sobhe-no.ir
1302
سه شنبه، ۰۲ آذر ۱۴۰۰
5
مقامات کاخ سفید به تل آویو هشدار دادند استفاده از ادبیات نظامی‌گری علیه ایران نتایج معکوس دارد و موجب کارآمدی بیشتر هسته ای ایران می شود

پایان گزینه‌های روی میز

برنامه هسته‌ای ایران اگرچه در سال‌های گذشته محور توجه دشمنان و به‌ویژه صهیونیست‌ها بوده است اما درنهایت با تمام تحریم‌ها، تهدیدها و خرابکاری‌ها، ایران در این عرصه بیش از گذشته درخشیده و توانایی بالاتری را کسب کرده است. توان نظامی و هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران حالا موضوعی است که نه‌تنها آمریکایی‌ها به آن اذعان دارند بلکه به متحدان‌شان نیز این موضوع را گوشزد می‌کنند.در همین راستا، روزنامه نیویورک‌تایمز با انتشار گزارشی به نقل از مقامات آگاه به پشت پرده گفت‌وگوهای آمریکا- اسراییل، نوشت: درحالی‌که ایالات‌متحده به تلاش برای بازگرداندن ایران به توافق هسته‌ای ادامه می‌دهد، مقامات اسراییلی هشدارهای آمریکا را رد می‌کنند.این گزارش با اشاره به اینکه در 20ماه گذشته چهار حمله منتسب به اسراییل در تاسیسات هسته‌ای ایران همراه با کشته شدن (شهادت) دانشمند ارشد هسته‌ای ایران رخ داده است، مقامات آمریکایی هشدار داده‌اند که اگرچه چنین تلاش‌هایی ممکن است «از نظر تاکتیکی رضایت‌بخش» اما به‌طورقطع غیرسازنده بوده و نتایج معکوسی به بار آورده‌اند.

سردار سنایی‌راد: امکان عملیاتی شدن تهدیدات نظامی علیه ایران وجود ندارد

عباس‌زاده مشکینی: آمریکا راهی جز بازگشت به تعهدات برجامی ندارد

خطیب‌زاده: امیدواریم سفر گروسی به تهران سازنده باشد

سفر پرحاشیه

صبح نو

عباس‌زاده مشکینی: آمریکا راهی جز بازگشت به تعهدات برجامی ندارد

محمود عباس‌زاده مشکینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «صبح‌نو» اظهار داشت: مواضع غربی‌ها چند لایه است و ما در هیچ زمانی با این شرایط نمی‌توانیم به آن‌ها اعتماد کنیم.
وی افزود: آن‌ها با اصل جمهوری اسلامی ایران مشکل دارند و این نظام را مانع برقراری هژمونی آمریکا در منطقه و جهان می‌بینند، به این دلیل پس از انقلاب اسلامی از هیچ اقدامی برای مهار آن فروگذار نکرده‌اند.
 سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: حقوق بشر و بحث هسته‌ای بهانه است و آن‌ها مشکل‌شان با اصل جمهوری اسلامی ایران است. آن‌ها تنها با بهره بردن از این مولفه‌ها به‌دنبال فشار بر مردم ایران هستند، تا بتوانند به اهداف شوم خود دست پیدا کنند.این نماینده مجلس افزود: اگر آن‌ها راست می‌گویند و با هسته‌ای شدن ایران مساله دارند، ابتدا جلوی رژیم‌صهیونیستی را که دست‌نشانده آن‌ها در منطقه است و نزدیک به ۱۰۰کلاهک هسته‌ای دارد بگیرند.
  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در دور جدید مذاکرات امیدواریم که آمریکایی‌ها به‌دنبال راه‌اندازی مذاکرات فرسایشی نباشند، ما در گذشته دیده‌ایم که یکبار مذاکرات به برجام ختم شد و درنهایت آن‌ها خیلی راحت از آن خارج شدند. آن‌ها باید به تعهدات خود بازگردند و راهی جز این ندارند.
عباس‌زاده مشکینی تاکید کرد: اعتقاد داریم آمریکا یا باید در دور جدید مذاکرات ابتدا تحریم‌ها را بردارند تا بتوانیم این مسیر را ادامه دهیم.
وی با بیان اینکه اروپایی‌ها نقش مهمی در این مسیر دارند و باید مسیر اشتباه خود را که در این سال‌ها پیموده‌اند جبران کنند، گفت: طرف‌های برجامی که تعهدات خود را انجام نداده‌اند باید به ایران خسارت بپردازند.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نمی‌شود بدون اینکه تکلیف برجام مشخص شود آن را کنار بگذاریم و از مذاکرات سخن بگوییم. مذاکره‌کنندگان ما در این دوره تاکید خواهند کرد که تکلیف برجام باید مشخص شود.
عباس‌زاده مشکینی با تاکید بر اینکه غربی‌ها باز به‌دنبال ایجاد بازی پلیس بد و پلیس خوب هستند، گفت: آمریکا با ترک برجام خودش اقدامات مخرب را آغاز کرد.
 آمریکا باید برجام را بپذیرد 
وی با تاکید بر اینکه آمریکا که خودش آغازکننده اتفاقات مخرب پس از امضای برجام بوده است، حالا صهیونیست‌ها را متهم می‌کند، گفت: آن‌ها که خودشان مسیر اشتباهی را انتخاب کرده‌اند، رژیم‌صهیونیستی را حالا متهم می‌کنند که خرابکاری آن‌ها کار را خراب‌تر کرده و باعث پیشرفت ایران در بحث هسته‌ای شده است؛ درصورتی‌که ما اعتقاد داریم که رژیم‌صهیونیستی بدون اجازه آن‌ها کاری را انجام نداده و حتما با آمریکا هماهنگ کرده است. سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه صهیونیست‌ها به قطعنامه‌های سازمان ملل پایبند نیستند و آن را پاره می‌کنند، گفت: در آستانه مذاکرات به این شعبده‌بازی‌ها اعتماد نخواهیم کرد و راستی‌آزمایی برای طرف‌های مقابل جدی است.
 عباس‌زاده مشکینی گفت: آمریکایی‌ها باید تحریم‌ها را بردارند و ما باید آن را راستی‌آزمایی کنیم. آمریکا باید موافقت‌نامه‌ای را که امضا کرده است، بپذیرد. برای انعقاد برجام کلی وقت، انرژی و هزینه صرف شده است، نمی‌توانیم آن را رها کنیم؛ آمریکا باید آن را بپذیرد و به آن پایبند باشد.

captcha
شماره‌های پیشین