sobhe-no.ir
1301
دوشنبه، ۰۱ آذر ۱۴۰۰
10
خبر

تزریق 652هزار دوز واکسن، جان باختن 104بیمار کرونایی در یک روز

«صبح‌نو» میزان حقوق معلمان در ایران و کشورهای دیگر را بررسی می‌کند

دسترنج معلم

اختلاف در سطوح آموزشی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین‌ تفاوت‌ها میان کشورهای توسعه‌یافته و درحال‌توسعه محسوب می‌شود. اگرچه عوامل دیگری نظیر جغرافیا و منابع موجود هم در این زمینه بی‌تاثیر نیستند، اما آموزش نیروی کار یکی از عواملی است که به‌ سرعت رشد و توسعه اقتصادی کشورها کمک قابل‌توجهی می‌کند. با وجود این در بسیاری از کشورها اهمیت شغل‌ معلم‌ها به‌عنوان آموزش‌دهندگان نیروی کار نادیده گرفته می‌شود و دستمزد آن‌ها همانند ایران در مقایسه با سایر مشاغل به نسبت پایین است. این تفاوت زمانی بیشتر به چشم می‌آید که مشخص می‌شود معلمان ترکیه ۱۱برابر ایران یعنی ۳۳هزار دلار در سال حقوق می‌گیرند.

صبح نو

خبر

تزریق 652هزار دوز واکسن، جان باختن 104بیمار کرونایی در یک روز

 وزارت بهداشت و درمان گزارش داده است که در فاصله ظهر روز شنبه تا ظهر روز یکشنبه 30آبان، 104هموطن به‌دلیل ابتلا به بیمار ی
کرونا جان خود را از دست دادند تا تعداد کلی جان‌باختگان کرونایی در ایران به 128هزار و 956نفر برسد. اما در طول روز شنبه نیز 652هزار واکسن کرونا در سراسر کشور تزریق شد تا مجموع واکسن‌های تزریق‌شده در کشور به ۱۰۲میلیون و ۱۴۵هزار و ۲۲۹دوز برسد.وزارت بهداشت و درمان اعلام کرده است در فاصله ظهر روز شنبه تا ظهر یکشنبه نیز 4340بیمار جدید کرونایی در سراسر کشور شناسایی شدند که از این تعداد 650نفر در مراکز درمانی کشور بستری شدند. باوجوداین مجموع بیماران کرونایی کشور به 6میلیون و 77هزار و 438نفر رسید. همچنین وزارت بهداشت گزارش داده است که در شرایط فعلی سه‌هزار و ۴۰۹نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. این در حالی است که تا صبح دیروز ۵۶میلیون و ۶۵۳هزار و ۹۴۷نفر دوز اول، ۴۴میلیون و ۷۲۶هزار و ۴۷نفر دوز دوم و ۷۶۵هزار و ۲۳۵نفر نیز دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.
برخورد با ورود قطعات کالاهای کره‌ای به کشور
 رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به شیوه جدید قاچاق کالا، گفت: اقدامات لازم برای برخورد با ورود قطعات کالاهای کره‌ای به کشور از نقطه صفر مرزی تا داخل کشور انجام شده است.
علی مویدی خرم‌آبادی در گفت‌وگو با یکی از شبکه‌های خبری رسانه ملی به یکی از برندهای کره‌ای لوازم‌خانگی اشاره کرد که قطعات اجناس را بیرون از ایران جدا کرده و بعد از ورود قطعات به داخل کشور آن‌ها را دوباره سرهم کرده و به‌عنوان کالای نهایی به مردم می‌فروشند. وی دراین‌باره نیز اظهار داشت: یکی از شیوه‌های واردات قاچاق کالاهای خارجی، ورود قطعات به داخل است که با سرهم کردن آن‌ها به کالای نهایی و قابل‌عرضه در بازار تبدیل می‌شوند. وی با تاکید بر اینکه این شیوه به میزان قابل‌توجهی در کشور اتفاق نمی‌افتد، تصریح کرد: برای کاهش این نوع قاچاق، برنامه‌ریزی لازم انجام شده است و اقدامات پیشگیرانه برای عدم ورود و اقدامات مقابله‌ای درجهت برخورد با ورود این قطعات از نقطه صفر مرزی تا عمق کشور در مبادی مختلف طراحی شده تا برخورد مناسب با آن صورت بگیرد. مویدی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری درخصوص ممنوعیت واردات برخی کالاها، خاطرنشان کرد: این لوازم و قطعات آن در لیست برخورد قطعی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز قرار دارد تا خللی در بازار کشور ایجاد نشود. به گفته رییس ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز، علائم موجود نشان می‌دهد در هفت‌ماهه نخست سال جاری ورود کالاهای غیرقانونی کاهش یافته است.
 

captcha
شماره‌های پیشین