sobhe-no.ir
1302
سه شنبه، ۰۲ آذر ۱۴۰۰
10
تلفات دورقمی کرونا در ایران پس از 234 روز

ویروس منحوس جان 97 نفر را گرفت

آغاز سومین مرحله بازگشایی مدارس کشور در دوران کرونایی

105هزار مدرسه مجوز گرفتند

صبح دیروز برخی از دانش‌آموزانی که در دو سال گذشته به تعداد انگشتان یک دست هم در مدرسه حاضر نشده بودند، دوباره پا در حیاط مدرسه گذاشتند. اگرچه برخی نیز نسبت‌به حضور دانش‌آموزان در مدرسه- آن هم در آلوده‌ترین روز سال- انتقاد داشتند اما ظاهرا دانش‌آموزان از این مساله به‌شدت راضی بودند؛ البته مسوولان آموزش‌وپرورش هم اعلام کرده‌اند که بقیه مدارس نیز تا آخر هفته جاری مجوز بازگشایی‌ را دریافت خواهند کرد.

صبح نو

تلفات دورقمی کرونا در ایران پس از 234 روز

ویروس منحوس جان 97 نفر را گرفت

پس از 234روز آمار تلفات روزانه کرونا در ایران یکبار دیگر دورقمی شد. آخرین بار روز ۱۲فروردین امسال، مرگ‌ومیر روزانه کمتر از ۱۰۰نفر بود.
  براساس آنچه وزارت بهداشت و درمان اعلام کرده است، در فاصله ظهر روز یکشنبه تا ظهر روز دوشنبه یکم آذرماه 97 ایرانی جان خود را به‌دلیل ابتلا به کرونا از دست دادند تا مجموع جان‌باختگان ویروس منحوس در کشور به 129هزار و 53نفر برسد. این در حالی است که در همین مدت‌زمانی 5247بیمار جدید کرونایی هم در سراسر کشور شناسایی شدند که از این تعداد 840نفر در مراکز درمانی کشور بستری شدند. با این حساب مجموع بیماران کرونایی کشور هم به 6میلیون و 82هزار و 865نفر رسید. این در شرایطی است که ۳۳۹۳نفر از بیماران مبتلابه کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.آمار واکسیناسیون انجام‌شده در کشور هم نشان می‌دهد که در طول روز یکشنبه 603هزار و 805دوز واکسن در سراسر کشور تزریق شده است. بنابر اعلام وزارت بهداشت تا صبح دیروز هم ۵۶میلیون و ۸۳۰هزار و ۷۴۱نفر دوز اول، ۴۵میلیون و ۱۱۵هزار و سه نفر دوز دوم و ۸۰۳هزار و ۲۹۰نفر دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند. بر این اساس، مجموع واکسن‌های تزریق‌شده در کشور به ۱۰۲میلیون و ۷۴۹هزار و ۳۴دوز رسید. در شبانه‌روز گذشته ۶۰۳هزار و ۸۰۵دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. همچنین براساس آمار وزارت بهداشت، درحال‌حاضر هشت‌شهر کشور در وضعیت قرمز، ۵۸شهر در وضعیت نارنجی، ۲۳۶شهر در وضعیت زرد و ۱۴۶شهر در وضعیت آبی قرار دارند.
 
فقط وزارت بهداشت متولی سلامت جامعه نیست
 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم روز گذشته با بیان اینکه فقط این وزارتخانه تضمین و تامین‌کننده سلامت جامعه نیست، افزود: مردم پس از شیوع بیماری کرونا اهمیت سلامت را بیشتر درک کردند و در این همه‌گیری ارزش آن مشخص شد.بهرام عین‌اللهی این سخن را در چهارمین جلسه کمیسیون دائمی ذیل شورای‌عالی سلامت و امنیت غذایی کشور مطرح کرد. همچنین حاضران جلسه از ۱۶دستگاه اجرایی کشور، متن پیش‌نویس مصوبات دستورکار شانزدهمین اجلاس شورای‌عالی را که در آینده نزدیک در حضور ریاست محترم جمهوری تشکیل خواهد شد، بررسی و درباره آن تبادل‌نظر کردند. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دبیر شورای عالی در این نشست ضمن تشکر از نمایندگان سازمان‌های مختلف که در این نشست حضور داشتند، با بیان اینکه مردم پس از شیوع بیماری کرونا اهمیت سلامت را بیشتر درک کردند و در این همه‌گیری ارزش آن مشخص شد، گفت: در گذشته بسیاری از افراد تصور می‌کردند تنها وزارت بهداشت باید سلامت جامعه را تامین و تضمین کند اما کرونا نشان داد که در این حوزه همه وزارتخانه‌ها، نهادها و سازمان‌ها باید پای‌کار بیایند و کمک کنند؛ وزارت بهداشت تنها می‌تواند نقش راهبری و هماهنگی این اقدامات را داشته باشد. وی ادامه داد: برای اینکه بتوانیم با راهبری وزارت بهداشت، سلامت را در جامعه ایجاد کنیم احتیاج به همکاری و هماهنگی تشکیلات است.

captcha
شماره‌های پیشین