sobhe-no.ir
1303
چهارشنبه، ۰۳ آذر ۱۴۰۰
2
قالیباف در دیدار با جمعی از نویسندگان:

انقلابی‌گری یعنی عدل و عقل

دکتر قالیباف در دیدار صمیمی با جمعی از نویسندگان فرهنگ را ریشه حل بسیاری از مشکلات امروز کشور دانست و با بیان اینکه در دفاع‌مقدس با فرهنگ به میدان جنگ رفتیم، نه با قدرت نظامی، گفت: زمانی که از انقلابی‌گری حرف می‌زنیم باید عدل و عقل و حرمت انسان‌ها در تصمیم‌های ما پیدا باشد. در دوران دفاع مقدس رزمندگان عناصر اصلی بودند اما امروز و در جنگ اقتصادی، شهروندان و به‌صورت کلی مردم در تصمیمات مهم نیستند و درحالی‌که مردم تکیه‌گاه اصلی کشور هستند ما آن‌ها را با دسته‌بندی‌های مختلف جدا کرده‌ایم.

خبر

سرلشکر سلامی: ‌ایران است که آمریکا را مدیریت می‌کند

صبح نو

خبر

سرلشکر سلامی: ‌ایران است که آمریکا را مدیریت می‌کند

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی،‌ فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم افتتاحیه همایش حوزه‌های بسیج دانشجویی 210دانشگاه برتر کشور اظهار داشت: امروز از ایرانی سخن می‌گوییم که در ابعاد مختلف یک قدرت معتبر جهانی است، در محاصره، تحریم و فشار برای انزوا در عالم معتبر است، به رهبری فکر کنید که بزرگ‌ترین سرمایه ماست و ما را در این رقابت قدرت از دشمنان‌مان فاصله می‌اندازد و به‌نوعی از میدان آن‌ها جدا شویم و سبقت بگیریم، این رهبری بود. امروز فرش قرمزی وجود ندارد، نیکسونی نیست که در خیابان‌های تهران سوار جیپ حرکت کند و دانش‌آموزان و دانشجویان را بیاورند تا پرچم برایش تکان دهند و دانشجویان ما 16آذر ذبح شوند ‌روی پای رییس‌جمهور آمریکا، بسیاری تاریخ گذشته را نمی‌دانند که از چه فضای تاریکی هجرت کرده‌ایم و خداوند بر انقلاب نور بخشید، امروز ما عزیز هستیم.
فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ابراز کرد: هنر انقلاب در این بود که قبلا آمریکایی‌ها از راه دور سیاست‌شان را در ایران عمل می‌کردند، همه هزینه می‌کردند و آمریکایی‌ها منفعت می‌بردند اما مدیریت و هدایت الهی رهبران بزرگ انقلاب ما حضرات امام‌خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب این دو موهبت عظمی بود، کاری که این دو پیشوای بزرگ انجام دادند دشمن را از پناهگاه راهبردی خارج کردند و تمرکز دشمن را از این سرزمین به‌هم زدند و سیاست و راهبرد دشمن را دچار فروپاشی کردند و کشور آزاد شد و دشمن را تهدید کردند و جبهه وسیعی شکل دادند.سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: این خاصیت انقلاب است و بعد هنر انقلاب این است که به‌گونه‌ای عمل می‌کند که دشمن مجبور می‌شود ساختارهای قدرتی را که ساخته است خود از بین ببرد، همان‌گونه که در افغانستان، آمریکا مجبور شد با طالبان بجنگد، در جایی دیگر با القاعده بجنگد و با صدام بجنگد و راه را برای نفوذ 
انقلاب اسلامی هموار کند، در سوریه انتشار تروریسم بدهد تا فرصت برای ساختن قدرت مکمل جمهوری اسلامی فراهم شود تا در یمن علیه یمنی‌ها عمل کند تا فرصت برای ساختارهای متکی بر انقلاب فراهم شود و امروز در آستانه پیروزی قرار بگیرد.
وی گفت: هنر انقلاب این است و این یعنی فرسایش قدرت، شما می‌دانید که در رقابت سیاسی منطقه‌ای آمریکایی‌ها جایگاهی در منطقه ندارند و در حاشیه هستند و در عراق و چند پادگان کوچک محاصره هستند و در سوریه تنها در حلب و در یک جزیره محصورند و در افغانستان آن‌طور که دیدید فرار کردند و در یمن درحال شکست‌خوردن هستند و این یعنی نزول قدرت به‌تعبیر خود آمریکایی، وقتی آن‌ها منطقه را ترک می‌کنند این خلأ را چه‌کسی پر می‌کند و انقلاب باعث شد دچار فرسایش شوند.
فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: آنچه در فضای تحریم ساختیم قبل از آن نساختیم. مشکلات اقتصادی هست اما این مشکلات در آمریکا هم وجود دارد، آمریکا بیش از 40میلیون کارتن‌خواب دارد و 50میلیون گرسنه، ما هم مشکلاتی داریم اما کشور درحال ساخته‌شدن است. خیلی‌ها می‌خواهند سیمای انقلاب را تیره‌وتار نشان دهند و از حاکمیت طاغوت تمجید می‌کنند اما نمی‌دانند رهبری که با جانبازی و زهد و مناجات شبانه و شجاعت علوی(ع) در برابر دشمن ایستاد و کشور را به استقلال حقیقی رساند چه محشری به‌پا کرده است. مردم آگاهانه ایستاده‌اند و عملیات‌های دشمن در اراده آنان تاثیری ندارد.وی عنوان کرد: ما آوارگی و خطای ملت‌هایی را که در دفاع از ارزش‌های‌شان کوتاهی کرده‌اند، دیده‌ایم و می‌دانیم که اگر ملتی اشتباه کند ممکن است یک‌بار برای همیشه از جغرافیای سیاسی جهان محو شود. آنکه چهره ملت را سفید کرد و اجازه نداد پیش‌بینی دشمن درست دربیاید و با جهاد خود سحر دشمن را باطل کرد همین تفکر بسیجی بود که امروز می‌درخشد و ما را سربلند کرده و سبب شده است از هیچ قدرتی نترسیم.
فرمانده کل سپاه گفت: دشمن می‌خواهد از حوادث و اشتباهات ما رویداد بسازد، این کشور غنی است، ما در محاصره هستیم و وقتی می‌خواهیم لبنان را از فشار اقتصادی درآوریم، کشتی‌های ما را نمی‌توانند بزنند، این ایران است که آمریکا را مدیریت می‌کنند.
سرلشکر سلامی ادامه داد: شما دانشجویان چهره‌های آینده انقلاب هستید و نباید به حرف‌های شیاطین و دشمنان گوش کنید، این سخنان همه دروغ است که فضای مجازی را از دروغ، شایعه، اکاذیب و جوسازی‌های مسموم پر کرده‌اند و نباید در بازی روانی دشمن قرار بگیریم. امروز سیاست دشمن تسخیر قلب‌ها‌ست که می‌خواهد از غیرآمریکایی هم آمریکایی بسازد تا در فرهنگ، اندیشه و عمل، رفتار آمریکایی داشته باشد و ما باید با شناخت سیاست و راهبرد آن‌ها مقابل آن‌ها بایستیم. آن‌ها می‌خواهند از خطاهای ما سوءاستفاده کنند، رویداد بسازند و روایت‌های غلط از حوادث درست ارائه دهند.
 

captcha
شماره‌های پیشین