sobhe-no.ir
1301
دوشنبه، ۰۱ آذر ۱۴۰۰
9
گزارش «صبح‌نو» از ادامه افزایش نرخ اجاره‌بها در فصل پاییز را بخوانید

اجاره‌های داغ در روزهای سرد سال

روندتصاعدی قیمت مسکن و اجاره‌بها همچنان ادامه دارد؛ حتی در فصل پاییز که جابه‌جایی به صفر می‌رسد. تابستان امسال با رشد 50درصدی اجاره‌بها مواجه بودیم و این افزایش تا این فصل سال به حدود 70درصد رسیده است. بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد تعداد جویندگان خانه برای اجاره در این فصل افزایش یافته و حتی تعداد واحدهای اجاره‌ای هم در دفاتر املاک بالا رفته است. یک خانه 40متری در وسط شهر حدود 200میلیون تومان رهن کامل قیمت‌گذاری می‌شود و اغلب واحدهای اجاره، تخلیه و آماده سکونت هستند. این نشان می‌دهد صاحبان املاک عزم‌شان برای اجاره با قیمت دلخواه جزم شده است. البته رییس اتحادیه مشاوران املاک اعتقاد دارد که قیمت خرید ملک با کاهش مواجه شده است.

توزیع مرغ و تخم‌مرغ اینترنتی در سه شهر کشور انجام می‌شود

فرود قیمتی مرغ در بازار

صبح نو

توزیع مرغ و تخم‌مرغ اینترنتی در سه شهر کشور انجام می‌شود

فرود قیمتی مرغ در بازار

توزیع مرغ و تخم‌مرغ اینترنتی بعد از تهران حالا به اصفهان و کرج می‌رسد. حمیدرضا کاشانی، رییس هیات‌مدیره اتحادیه مرغداران از کاهش قیمت تخم‌مرغ در مرغداری خبر داد و افزود: هم‌اکنون قیمت هر شانه تخم‌مرغ در مرغداری به ۳۸ تا ۳۹هزار تومان رسیده است. پشتیبانی امور دام ازسوی پخش مویرگی در سطح کشور اقدام به توزیع تخم‌مرغ می‌کند.
کاشانی با اشاره به عرضه اینترنتی تخم‌مرغ بیان کرد: تعاون روستایی با همکاری اتحادیه، تخم‌مرغ تنظیم بازار با قیمت مصوب هر شانه ۴۳هزار تومان عرضه می‌کند که ظرف ۲۴ساعت پس از خرید کالا تحویل مصرف‌کننده می‌شود. مردم با مراجعه به سامانه بازرگام می‌توانند مرغ و تخم‌مرغ موردنیاز را با نرخ مصوب خریداری و ظرف ۴۸ساعت کالا را تحویل بگیرند و همواره درصدد هستیم که با انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان تعاون روستایی اقدام به عرضه در کل کشور کنیم تا مردم به‌سهولت کالا را با نرخ مصوب در منزل تحویل بگیرند. رییس هیات‌مدیره اتحادیه مرغداران با اشاره به اینکه مشکلی در تولید تخم‌مرغ نداریم، بیان کرد: تولید روزانه تخم‌مرغ به سه‌هزار تن رسیده که با توجه به اثر کالای جایگزین و ازدیاد تقاضا، کمبودی در عرضه نداریم.
 
وفور تخم‌مرغ
کاشانی درباره آخرین وضعیت واردات تخم‌مرغ افزود: بنابر آمار حدود ۶هزار تن تخم‌مرغ وارد شده که بنابر مصوبه اخیر قرار است از آبان ماهانه ۱۵هزار تن تخم‌مرغ وارد شود، درحالی‌که نیازی به واردات نیست و تنها نظارت بر عرضه تخم‌مرغ داخل باید صورت گیرد. هر مقدار تخم‌مرغی که غرفه‌های میادین، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و اتحادیه بخواهد در اختیارش قرار می‌دهیم. او با بیان اینکه قیمت تخم‌مرغ بسته‌بندی اعلام‌ نشده است، گفت: اعلام هرچه سریع‌تر قیمت تخم‌مرغ بسته‌بندی موجب شده تا محصول در سطح خرده‌فروشی‌ها با رعایت قیمت به دست مصرف‌کننده برسد. کاشانی با اشاره به اینکه محدودیتی برای عرضه تخم‌مرغ تنظیم بازار وجود ندارد، افزود: اگر عرضه با نرخ‌های بالاتر در مراکز خرده‌فروشی صورت می‌گیرد، مردم از طریق تماس با سازمان حمایت موضوع را اعلام کنند؛ چراکه به‌دلیل عدم محدودیت، عرضه بالاتر از نرخ مصوب تخلف است. وی عرضه هر شانه تخم‌مرغ بسته‌بندی۳۰تایی بالاتر از ۴۹هزار و ۵۰۰تومان را گرانفروشی دانست و گفت: غالبا در بسته‌بندی‌های ۶ و ۹تایی قیمت مصوب رعایت نمی‌شود.

captcha
شماره‌های پیشین