sobhe-no.ir
1300
یکشنبه، ۳۰ آبان ۱۴۰۰
6
روز گذشته رخ داد؛

مناطق جنوبی عربستان در تیررس اهداف پهپادی ارتش یمن

لندن با تروریست خواندن حماس، حامی اشغالگران صهیونیستی شد

خوش‌خدمتی انگلیس برای اشغالگران

روح‌الله فرقانی / انگلیس با تروریستی اعلام کردن حماس به رژیم‌صهیونیستی خوش‌خدمتی کرد تا یک‌بار دیگر ثابت کند رژیم اسرائیل فرزند نامشروع بریتانیاست؛ موضوعی که احمد روح‌الله‌زاد، کارشناس مسائل فلسطین در گفت‌وگو با روزنامه «صبح‌نو» بر آن تاکید می‌کند و می‌گوید: اقدامی که وزارت کشور انگلیس انجام داد نسبت‌به تروریست خواندن حماس و تعیین مجازات‌هایی برای این گروه مقاومت، یک اقدام یک‌سویه است که خلاف موازین و مقررات بین‌المللی است. درواقع انگلیس از موج ضداسرائیلی در غرب نگران است، انگلیس در تلاش است تا جنایت‌های رژیم‌صهیونیستی را سرپوش بگذارد.

صبح نو

روز گذشته رخ داد؛

مناطق جنوبی عربستان در تیررس اهداف پهپادی ارتش یمن

منابع یمنی بامداد روز گذشته (شنبه) از حمله پهپادی گسترده به چند شهر جنوبی عربستان‌سعودی خبر دادند. 
شبکه المیادین به نقل از منابع یمنی گزارش داد که پهپادهای ارتش یمن سه شهر نجران، جیزان و ابها در جنوب عربستان را هدف قرار داده‌اند. براساس این گزارش، همزمان با انتشار این اخبار در رسانه‌ها یمنی، پرواز هواپیماها در سه شهر جنوبی عربستان‌سعودی متوقف شده است. این اخبار در حالی منتشر شده است که سرتیپ «یحیی سریع»، سخنگوی نیروهای مسلح یمن اخیرا در بیانیه‌ای با اشاره به تشدید حملات ائتلاف سعودی وعده انتقام داد.
 سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: «این تنش، عواقب وخیمی برای نیروهای متجاوز خواهد داشت و آن‌ها باید متحمل نتایج این اقدام شوند.» از سوی دیگر، ائتلاف متجاوز سعودی اعلام کرد که موفق به رهگیری سه پهپاد مسلح یمن شده است. ائتلاف سعودی در این ارتباط ادعا کرده است که این پهپادها به‌سوی مناطق جنوبی عربستان‌سعودی پرواز می‌کردند و سامانه‌های دفاعی موفق به رهگیری و انهدام پهپادها شده‌اند. 
ازسوی‌دیگر، روز گذشته، سلسله تجاوزات نظامی عربستان‌سعودی علیه مردم بی‌دفاع و بی‌گناه یمن همچنان ادامه یافت و متجاوزان سعودی منطقه «آل الشیخ» واقع در صعده را هدف حملات توپخانه‌ای قرار دادند. براساس این گزارش، در جریان این حملات سه تن از غیرنظامیان یمنی زخمی شدند. رسانه‌های عرب‌زبان حال مجروحان این حملات را وخیم گزارش کردند. این در حالی است که پیشتر «محمد علی الحوثی»، رییس کمیته عالی انقلاب یمن سخنانی را درخصوص برقراری آتش‌بس در این کشور مطرح کرده بود. وی با اشاره به تلاش‌ها برای برقراری صلح در یمن گفت: دولت صنعا از برقراری آتش‌بس فراگیر در یمن حمایت به عمل می‌آورد.
 

captcha
شماره‌های پیشین