sobhe-no.ir
1302
سه شنبه، ۰۲ آذر ۱۴۰۰
1
مقامات کاخ سفید به تل آویو هشدار دادند استفاده از ادبیات نظامی‌گری علیه ایران نتایج معکوس دارد و موجب کارآمدی بیشتر هسته ای ایران می شود

پایان گزینه‌های روی میز

برنامه هسته‌ای ایران اگرچه در سال‌های گذشته محور توجه دشمنان و به‌ویژه صهیونیست‌ها بوده است اما درنهایت با تمام تحریم‌ها، تهدیدها و خرابکاری‌ها، ایران در این عرصه بیش از گذشته درخشیده و توانایی بالاتری را کسب کرده است. توان نظامی و هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران حالا موضوعی است که نه‌تنها آمریکایی‌ها به آن اذعان دارند بلکه به متحدان‌شان نیز این موضوع را گوشزد می‌کنند.در همین راستا، روزنامه نیویورک‌تایمز با انتشار گزارشی به نقل از مقامات آگاه به پشت پرده گفت‌وگوهای آمریکا- اسراییل، نوشت: درحالی‌که ایالات‌متحده به تلاش برای بازگرداندن ایران به توافق هسته‌ای ادامه می‌دهد، مقامات اسراییلی هشدارهای آمریکا را رد می‌کنند.این گزارش با اشاره به اینکه در 20ماه گذشته چهار حمله منتسب به اسراییل در تاسیسات هسته‌ای ایران همراه با کشته شدن (شهادت) دانشمند ارشد هسته‌ای ایران رخ داده است، مقامات آمریکایی هشدار داده‌اند که اگرچه چنین تلاش‌هایی ممکن است «از نظر تاکتیکی رضایت‌بخش» اما به‌طورقطع غیرسازنده بوده و نتایج معکوسی به بار آورده‌اند.

خطیب‌زاده: امیدواریم سفر گروسی به تهران سازنده باشد

سفر پرحاشیه

آلوده‌ترین هوای تهران در نخستین روز آذرماه به ثبت رسید

تکرار درد خاکستری

گزاش «صبح‌نو» از یک حادثه ضدفرهنگی در پردیس سینمایی کوروش

حاشیه‌سازی برای دیده‌شدن

احمدرضا حجارزاده / دنیای ستارگان هنری همیشه با حواشی ریز و درشتی همراه بوده و از قضا این حاشیه‌ها بر کار و زندگی بسیاری از آن‌ها نه‌تنها تاثیر منفی نداشته است که اتفاقا موجب شهرت هرچه بیشترشان نیز شده است. تازه‌ترین حاشیه ایجادشده در فضای فرهنگ و هنر، روز یکشنبه 30آبان‌ماه در پردیس سینمایی کوروش پیش آمد؛ زمانی که دو خواننده نسبتا مشهور در اکران ویژه یک فیلم به این پردیس سینمایی قدم گذاشتند و با ازدحام جمعیت هواداران‌شان مواجه شدند. در این راستا، ویدیویی به‌سرعت در فضای مجازی پخش و دیده شد که مردم برای دیدن این دو خواننده و نزدیک‌شدن به آن‌ها هجوم آورده بودند و ظاهرا همین امر موجب زخمی و بستری‌شدن تعدادی از تماشاگران شده است.گرچه علی سرتیپی، مدیر پردیس سینمایی کوروش، آسیب‌دیدن چند نفر را تکذیب و تنها به یک مورد آسیب‌دیدگی سطحی در این‌باره اشاره کرد. از این‌رو، نگاهی داشتیم به ماجرای استقبال مردم از هواداران در فضاهای عمومی.

سرمقاله

مصائب هواداری دوآتشه

اولویت های اصلی بودجه 1401 چیست؟

جلوگیری از کسری بودجه و تأمین منابع ارزی

روز یکشنبه رییس سازمان برنامه‌وبودجه از ارائه لایحه بودجه سال1401 به مجلس تا روز مقرر یعنی 15آذرماه خبر داد. او در اظهارات خود تضمین شاخص‌های کلان ازجمله رشد اقتصادی، افزایش نرخ سرمایه‌گذاری، افزایش پایین بهره‌وری و کنترل تورم را ازجمله اهداف این لایحه برشمرد. در بخشنامه دولت برای بودجه ۱۴۰۱ که مهرماه ابلاغ شد نیز چهار محور «رشد اقتصادی با تمرکز بر ارتقای بهره‌وری»، «ثبات اقتصادی»، «عدالت‌محوری» و «تغییر ساختار بودجه و تامین مالی اقتصاد» مورد تاکید قرار گرفت.

ضرر سهامداران خرد چگونه جبران می‌شود؟

روزهای ناپایدار بورس

بورس در هفته‌های گذشته افت‌وخیز زیادی داشته است. این مساله با خروج پول سهام‌داران حقیقی در حال تبدیل‌شدن به یک معضل برای بازار سرمایه است که باید مسوولان سازمان بورس برای آن چاره‌اندیشی کنند.

شماره‌های پیشین