sobhe-no.ir
1302
سه شنبه، ۰۲ آذر ۱۴۰۰
5
مقامات کاخ سفید به تل آویو هشدار دادند استفاده از ادبیات نظامی‌گری علیه ایران نتایج معکوس دارد و موجب کارآمدی بیشتر هسته ای ایران می شود

پایان گزینه‌های روی میز

برنامه هسته‌ای ایران اگرچه در سال‌های گذشته محور توجه دشمنان و به‌ویژه صهیونیست‌ها بوده است اما درنهایت با تمام تحریم‌ها، تهدیدها و خرابکاری‌ها، ایران در این عرصه بیش از گذشته درخشیده و توانایی بالاتری را کسب کرده است. توان نظامی و هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران حالا موضوعی است که نه‌تنها آمریکایی‌ها به آن اذعان دارند بلکه به متحدان‌شان نیز این موضوع را گوشزد می‌کنند.در همین راستا، روزنامه نیویورک‌تایمز با انتشار گزارشی به نقل از مقامات آگاه به پشت پرده گفت‌وگوهای آمریکا- اسراییل، نوشت: درحالی‌که ایالات‌متحده به تلاش برای بازگرداندن ایران به توافق هسته‌ای ادامه می‌دهد، مقامات اسراییلی هشدارهای آمریکا را رد می‌کنند.این گزارش با اشاره به اینکه در 20ماه گذشته چهار حمله منتسب به اسراییل در تاسیسات هسته‌ای ایران همراه با کشته شدن (شهادت) دانشمند ارشد هسته‌ای ایران رخ داده است، مقامات آمریکایی هشدار داده‌اند که اگرچه چنین تلاش‌هایی ممکن است «از نظر تاکتیکی رضایت‌بخش» اما به‌طورقطع غیرسازنده بوده و نتایج معکوسی به بار آورده‌اند.

سردار سنایی‌راد: امکان عملیاتی شدن تهدیدات نظامی علیه ایران وجود ندارد

عباس‌زاده مشکینی: آمریکا راهی جز بازگشت به تعهدات برجامی ندارد

خطیب‌زاده: امیدواریم سفر گروسی به تهران سازنده باشد

سفر پرحاشیه

صبح نو

سردار سنایی‌راد: امکان عملیاتی شدن تهدیدات نظامی علیه ایران وجود ندارد

سردار رسول سنایی‌راد، معاون سیاسی دفتر عقیدتی‌ـ‌سیاسی فرماندهی معظم کل قوا در گفت‌وگو با «صبح‌نو» اظهار داشت: التماس آمریکا برای مذاکره در شرایطی جریان دارد که آن‌ها تجربه خروج از برجام را دارند و پیامدهای آن را چشیده‌اند. وی افزود: وعده‌ بایدن شرایطی را به وجود آورده است که باید مذاکره را پی بگیرد؛ اتفاقات افغانستان نیز نشان داد که آمریکا امکانات محدودی دارد و دیگر نمی‌تواند از بلوف همه گزینه‌ها روی میز است، استفاده کند.سردار سنایی‌راد با اشاره به اظهارات اخیر مقامات آمریکایی در سفر به منطقه، گفت: شاید آن‌ها برای دلداری دادن به صهیونیست‌ها این ادبیات را به کار می‌برند. وزیر دفاع آمریکا در سفر اخیرش به منطقه از ادبیاتی استفاده کرد که دیگر دوران به‌کارگیری این ادبیات سپری شده است. معاون سیاسی دفتر عقیدتی‌ـ‌سیاسی فرماندهی معظم کل قوا افزود: با توجه به اینکه امروز نشانه‌هایی از افول قدرت آمریکا را شاهد هستیم، این اقدام و ادبیات خنده‌دار است. سردار سنایی‌راد با اشاره به اینکه ایران امروز در شرایط و وضعیت جدیدی قرار دارد، گفت: آمریکا باید به این وضعیت جدید توجه کند و توازن جدید باعث شده است که اصل گزینه‌های روی میز باز هم مذاکره و دیپلماسی باشد.وی ادامه داد: واقعیت این است که امکان عملیاتی شدن تهدیدات نظامی علیه ایران وجود ندارد و ما می‌بینیم وقتی هواپیمای جاسوسی آن‌ها وارد مرزهای هوایی ما می‌شود مورد اصابت قرار می‌گیرد؛ از سوی دیگر، وقتی آن‌ها دست به یک حماقت نظامی می‌زنند و شهید سلیمانی را ترور می‌کنند، پایگاه آن‌ها مورد اصابت قرار می‌گیرد. سردار سنایی‌راد در پایان تاکید کرد: این واقعیت‌ها نمی‌توانند از نظر کارشناسان پنتاگون دور باشد. تهدیدات آمریکا را باید لفاظی دانست.
 

captcha
شماره‌های پیشین