sobhe-no.ir
1302
سه شنبه، ۰۲ آذر ۱۴۰۰
9
آلوده‌ترین هوای تهران در نخستین روز آذرماه به ثبت رسید

تکرار درد خاکستری

خبر

صبح نو

خبر

یک‌چهارم مشترکان گاز پرمصرف هستند
 سخنگوی شرکت ملی گاز گفت: ۲۵درصد مشترکان صنعت گاز پرمصرف هستند و قرار شده که از این ماه جرایم سنگینی برای آن‌ها اعمال شود.
محمد عسگری با اشاره به اجرای طرح جریمه مشترکان پرمصرف، اظهار کرد: این طرح به‌منظور مدیریت مصرف از ماه جاری اجرایی خواهد شد و برای آن نیز دستورالعمل‌هایی تعریف شده است. وی با اشاره به آخرین وضعیت مصرف گاز در کشور گفت: درحال‌حاضر میزان مصرف روی ۵۳۶میلیون مترمکعب است که به‌طور میانگین در آبان‌ماه نسبت‌به سال گذشته حدود ۱۰۰میلیون مترمکعب افزایش مصرف داشته‌ایم.
سخنگوی شرکت ملی گاز اظهار کرد: لازم است مشترکان با انجام اقدام‌های ساده‌ای مانند تنظیم دمای رفاه ۱۸ تا ۲۱درجه سانتی‌گراد، پوشیدن لباس‌های گرم، محدود کردن فضای گرمایشی در منازل، خاموش کردن وسایل گرمایشی زمان ترک منازل و اماکن دولتی و اجتماعی، ما را در بخش مصرف همراهی کنند تا بتوانیم بی‌دغدغه زمستان امسال را هم پشت سر بگذاریم. به گفته عسگری، این اقدامات می‌تواند تا ۱۰درصد ذخیره انرژی را به‌دنبال داشته باشد و به ما این امکان را می‌دهد تا در تامین گاز نیروگاه‌ها و بخش خانگی و تجاری در فصل سرد، مشکل خاصی نداشته باشیم.
پیش از این جواد اوجی، وزیر نفت هم با دعوت از مردم برای مصرف بهینه گاز از افزایش تعرفه‌ها و جرایم برای مشترکان پرمصرف و بدمصرف گاز از یکم آذرماه خبر داده و گفته بود: مشترکانی که در سقف الگوی مصرف هستند، تشویق و مشترکان بدمصرف همان‌طور که بارها هم اعلام کردیم جریمه می‌شوند. وی درباره میزان افزایش قیمت برای مشترکان پرمصرف هم اظهار کرد: قیمت گاز به‌صورت پلکانی و در ۱۲پله برای مشترکان محاسبه می‌شود، مشترکانی که در سه پله نخست هستند همان قیمت گاز پارسال محاسبه می‌شود و هیچ افزایش قیمتی داده نخواهد شد اما مشترکان پرمصرف و خارج از الگوی مصرف به‌صورت پلکانی شامل جریمه می‌شوند.
 
کاهش ۱۵درصدی قیمت بلیت هواپیما از امروز
 وزیر راه، مسکن‌وشهرسازی از کاهش ۱۵درصدی قیمت بلیت هواپیما خبر داد.
 رستم قاسمی در حاشیه اجرای رزمایش زمستانی پلیس در جاده‌ها از طرح وزارت راه برای نوسازی ناوگان حمل‌ونقل در کشور خبر داد و گفت: ۳۶۰هزار کامیون در کشور تردد می‌کنند که درصد قابل‌توجهی از آن‌ها وضعیت مناسبی به‌لحاظ فرسودگی ندارند. ناوگان ریلی ما نیز در همین وضعیت است و در همین راستا طرح جامع نوسازی ناوگان حمل‌ونقل در کشور به اجرا درخواهد آمد و ما اعلام کردیم که باید طی چند سال پیش رو این نوسازی‌ها انجام شود. قاسمی درمورد اجرای طرح هوشمند محدودیت‌های کرونایی نیز گفت: ما اعلام کرده‌ایم که افرادی که بنا دارند تا از ناوگان حمل‌ونقل عمومی استفاده کنند حتما واکسن کرونا را تزریق کرده‌ باشند. وزیر راه در پاسخ به پرسشی درباره قیمت بلیت هواپیما اظهار کرد: ما تاکید کردیم هواپیماها باید از ۶۰درصد ظرفیت‌شان در ایام کرونا استفاده کنند؛ البته درمورد افزایش قیمت نیز امسال و قبل از شروع‌به‌کار دولت سیزدهم افزایش قیمت بلیت هواپیما را داشتیم که این موضوع مربوط به تورم بود. وی اضافه کرد: اما ما تصمیم گرفتیم که از امروز قیمت بلیت هواپیما ۱۵درصد کاهش پیدا کند که این موضوع از امروز اجرایی شد.

captcha
شماره‌های پیشین