sobhe-no.ir
1300
یکشنبه، ۳۰ آبان ۱۴۰۰
9
«صبح‌نو» در گزارش خود به مساله بازگشایی مقاطع مختلف تحصیلی از فردا پرداخته است

پیش‌شرط‌های حضوری شدن مدارس ابتدایی از اول آذرماه

سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش دیروز اعلام کرد که « از اول آذر مدارس ابتدایی و متوسطه اول با برنامه و الگویی که خود مدارس تدوین کرده‌اند، به‌صورت حضوری بازگشایی و به‌تدریج زمینه حضور دانش‌آموزان در مدارس فراهم می‌شود.» این در حالی است که دانش‌آموزان دبیرستانی از اواسط آبان‌ماه به‌صورت حضوری در کلاس‌های درس حاضر می‌شوند. درنهایت اما نگرانی خانواده‌های درباره دانش‌آموزانی که سن کمتری دارند و ممکن است نتوانند به‌طور دقیق پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند، بیشتر است. به همین دلیل رعایت برخی نکات بهداشتی ازسوی دانش‌آموزان به‌منظور پیشگیری از ابتلا به کرونا ضروری است.

رویداد ملی «برکتینو» آغاز به‌کار کرد

ایجاد ۲۵۰۰ طرح اشتغال برکت در حوزه آزادکاری

صبح نو

رویداد ملی «برکتینو» آغاز به‌کار کرد

ایجاد ۲۵۰۰ طرح اشتغال برکت در حوزه آزادکاری

مراسم آغاز رویداد ملی «برکتینو» و بهره‌برداری از ۴۰۰ طرح اشتغال برکت در حوزه آزادکاری (فریلنسینگ) در سراسر کشور برگزار شد. همچنین خبر رسیده است که تا پایان امسال دوهزار و ۵۰۰طرح اشتغال بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در حوزه آزادکاری (فریلنسینگ) به بهره‌برداری می‌رسد.به گزارش «صبح‌نو»، مدیرعامل بنیاد برکت در مراسمی که روز گذشته به همین مناسبت برگزار شد، با اشاره به رویداد ملی «برکتینو» گفت: ایجاد دوهزار و ۵۰۰ طرح اشتغال در قالب این رویداد و از طریق آزادکاری تا پایان امسال در دستورکار است. محمد ترکمانه افزود: هدف از برگزاری رویداد ملی «برکتینو» ایجاد ظرفیت‌های مناسب برای ایجاد اشتغال در حوزه آزادکاری است. همچنین در قالب این رویداد، از شرکت‌های فعال و واسط در این حوزه حمایت می‌شود.
 
توجه به دانشگاهیان در مناطق روستایی
 به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، جامعه مخاطبان هدف رویداد ملی «برکتینو» افراد تحصیل‌کرده و دانشگاهی با مدرک تحصیلی معتبر و مرتبط در مناطق روستایی و محروم کشور هستند. ترکمانه توضیح داد: آزادکاری یک سبک نوین اشتغال است که در کشورهای توسعه‌یافته و درحال‌توسعه مورد استقبال واقع شده و بسیاری از افراد از این طریق درآمدزایی می‌کنند. رویکرد جدید بنیاد برکت به تبعیت از سیاست‌های ستاد اجرایی فرمان امام، تمرکز بر حوزه‌های دانش‌بنیان و فن‌آورانه و سرمایه‌گذاری در علوم جدید است. وی خاطرنشان کرد: ۲۰۰رسته شغلی در حوزه آزادکاری وجود دارد که ازجمله شاخص‌ترین آن‌ها می‌توان به طراحی، برنامه‌نویسی، ترجمه، تولید محتوا، ساخت انیمیشن و عکاسی اشاره کرد.مدیرعامل بنیاد برکت اظهار داشت: تا به امروز ۴۰۰طرح اشتغال در حوزه آزادکاری در ۹۳روستا و ۶۹شهر ایجاد شده است که تا پایان سال جاری به دوهزار و ۵۰۰طرح خواهد رسید. همچنین برنامه‌ریزی شده تا در سال آینده هم پنج‌هزار طرح دیگر در این حوزه راه‌اندازی شود. ترکمانه یادآور شد: این طرح‌ها از این نظر حائزاهمیت هستند که در روستاهای سراسر کشور اجرا شده‌اند و بسیاری از کارآفرینان توانسته‌اند پروژه‌های بین‌المللی را جذب کنند. وی در تشریح جزئیات رویداد ملی «برکتینو» بیان کرد: با برگزاری 6پیش‌رویداد، افراد مستعد شناسایی و فرایند آموزش برای آن‌ها آغاز شده است. شرکت‌کنندگان در رویداد «برکتینو» در این مرحله، مهارت‌هایی همچون چگونگی مذاکره و جذب پروژه را می‌آموزند.
 
استفاده از تسهیلات برای استغالزایی
 مدیرعامل بنیاد برکت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توان اشتغالزایی این عرصه ادامه داد: شرکت‌کنندگان در رویداد ملی «برکتینو» پس از طی دوره‌های آموزشی، از تسهیلات اشتغال‌زایی بنیاد برخوردار شده و مشغول‌به‌کار می‌شوند. ترکمانه درباره نحوه پشتیبانی بنیاد برکت از کارآفرینان حوزه آزادکاری تصریح کرد: بنیاد علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزشی جدید و ارائه مشاوره، اقدام به وصل این کارآفرینان به بازارهای بین‌المللی می‌کند. وی خاطرنشان کرد: رویداد ملی «برکتینو» در دو سطح برگزار می‌شود و افراد منتخب، بستگی به توانایی و استعدادشان در سطوح داخلی و بین‌المللی مشغول‌به‌کار می‌شوند. کارآفرینان فعال در سطح بین‌المللی می‌توانند از خارج کشور نیز سفارش دریافت کنند و پروژه‌های ارزی را جذب کنند.مدیرعامل بنیاد برکت آزادکاری را یک فرصت جدید برای فعال کردن نیروهای غیرفعال کشور خواند و تاکید کرد: از طریق آزادکاری می‌توان نیروهای غیرفعال و به‌خصوص زنان را فعال کرد که باعث ایجاد ارزش افزوده قابل‌توجه در کشور می‌شود. ترکمانه یادآور شد: با توجه به دغدغه رهبر معظم انقلاب می‌توان نهضت تولید محتوا را از طریق آزادکاری در کشور شکل داد. همچنین باید به آزادکاری به‌عنوان یک اشتغال پایدار نگاه شود. وی با اشاره به نقش تسهیل‌گرانه و شتاب‌دهنده بنیاد برکت گفت: بنیاد برکت درصدد رفع مشکلات فعالان حوزه آزادکاری است و اقداماتی را برای بیمه شدن این افراد و کمک به بستن قرارداد کاری با نهادها و سازمان‌ها انجام داده است. همچنین بخشی از کارهای بنیاد در حوزه آی‌تی به این آزادکارها محول می‌شود.در این مراسم و از طریق ارتباط مستقیم ویدیوکنفرانسی با استان‌های فارس و کرمانشاه، طرح‌های اشتغال بنیاد برکت در حوزه آزادکاری (فریلنسینگ) در این دو استان به بهره‌برداری رسید.

captcha
شماره‌های پیشین