no.ir
1304
شنبه، ۰۶ آذر ۱۴۰۰
15
گزارشی از تازه‌ترین اخبار و رویدادهای دنیای بازی‌های رایانه‌ای

حال و روز بــازی‌خــورها

برخلاف تصوری که در کشور ما وجود دارد، دنیای بازی‌های رایانه‌ای به معنای واقعی کلمه یک صنعت است؛ صنعتی که حتی از برخی حوزه‌های مشهور ورزشی و هنری هم درآمد بیشتری دارد. در این گزارش تعدادی از اخبار و رویدادهای مهم این حوزه را که در روزهای اخیر رسانه‌ای شده‌است مرور می‌کنیم.

اخبار کوتاه

صبح نو

اخبار کوتاه

بازدید رییس رسانه ملی از  مجموعه«شهید باکری» 
پیمان جبلی، رییس سازمان صداوسیما با حضور در پشت‌صحنه مجموعه تلویزیونی «شهید باکری» که به روایت فرازهایی از زندگی شهید مهدی باکری می‌پردازد، در جریان روند تولید این مینی‌سریال قرار گرفت. به گزارش روابط‌عمومی صداوسیما، پیمان جبلی، رییس رسانه ملی با حضور پشت‌صحنه مجموعه تلویزیونی «شهید باکری» در این بازدید که بیش از چهارساعت به طول انجامید، در جریان جزئیات و روند تولید این مجموعه تلویزیونی قرار گرفت و گپ و گفتی صمیمانه با عوامل این سریال داشت. هادی حجازی‌فر، بازیگر و کارگردان این مجموعه تلویزیونی با اشاره به دشواری‌های ساخت این سریال گفت: اگرچه این سریال هفت قسمت است اما ساخت آن به‌اندازه هفت فیلم سینمایی برای ما سخت و دشوار بود. وی ادامه داد: تلاش کردیم برای پذیرش هرچه بهتر قصه فیلم نزد مخاطب، شخصیت شهید باکری را از نگاه دیگر شخصیت‌های داستان روایت کنیم. حجازی‌فر که خود عهده‌دار نقش شهید باکری است، گفت: تصویربرداری این مینی‌سریال تا یک‌ماه دیگر به پایان می‌رسد و امیدوارم بتوانیم با این مجموعه تلویزیونی کیفیت سریال‌های حوزه دفاع مقدس را به میزان قابل‌توجهی ارتقا دهیم. رییس رسانه ملی که با همراهی حمید شاه‌آبادی، معاون سیما و حسین قرایی، مدیرکل روابط‌عمومی از صحنه‌های مختلف سریال دیدن کرد با یکایک بازیگران و عوامل سریال آشنا شد. وی که به مناسبت هفته بسیج از روند تولید این پروژه دیدن می‌کرد، افزود: در هفته بسیج این بازدید از پشت‌صحنه سریال شهید باکری انجام شد تا از زحمات شبانه‌روزی آقای حجازی‌فر تشکر کنم. ایشان تلاش زیادی کردند تا این کار فاخر هر چه زودتر به نتیجه برسد و مردم ما بتوانند گوشه‌ای از ایثارگری‌های بزرگان دفاع مقدس را ببینند. رییس رسانه ملی با اشاره به غنی بودن سوژه‌های شخصیت‌های برجسته دفاع مقدس بیان کرد: مسوولیت ما در نمایش چهره‌های ماندگار و پرآوازه دفاع مقدس یعنی فرماندهان شهید به مراتب سخت‌تر است چراکه نشان دادن داستان یک شخصیت فقط یک بار امکان‌پذیر است و همان یک‌بار باید به بهترین شکل ممکن باشد.
 
امید زندگانی و جوانه دلشاد در نمایش «دنیا»
پوستر نمایشنامه «دنیا» به کارگردانی و نویسندگی علیرضا حاتمی و با نقش‌آفرینی امید زندگانی و جوانه دلشاد رونمایی شد. به گزارش مشاور رسانه‌ای گروه، قرار بود «دنیا» که نویسندگی و کارگردانی آن را علیرضا حاتمی برعهده دارد، تابستان امسال روی صحنه برود اما به‌دلیل شیوع موج پنجم کرونا و اهمیت سلامت تماشاگران تئاتر روی صحنه برای اجرا نرفت اما حالا گروه تئاتری دنیا درحال تمرین برای اجرای خود در مهرگان هستند و قرار است آذرماه امسال در تماشاخانه مهرگان روی صحنه خواهد رفت. تهیه‌کنندگی دنیا برعهده علی میرقربانی و والا آقازاده و مشاور کارگردان لیلا اوتادی است. عوامل نمایشنامه‌خانی دنیا امروز شنبه ۶آذرماه ساعت ۲۰:۳۰ در خانه نمایش مهرگان واقع در خیابان نوفل‌لوشاتو، خیابان خارک، بن‌بست اول میزبان شما 
خواهند بود.
  
آغاز نمایشگاه گروهی تجسمی «دنیای هنر»
 نمایشگاه «دنیای هنر» با آثار نقاشی الهام مقتدایی و برخی هنرمندان جوان تهران و دیگر شهرهای ایران در گالری انتظامی افتتاح شد. به گزارش روابط‌عمومی این رویداد، دیروز جمعه 5آذرماه نمایشگاه هنرهای تجسمی «دنیای هنر» واقع در گالری انتظامی کار خود را آغاز کرد. مقتدایی درخصوص این نمایشگاه گفت: «هدف از برگزاری نمایشگاه «دنیای هنر»، به‌تصویرکشیدن موضوعات مهم فرهنگی و اجتماعی در قالب نقاشی و تصویر است که دغدغه اصلی من به‌عنوان یک هنرمند جوان است». افتتاحیه این نمایشگاه گروهی با حضور خانم دکتر «اکرم خطیبی» (هنرمند جهانی) و برخی اساتید، اهالی سینما و چهره‌های سرشناس هنری همراه بود. الهام مقتدایی به‌عنوان گالری‌گردان و مدیر گروه ال‌نیو (Elnew) نیز با هدف ارتقای فرهنگ و هنر کشور در این نمایشگاه شرکت داشتند. در این نمایشگاه هنرمندانی از شهرهای مختلف ایران ازجمله اصفهان و همدان و آمل با آثار زیبای خود شرکت کردند و همین‌طور دو کودک هنرمند هم آثار خلاقانه خود را به نمایش گذاشتند. اسامی هنرمندان شرکت‌کننده در نمایشگاه عبارتند از: مونا تیرگر، الهام مقتدایی، نفیسه رنجبری، عسل نژادسلیم، گلی گازا، هستی واسعی، نرگس توبه‌ییها، فاطمه چراغعلی، ارغوان خسروی و سلنا سیدرضایی.

captcha
شماره‌های پیشین