sobhe-no.ir
1303
چهارشنبه، ۰۳ آذر ۱۴۰۰
9
«صبح‌نو» جزئیات افزایش حقوق و دستمزد سال 1401 را بررسی می‌کند

افزایش نابرابر حقوق در برابر تورم سرکش

هر سال به نیمه دوم و فصل سرد سال که نزدیک می‌شویم، بحث مزد و حقوق سال آینده داغ می‌شود. از یک طرف، افزایش حقوق کارمندان شاغل و بازنشسته‌ زیرمجموعه‌ دولت است که میزان آن در لایحه بودجه سالانه می‌آید و معمولا محل بحث و گفت‌وگو در کمیسیون‌های بودجه‌ای مجلس قرار می‌گیرد و از طرف دیگر، بحث دستمزد کارگران شاغل در بخش خصوصی است که میزان افزایش سالانه‌ آن باید براساس گفت‌وگوهای سه‌جانبه در «شورای‏عالی کار» تعیین شود. همزمان دولت بنای افزایش فقط ۱۰درصدی حقوق کارمندان را دارد؛ اگرچه حقوق کارمندان و میزان افزایش حقوق آنان ارتباطی به کارگران و مذاکرات مزدی در شورای‌عالی کار ندارد اما معمولا دولتی‌ها همان عدد افزایش در لایحه بودجه را به‌عنوان «پیشنهاد اولیه» یا «پایه‌ چانه‌زنی» با خود به شورا می‌آورند و بنابراین عدد افزایش حقوق کارمندان در لایحه بودجه، از منظر نقطه شروع مذاکرات مزدی حایزاهمیت است؛ مثلا سال قبل که افزایش حقوق کارمندان ۲۵درصد بود، دولتی‌ها با این رقم شروع کردند که درنهایت میزان افزایش حداقل دستمزد ۳۹درصد مصوب شد.

قاچاق پیاز زعفران به کشورهای خارجی انجام شد

طلای سرخ، به نام ایران، به کام جهان

صبح نو

قاچاق پیاز زعفران به کشورهای خارجی انجام شد

طلای سرخ، به نام ایران، به کام جهان

درحالی ۹۲درصد زعفران بازارهای جهانی ازسوی ایران تامین می‌‌شود که این کشور نه‌تنها تعیین‌کننده قیمت نهایی زعفران جهانی نیست، بلکه زعفران ایران به نام کشورهای دیگر بسته‌بندی و به‌فروش می‌رسد.
زمانی نام زعفران که بر زبان‌ها جاری می‌شد، همه نام خطه خراسان را با آن همراه می‌کردند اما امروز دیگر خبری از زعفران خراسان نیست؛ چرا‌که کشت زعفران در بسیاری از استان‌های کشور، در حال انجام است هرچند به مرغوبیت زعفران خراسان نیست اما نه‌تنها در سراسر کشور بلکه در بسیاری از کشورهای دنیا نیز کشت می‌شود و علت آن نیز کم‌توجهی به این محصول استراتژیک بوده است. اینکه محصولی مختص یک کشور است چطور در دیگر کشورها کشت می‌شود، بحث‌های زیادی دارد که مهم‌ترین آن قاچاق پیاز زعفران ایرانی است. درحال‌حاضر ایران 92درصد زعفران بازارهای جهانی را تامین می‌کند اما نه‌تنها تعیین‌کننده قیمت نهایی زعفران جهانی نیست، بلکه زعفران ایران نیز به ‌نام کشورهای دیگر بسته‌بندی و به فروش می‌رسد؛ درواقع بازار زعفران به نام ایران و به کام دیگر کشورهاست.
 
صادرات، خام و فراوری‌شده
 آنطور که خبرگزاری تسنیم اعلام کرده؛ براساس آخرین آمار اعلام‌شده، 87درصد زعفران ایران به‌صورت خام صادر می‌شود و تنها 13درصد این محصول با بسته‌بندی و برند ایرانی وارد بازار جهانی می‌شود که این موضوع ضعف مدیریتی، نبود صنایع بسته‌بندی، برندسازی و از طرفی حضور دلال‌ها را بیش‌ازپیش نشان می‌دهد.
غلامرضا میری، نایب‌رییس شورای ملی زعفران در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: متاسفانه تولید زعفران به‌نسبت سال‌های گذشته روند کاهشی داشته است که البته بخشی از این کاهش به‌دلیل خشکسالی و کاهش بارندگی بوده اما بخش بسیار مهمی هم مربوط به کشاورزان است؛ چرا‌که کشاورزان و زعفران‌کاران با توجه به نابسامانی بازار زعفران، رغبتی برای کاشت این محصول ندارند. وی ادامه داد: ایران باید قیمت‌گذاری زعفران را به عنوان تولیدکننده انحصاری تعیین کند و سال‌هاست این موضوع را بیان می‌کنیم اما متاسفانه هیچ‌گونه اقدامی در این راستا صورت نگرفته است چرا‌که در دنیا وقتی کشوری 50 درصد تولید یک کالا را برعهده داشته باشد، تعیین‌کننده قیمت بازار است اما نمی‌دانم چرا درمورد زعفران این قانون اعمال نمی‌شود، درصورتی‌که 92درصد زعفران دنیا را ایران تامین می‌کند.نایب‌رییس شورای ملی زعفران ادامه داد: باوجوداینکه بسیاری از کالاهای اساسی در داخل کشور افزایش قیمت پیدا کردند اما قیمت زعفران در بازارهای داخلی نیز تغییری پیدا نکرد و متاسفانه با توجه به کاهش تولید زعفران، قیمت زعفران برای کشاورزان مقرون‌به‌صرفه نیست.
 علی حسینی، عضو شورای ملی زعفران نیز دراین‌باره اظهار داشت: تحریم ها روی زعفران اثر گذاشته و مانع صادرات این محصول به دیگر کشورها شده است. از طرفی نبود بسته‌بندی مناسب برای این محصول سبب شده تا زعفران ایران در بازارهای جهانی و با برندهای دیگر کشورها توزیع شود و این موضوع قطعاً در آینده روی بازار زعفران ایران تاثیر منفی خواهد گذاشت. وی تصریح کرد: برخی به‌جای اینکه به فکر تکمیل زنجیره زعفران و هم‌پوشانی آن باشند، بین تولیدکننده، فرآوری‌کننده و صادرکننده اختلاف ایجاد می‌کنند تا بتوانند بر بازار مسلط باشند و متاسفانه این کار به جایگاه زعفران ایران در بازارهای جهانی لطمه وارد می‌کند.
 حسینی با بیان این مطلب که باید با شیوه‌های علمی و نوین سعی کنیم به‌جای برداشت دو تا سه تن زعفران در هر هکتار، این رقم را به هشت کیلوگرم افزایش دهیم، افزود: حضور در بازارهای جهانی به‌عنوان عنصری تعیین‌کننده، نیازمند کاهش هزینه‌های تولید است.
 

captcha
شماره‌های پیشین